• ZAKOŃCZENIE ROKU

• 24 czerwca odbyło sie uroczyste zakończenie roku szkolnego! Najpierw dzieci i nauczyciele uczestniczyli we mszy świętej, potem wszyscy zebrali się na boisku (klasy 4-7) i na hali (klasy 0-3), gdzie zostały wręczone nagrody i dyplomy, a także stypendia dla najlepszych uczniów i sportowców. Wyróżnione zostały również osoby ze stuprocentową frekwencją oraz laureaci konkursów. Następnie klasy razem ze swoimi wychowawcami udały się do sal, gdzie nastąpiło rozdanie świadectw.

Bardzo dziękujemy naszym uczniom za ten wspólny rok owocnej nauki oraz rodzicom za okazane wsparcie, pomoc i dobre słowo.

Życzymy udanych wakacji!

• ZAKOŃCZENIE KLAS ÓSMYCH

• Wieczór 18 czerwca 2024 r. dostarczył wielu emocji i wzruszeń całej naszej społeczności szkolnej, a zwłaszcza uczniom 8 klas kończącym naukę w szkole, ich rodzicom, wychowawcom i nauczycielom. Uroczyste zakończenie 8 klas było przepięknym podsumowaniem wspólnie spędzonych lat, przepięknie zatańczony polonez oczarował wszystkich, a podziękowania młodzieży skierowane w kierunku nauczycieli spowodowały, że niejednemu z nich zakręciła się łza w oku. Także grono pedagogiczne podziękowało swoim wychowankom oraz wręczyło im nagrody i stypendia za osiągnięcia naukowe, sportowe, działalność w Samorządzie Uczniowskim i wolontariacie.

Docenieni zostali również rodzice, którzy aktywnie działali na rzecz szkoły i wspierali nauczycieli w ich trudnej pracy! Po chwytającej za serce części artystycznej, nasi świeżo upieczeni absolwenci udali się na bal!

Bawcie się dobrze, kochani!!!

Życzymy Wam wiele radości i sukcesów na dalszej ścieżce edukacji!

• DNI GARWOLINA

• Jak co roku nasza szkoła wzięła aktywny udział w obchodach miejskiego święta. W sobotę nasi uczniowie występowali w CSiK, zaś w niedzielę od samego rana cała społeczność szkolna na różne sposoby angażowała się w miejskie akcje i uroczystości. Nasi uczniowie i nauczyciele wzięli udział w biegu "Avon kontra przemoc", zaś po mszy świętej odprawionej w kolegiacie w intencji miasta i jego mieszkańców ulicami Garwolina przeszedł barwny korowód. Liczną reprezentację naszej szkoły poprowadzili nasza szkolna maskotka Piątuś oraz Dyrekcja. Nasi uczniowie, ubrani w biel i odcienie błękitu, radośnie wymachujący balonikami z tarczą szkoły, prezentowali się wspaniale!

A na naszym stoisku szkolnym w parku przy Garwolance rozpoczęła się prawdziwa zabawa! Był przepyszny poczęstunek, loteria, malowanie buziek, bańki mydlane, można było zdalnie posterować dronem, przeczytać naszą szkolną gazetkę "SIUP", porozmawiać z nauczycielami, uczniami i po prostu świetnie się bawić! Zarówno nasi uczniowie, jak i nauczyciele pełniący dyżury przy stoisku spisali się świetnie! I przy okazji wszyscy dobrze się bawili!

Festyn, pyszne jedzonko, wesołe miasteczko, występy, wspaniałe koncerty - tegoroczne Dni Garwolina były pełne atrakcji . Cieszymy się, że mogliśmy wziąć w nich tak aktywny udział!

• WYNIKI KONKURSU THE BIG CHALLENGE

• 14 czerwca w naszej szkole uczestnicy konkursu z języka angielskiego „The Big Challenge” odbierali swoje długo wyczekiwane nagrody oraz dyplomy. Kolejna edycja tego międzynarodowego konkursu miała miejsce 9 kwietnia 2024 r.

Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe, rozwiązując test on-line, oraz porównać je z rówieśnikami z całej Polski, jak również z innych krajów.

W województwie mazowieckim w konkursie wzięły udział 103 szkoły, zaś w Polsce 873.

W tym roku do konkursu przystąpili także uczniowie z Australii, Francji, Niemiec, Włoch oraz Hiszpanii (łącznie 500 372 uczestników ).

Największy sukces w PSP nr 5 osiągnęła Kinga Piechocka z klasy 7b. Uczennica zajęła I miejsce na poziomie 1 oraz uzyskała najlepszy wynik w szkole (323,75 punktów na 350 możliwych do zdobycia). Tym sposobem uplasowała się na 10. miejscu w województwie mazowieckim oraz 47. w Polsce.

Pozostałe wyróżnione osoby to:

1. W kategorii klas IV-V:

- miejsce I - