Nawigacja

 • TURNIEJ RUBIKUM

  TURNIEJ RUBIKUM

  8 października w naszej szkole po raz pierwszy odbył się turniej w Rummikub. W turnieju wzięło udział 15 uczestników. Pierwsze miejsce zajęła Paulina Brzozowska z klasy 5A, na drugim miejscu turniej ukończył Jakub Brzozowski z 8A, a na trzecim miejscu sklasyfikowano Aleksandrę Babik z klasy 7D. Najmłodszym uczestnikiem turnieju była Katarzyna Brzozowska z 1C. Paulina i Jakub będą reprezentować naszą szkołę podczas X Mistrzostw Polski Szkół w Rummikub, które odbędą się 22 października w Sztumie. Dziękujemy wszystkim za udział i liczymy na to, że w naszej szkole zorganizujemy jeszcze nie jeden turniej.

  Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwały:

   Izabela Tudek

  oraz Urszula Jaskólska-Szeląg

   

  Nagrody za miejsca 1-3 zostaną rozdane w najbliższym tygodniu.

  Poniżej szczegółowa klasyfikacja :

  1. Paulina Brzozowska

  2. Jakub Brzozowski

  3. Aleksandra Babik

  4. Zuzanna Stachniak

  5. Pola Kwiatkowska

  6. Zofia Krzysztoszek

  7. Andrzej Kuliński

  8. Wojciech Kuliński

  9. Pozostałych uczestników sklasyfikowano na 9 miejscu (kolejność losowa)

  Gabriela Konstanta 

  Alicja Głaszczka

  Gabriela Zadrożna

  Helena Siudowska

  Katarzyna Brzozowska

  Oliwia Winek

  Michalina Oskroba

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • INNOWACJE W NASZEJ SZKOLE

  Po nawiązaniu kontaktu z przedstawicielem stowarzyszenia, rozpoczęliśmy tym samym działania zmierzające do podjęcia się tego zadania, jako innowacji pedagogicznej, która przeznaczona jest do realizacji w klasach 1 – 3 Publicznej  Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka. Działaniami zostają objęci wszyscy uczniowie z klas 1 – 3.

  Pomoc będzie udzielana  podopiecznym stowarzyszenia „Pomóżmy sobie”, w Garwolinie i okolicach, od 1 października 2021 roku. Warunki współpracy, zakres czynności i inne ustalenia zawarte zostały w Porozumieniu o Współpracy pomiędzy powyższym stowarzyszeniem, a Publiczną Szkołą Podstawowa nr 5 w  Garwolinie.

  Innowację „ Wychowanie przez pomaganie” objęła Patronatem Honorowym Burmistrz Miasta Garwolin Marzena Świeczak.

  Patroni medialni: Kurier Garwoliński, GarwolinOnline24.

  Koordynatorkami całego przedsięwzięcia są nauczycielki z PSP nr 5:

  Katarzyna Przybysz, Anna Szewczyk i Agnieszka Wróbel.

 • INNOWACJE W NASZEJ SZKOLE

  W roku szkolnym 2021/2022 nauczycielki z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka przy współpracy z nauczycielami z Zespołu Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki postanowiły zabrać dzieciaki z klas 1a, 1b, 2d w świat dorosłych. Przez 8  miesięcy uczniowie podstawówki, przy ogromnym zaangażowaniu nauczycieli i Dyrekcji z ZS nr 2, będą realizować zadania z Innowacji Pedagogicznej „ Z małej klasy ruszam w świat” polegające na praktycznej nauce zawodu.  Raz w miesiącu maluchy podczas takich zajęć będą mogły wcielić się w rolę  murarza, mechanika samochodowego, kucharza czy fryzjera. Poznają techniki kodowania, programowania i robotyki. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami z niecierpliwością czekają na pierwsze zajęcia.

  Koordynatorkami innowacji są Agnieszka Wróbel i Katarzyna Przybysz

 • BUDUJEMY DOM DLA KACPRA

  Kim jest Kacper?  

  Kacper ma autyzm, epilepsję, pierwotny zespół Raynaud'a, upośledzenie znaczne i mentalność dziecka.  

  Razem z mamą Moniką i siostrą Zuzanną zajmują niewielkie mieszkanie  w samym centrum miasta. Na 33 m2 mieszczą się dwa maleńkie pokoiki. W jednym z nich mieszka Kacper i Zuzia, w drugim przejściowym pokoju mieści się sypialnia i pracownia Mamy. Życie nie jest łatwe.  

  Kacper jest bardzo emocjonalny, nadpobudliwy, wrażliwy i zalękniony. Nie znosi hałasu, ciasnych pomieszczeńi tłumów. Reaguje wtedy agresywnie. Rzadko śpi, często krzyczy. Jest nadwrażliwy. Boli go obcinanie włosówi paznokci. Lubi spacerować i huśtać się na huśtawce. Kocha spokój i przestrzeń. Środek miasta, w którym mieszka pełen jest hałasów i zatłoczonych ulic. Uwielbia przebywać wśród szumu drzew. Słuchać śpiewu ptaków. Wtedy się uspokaja. Uśmiecha.  

   Kacper i Zuzanna są całym życiem swojej mamy. Mało śpi, całe dnie spędza przy synu, a nocami dzierga lalki, misie i króliki z których dochód przeznacza na leczenie i rehabilitację Kacpra. Jej pokój to pracownia,  sypialnia, jadalnia i pokój do zajęć Kacpra.  

  Mama Kacpra ma jedno wielkie marzenie chciałaby, żeby jej dzieci mogły normalnie żyć. Żeby Kacper miał miejsce do codziennych ćwiczeń,  bezpieczną przestrzeń, w której mógłby się wyciszyć i odpocząć. Marzyo pokoju dla Zuzy - pełnym książek i obrazów. O kuchni, w której wszyscy razem mogliby zjeść obiad. O miejscu dla siebie, gdzie można złapać oddech.  

   Czy marzenia się spełniają? 

  Pani Monika wierzy w to głęboko. Od niedawna została właścicielką działki, na której może stanąć ich Dom. Szumią tam drzewa, śpiewają ptaki, wieje wiatr, wokół zieleń i błękit nieba. Kacper już pokochał to miejsce. Przytula się do drzew i uśmiecha najpiękniejszym uśmiechem. Pomóżmy zbudować dom dla Kacpra i dla jego Mamy i Siostry. "Sami możemy wszystko, razem możemy więcej". Niech ta kochająca się rodzina znajdzie spokojne miejsce-prawdziwy rodzinny Dom. Bardzo prosimy o pomoc.  

  Jak możemy pomóc?  

  Każdy z Was może włączyć się w pomoc w budowę domu. I ty możesz dołożyć swoją cegiełkę do tego wielkiego dzieła.Proponujemy pomoc, nie możemy być bezczynni.Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do wykonania przedmiotu np. biżuterii, obrazów, plakatów, mydełek, szydełkowych robótek, kartek, zakładek do książek, ciast, ciasteczek i innych przedmiotów, które powstają z pasji. Przedmioty te wezmą udział w licytacji. Pieniądze za wylicytowany przedmiot zostaną przeznaczone na budowę domu dla Kacpra.Podarunki należy opatrzyć karteczką z imieniem, nazwiskiem i klasą, a także podać kwotę wywoławczą. Zapakowany przedmiot należy zanieść do Publicznej Szkoły Podstawowej nr. 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie. Przedmioty można składać w szkolnej bibliotece. Wszystkie przedmioty ofiarowane wezmą udział w aukcjach. Linki do aukcji będą umieszczane na stronie szkoły i Facebooku. Termin akcji : od 1 października do 9 listopada.

