• KONKURS PLASTYCZNY " GARWOLIN - MOJE PIĘKNE I CZYSTE MIASTO"

• Dnia 29 listopada 2017r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbyło się wręczanie nagród dzieciom, które uczestniczyły w konkursie plastycznym pod hasłem „Garwolin – moje piękne i czyste miasto”. Konkurs był organizowany pod patronatem Urzędu Miasta i Firmy Ekolider z Lucina. W konkursie wzięło udział ponad 200 dzieci z Garwolina i okolic. Uczniowie z PSP nr 5 w Garwolinie odebrali z rąk burmistrza Garwolina pana Tadeusza Mikulskiego dyplomy i nagrody. Byli to:  z klas 0-4,  2. miejsce - Armand Śwital kl. III d; 3. miejsce – Rozalia Dziubdzińska kl. I b, Melania Witak z kl. I c, Filip Soszka kl. IV d, Marcin Mucha kl. IV; wyróżnienie – Kuba Pawlak kl. I b, Jagoda Dziubak kl. I b. Z klas 5-7, 1 miejsce – Maciej Legat kl. VI b, 2. miejsce Wiktoria Walicka kl. VII d. Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• PASOWANIE NA CZYTELNIKA

•

Dnia 01.12. 2017 r.  uczniowie klas I  wzięli udział w pasowaniu  na czytelnika biblioteki szkolnej. Uroczystość uświetnił spektakl teatralny  pt. „Czerwony Kapturek” przygotowany przez uczniów z klasy 5a wraz z wychowawcą.  Pierwszaki złożyły przyrzeczenie i zostały pasowane przez Pana Dyrektora, otrzymały  także legitymacje czytelnika oraz upominki  w postaci zakładek, które wykonali starsi koledzy i koleżanki. Królowa Książka przekazała dzieciom  jak dbać o  książki,  nie tylko te z biblioteki, a także zaprosiła wszytskich  uczniów do częstszych odwiedzin biblioteki szkolnej.

• 28 listopada 2017 roku klasy 6 szkoły podstawowej wybrały się na wycieczkę do Łodzi w ramach projektu unijnego ,,Mogę wszystko”. Wcześnie rano, o godzinie 6:30 wyjechaliśmy z Garwolina, jechaliśmy do Łodzi 4 godziny. Kiedy wyszliśmy z autokaru spotkały nas dwie panie przewodniczki. Podzieliliśmy się na dwie grupy, weszliśmy przez bramę z zegarem do Manufaktury znajdującej się w Łodzi, która należała kiedyś do Izraela Kalmanowicza Poznańskiego, który zaczynał swoją karierę jako kupiec i nakładca wykorzystujący ręczną pracę tkaczy. Od 1852 roku przejął firmę z rąk ojca i stopniowo gromadził środki na stworzenie fabryki włókienniczej. W 1872 roku zbudował tkalnię przędzalni,  a później pozostałe wydziały dużego przedsiębiorstwa bawełnianego firma wprowadziła bawełnę dostarczoną przez własne oczyszczalnie w Azji i Rosji. Pałac Izraela Poznańskiego- pałac fabrykanckich z XIX wieku znajdujący się w Łodzi zwany jest ,,łódzkim Luwrem’’. Po dwóch godzinach spaceru wróciliśmy do autokaru i ruszyliśmy w podróż do dzielnicy fabrykantów. Pani pokazywała nam piękne czerwone budynki tak zwane ,,familiaki’.

Alina Huzowska

Aleksandra Sitek klasa VIc

• NASI ZWYCIĘZCY

• Miło jest nam poinformować, że nasi uczniowie Julia Wieczorkiewicz  i Igor Sobiecki z  klasy Id zostali laureatami konkursu na zakładkę organizowanego przez Miejsko- Powiatową Bibliotekę w Garwolinie.

Dnia 3 listopada w Centrum Sportu i Kultury  w Garwolinie odbył się XV Powiatowy Konkurs Historyczny, którego tematem był  „Okres napoleoński, a sprawa polska na tle epoki”. W konkursie wzięli udział zarówno gimnazjaliści jak i uczniowie szkoły podstawowej. Najwięcej punktów zdobyła Anna Kotlarska uczennica naszej szkoły i tym samym zajęła I miejsce. Gratulujemy zwycięzcom!

Igor Sobiecki                                              Julia Wieczorkiewicz

Anna Kotlarska