   

  O akcji #domdlakacpra i jego rodzinie możecie poczytać: 

  facebook.com/kacperekijegoautyzm  

  facebook.com/KacperkowaHandmade  

   

                                                                                     Szkolny Klub Wolontariusza

 • SZKOLNY TURNIEJ RUMMIKUB

  8 października w naszej szkole po raz pierwszy odbędzie się Szkolny Turniej Rummikub. Rummikub jest grą polegającą na pozbyciu się wszystkich kostek ze swojej tabliczki. Więcej o grze możesz przeczytać na stronie https://rummikub.pl/o-grze/ . Do udziału w turnieju zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły. Dwie najlepsze osoby w turnieju uzyskają awans na X Mistrzostwa Polski Szkół w Rummikub, które odbędą się 22 października 2021r. w Sztumie. Zgłoszenia do turnieju można dokonać przez formularz https://forms.gle/N4JvWKPSF2qWDYTr7 Aby sprawdzić czy udało ci się zapisać wejdź w link poniżej https://docs.google.com/spreadsheets/d/1i22F30XyRXeLAYajVhR2munlHLbhEhG7IU-22YOy-Lc/edit?usp=sharing.  Jeśli nie umiesz jeszcze grać w Rummikub, a mimo tego chciałbyś wziąć udział w turnieju zaznacz Tak, chcę nauczyć się grać w ostatnim pytaniu. Jeśli zaś umiesz grać w Rummikub ale chcesz doskonalić swoje umiejętności zaznacz Tak, chcę grać aby podnieść swoje umiejętności. Dzięki temu będziemy mogli stworzyć listę osób chętnych do nauki gry i wybrać dogodny do tego termin. Możesz również doskonalić swoje umiejętności grając online (przez aplikację na telefon lub na komputerze https://rummikub-apps.com/) z osobami z całego świata. Zgłoszenia przyjmujemy do 28.09.2021, aby jak najszybciej rozpocząć naukę gry.

 • Wolontariusz poszukiwany!

 • Plan rozpoczęcia roku szkolnego 2021-2022

  Plan rozpoczęcia roku szkolnego 2021-2022

  Środa - 01.09.2021

   

  Godzina 8:00 - zapraszamy chętnych na Mszę św. w intencji społeczności szkolnej w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej.

  Z uwagi na konieczność zachowania zasad reżimu sanitarnego nie planujemy uroczystego spotkania całej społeczności szkolnej z dyrekcją. Spotkanie z dyrekcją odbędzie się tylko dla klas nowopowstałych – czyli 0, 1, 4.

  Spotkanie z dyrekcją i wychowawcą:

  • klasy I - godz. 9:00 - hala sportowa
  • klasy IV - godz. 10:00 - boisko, następnie sala
  • oddział "0" - godz. 10:30 - hala - sala na piętrze (H1)

  Po spotkaniu ogólnym klasy udają się do wyznaczonych miejsc (harmonogram poniżej).

  Klasy 2-3 oraz 5-8 spotykają się z wychowawcą wg harmonogramu poniżej.

  Prosimy:

  • aby na spotkanie przyszedł tylko jeden rodzic;
  • o przestrzeganie   wytycznych sanitarnych – dezynfekcja, dystans, maseczka;
  • nie gromadzenie się przed budynkiem szkoły;
  • przestrzeganie wyznaczonego miejsca wejścia do budynku;

  Do pobrania:

   

 • Podręczniki

  Podręczniki

  Zamieszczamy wykaz podręczników [pdf] na rok szkolny 2021/22. 

  Jednocześnie przypominamy, że uczniowie otrzymają podręczniki w szkole z wyjątkiem podręczników do religii, wychowania do życia w rodzinie oraz do dodatkowego języka w klasach 4, 5 i 6 (j. niemiecki lub j. rosyjski).

 • Uczniowie przyjęci do klasy I i IV w roku szkolnym 2021/2022

  Uczniowie przyjęci do klasy I i IV w roku szkolnym 2021/2022

  Publikujemy informację o uczniach przyjętych do klasy I w roku szkolnym 2021/2022 z podziałem na klasy i wychowawców: wyświetl listę [pdf].

  Jednocześnie zamieszczamy wyprawkę dla Pierwszoklasisty: pobierz listę z wyprawką [pdf]

  Aktualizacja:

  Zamieszczamy aktualne listy uczniów klas IV z podziałem na klasy i wychowawców: wyświetl listy klas 4 [pdf]

 • KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO "THE BIG CHALLENGE”

  KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO "THE BIG CHALLENGE”

  Dnia 14 kwietnia 2021 r odbyła się kolejna edycja  międzynarodowego konkursu z języka angielskiego „The Big Challenge”, tym razem w formie zdalnej. Uczniowie na różnych poziomach językowych sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności rozwiązując test on-line. W  konkursie wzięło udział 57 uczniów.

  Największy sukces osiągnęła Zofia Baduchowska z klasy 6b.Dziewczynka zajęła I miejsce na poziomie 2 oraz uzyskała najlepszy wynik w szkole, co dało jej 2 miejsce w regionie  (342,50 punktów na 350 możliwych do zdobycia)

  Pozostałe wyróżnione osoby to:

  •          na poziomie pierwszym:1 miejsce -Natalia Dobrowolska  kl. 5a

  •          na poziomie trzecim: 1 miejsce -Szymon Majsterek kl.7b

  •          na poziomie czwartym: 1 miejsce -Zuzanna Maszkiewicz kl.8a

  W tym roku wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, plakaty „New York” lub „California Beach” oraz ołówki. Ponadto wyróżnione osoby dostały medale, kalendarze „Australian Calendar” readersy „The Blach Cab” flagi, power banki, breloki, freezbee. Nagroda specjalna została przyznana Mateuszowi Radeckiemu z klasy 5b (plażowy ręcznik).

   

  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

   

                                                                                                                              koordynator

                                                                                                                              Jolanta Wójcik

   

 • SZKOLNY KONKURSU MINECRAFT

  SZKOLNY KONKURSU MINECRAFT

  Chyba każdy z nas słyszał tej gry komputerowej jaką jest Minecraft. Daje ona możliwość kreowania obiektów 3D z bloków. Gracze mogą stworzyć wszystko, ogranicza ich tylko wyobraźnia...

  Samorząd Uczniowski ogłosił  konkurs polegający na wybudowaniu budynku naszej szkoły w świecie gry Minecraft. Konkurs trwał od 1 do 12 czerwca i podzielony był na 3 kategorie wiekowe. Należało przesłać filmik ukazujący szkołę nr 5. Liczyła się dokładność w odwzorowaniu budynku szkoły i jej otoczenia.

  Wiele nadesłanych prac zadziwiło i zachwyciło jury - znawców gry Minecraft. Prace oceniali uczniowie klas 8: Wiktoria Krupa, Piotr Michalik i Mikołaj Kaczyński. Najlepsze prace wyróżniono dyplomami i upominkami.

  Oto zwycięzcy konkursu:

  Kategoria: klasy 1-3:

  1.Dawid Chodkiewicz 2d

  2.Nikodem Bankert 1b

  3.Stanisław Kobus 3a

   

  Kategoria: klasy 4-6:

  1.Alicja Marchewka 6d

  2.Paulina Kotlarska 6d

  3.Maja Papiernik 4b

   

  Kategoria: klasy 7-8:

  1. Wiktoria Domarecka 7a

  2.Rafał Trzmielewski 8c

  3.Ryszard Zawadzki 7a

   

  Gratulujemy!!!

  Samorząd Uczniowski

 • SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY

   SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY

  Dzień 16 czerwca 2021 roku był  towarzyskim sprawdzianem dla młodych szachistów, w którym mieli prawdziwą szansę, aby przetestować swoje umiejętności myśli strategicznej na czarno-białej szachownicy. Zawody, które odbyły się na „małej sali”, były pierwszym  turniejem szachowym nowej edycji, która odbyła się w SP nr 5  im. Janusza Korczaka w Garwolinie. Cieszymy się, że ta idea został zapoczątkowana. W turnieju brało udział 60 uczestników w trzech grupach wiekowych: klasy 1-3 ( 22 uczniów) ; 4-6 ( 14 uczniów); 7-8 ( 24 uczniów). Organizatorem zawodów był Samorząd Szkolny, a pomocą i doświadczeniem w organizacji podobnych turniejów dzielił się Pan Stanisław Buszta-nieoceniony, pasjonat aktywności zarówno fizycznej jak i umysłowej.

  Zawody przeprowadzono niezawodnym systemem szwajcarskim, który ustalał pary w poszczególnych rundach. Głównym sędzią zawodów był Pan Stanisław Buszta, natomiast bacznymi koordynatorami- grupa organizacyjna turnieju: Piotr Michalik, Mikołaj Kaczyński, Rafał Kowalski i Nikodem Ozimek z klas 8.

  Po bardzo emocjonujących, zaciekłych pojedynkach przy planszy oraz ponad sześciu  godzinach zaciekłych walk w sferze drewnianych figurek, pierwszy, szachowy turniej dla uczniów SP nr 5, dobiegł szczęśliwie i bez przeszkód do końca. Turniej został poprowadzony w miłej, koleżeńskiej atmosferze. Wszyscy świetnie się bawili i czuli olbrzymią przyjemność, wypływającą z królewskiej gry.  Młodzi adepci z wręcz bohaterskim nastawieniem walczyli przy drewnianych szachownicach o każdy punkt.

  Triumfatorami I SzkolnegoTurnieju Szachowego zostali:

  Klasy 1-3

  1 miejsce - Szymon Przybysz 3e

  2 miejsce – Alicja Głaszczka 3c

  3 miejsce – Dawid Drewnowski 2c

  Klasy 4-6

  1 miejsce – Dawid Tusiński 6c

  2 miejsce – Paulina Brzozowska 4a

  3 miejsce -  Mikołaj Więsław 6c

                      Eryk Młynarski 4c

  Klasy 7-8

  1 miejsce – Jaroslav  Martyniuk 8c

  2 miejsce – Jakub Brzozowski 7a

  3 miejsce – Krystian Domaszczyński 8a

   

  Finaliści, we wszystkich trzech kategoriach, za swoje wspaniałe wyniki otrzymali nagrody: dyplomy, skarbonki, maskotki i czekolady. Zaś wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami uczestnictwa, przez co można powiedzieć, iż każdy młody adept królewskiej gry, bez względu na to jakie zajął on miejsce na koniec zawodów, został prawdziwym zwycięzcą.

  Fundatorem części nagród był LIDL -za co serdecznie DZIĘKUJEMY😊

  Panu Stanisławowi Buszcie – serdecznie DZIĘKUJEMY😊 za pomoc w organizacji turnieju.

  I SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY – przeszedł do historii-zapraszamy kolejnych uczestników za rok😊

                                                                                  Samorząd Szkolny

 • Najnowszy numer SIUP już dostępny!

  Przed nami kolejny, wakacyjny, numer naszego Szkolnego Informatora Uczniowskiego "Piątka". A w nim, m.in.:

  • Dzień Dziecka
  • Wieści z Samorządu
  • Wycieczki i sport

  Kliknij, aby pobrać wersję PDF. Zapraszamy do lektury!

 • SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE RECYTATORSKIM

  SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE RECYTATORSKIM

  Miło nam poinformować, iż nasi uczniowie osiągnęli sukcesy na róznych etapach  Konkursu Recytatorskiego im. Kornela Makuszyńskiego organizowanyego  przez Bibliotekę Miejską. Poniżej zestawienie:

   

  ELIMINACJE MIEJSKIE:

  W kategorii uczniowie klas I – III

  II miejsce Aleksandra Augustyniak ze SP Nr 5 w Garwolinie

  III miejsce Laura Kowalska ze SP Nr 5 w Garwolinie

  W kategorii uczniów klas IV – VI

  I miejsce Zofia Władzińska ze SP Nr 5 w Garwolinie

  II miejsce Aleks Augustyniak ze SP Nr 5 w Garwolinie

   

  ELIMINACJE POWIATOWE:

  KATEGORIA KLAS I-III    

   • III miejsce    Aleksandra Augustyniak      PSP nr 5 Garwolin

  Serdecznie gratulujemy uczniom oraz ich nauczycielom!

 • PODSUMOWANIE AKCJI "DZIEŃ ZIEMI W NASZEJ SZKOLE" - 22.04.2021 r.

  W tym roku tj. 2021 obchodziliśmy Święto Ziemi po raz pięćdziesiąty pierwszy. Pierwszy Dzień Ziemi obchodzono 21 marca 1970 roku w USA, a w Polsce w 1990 roku.  Tegorocznym hasłem było: „Przywróćmy naszą Ziemię”.

  Z tej okazji uczniowie naszej szkoły pomimo trudnej sytuacji uczcili ten dzień w swoich domach sprzątając, sadząc kwiatki w ogródku, segregując śmieci. Można było zorganizować wycieczkę rowerową dla swojej rodziny, zaopiekować się psem, uszyć torbę ekologiczną na zakupy czy wykonać naturalny środek czystości. Efekty pracy można obejrzeć na filmiku.

   

 • Projekt EkoEksperymentarium

  Uczniowie klasy 4b wzięli udział w projekcie EkoEksperymentarium, którego mecenasem jest Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Uczniowie podczas zajęć online oraz indywidualnie mogli w wirtualnym domu odwiedzić łazienkę, kuchnię oraz salon, gdzie czekały ukryte zagadki, zadania pomagające zrozumieć, jak wielkie znaczenie dla środowiska ma zmiana drobnych nawyków.

  Uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniami dotyczącymi oszczędzania wody, energii, sprzątaniem, segregacją śmieci, recyklingiem, zakupami. Klasa otrzymała dyplom, a szkoła certyfikat.

 • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

 • Tydzień ulgi

   

  Instytut Psychologii UJ

  2ft8g SkSporwmihentSsniaS dog d1sSdf3ruidSor:ed47c  · 

  Startujemy z kampanią "Tydzień ulgi", w której zachęcamy szkoły do tygodnia bez sprawdzianów, odpytywania i zadań domowych.

  Wszyscy zasługujecie na tydzień wytchnienia!

  Wszystko to po to, aby obniżyć stres i zadbać o dobrostan psychiczny uczniów, uczennic, nauczycieli i nauczycielek.

  Dziękujemy za współpracę:

  Wydział Filozoficzny Uniwersytetu Jagiellońskiego

  Instytut Pedagogiki UJ

  Szkoły mogą zgłaszać się tutaj:

  http://psychologia.uj.edu.pl/tydzien-ulgi

  Link do konferencji prasowej:

  https://youtu.be/v6Ydj4wsH1A

  CC:

  Uniwersytet Jagielloński

 • Tag der Erde 2021

  Tag der Erde 2021

  Dzień Ziemi to zawsze dobry argument, aby poznać geografię świata na lekcjach języka obcego. Góry, wulkany, morza, jeziora ... przyroda ożywiona i MY w niej na co dzień. Czy widzimy jak nas otacza? Ile dobra nam daje? Jak ją traktujemy?

  Co Ty robisz dla środowiska przyrodniczego, w którym żyjesz?

  Spacer i uważność pozwalają z elementów przyrody ułożyć hasło tego, tak bardzo ważnego dnia w roku. Poniżej wybrane prace uczniów klas IV, V, VI i VII.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Korczaka
  08-400 GARWOLIN
  ul. J. Korczaka 10
  e-mail: biuro@zs5garwolin.pl
  NIP: 826 10 44 561
 • (+25) 682 28 33
  lub 507 964 697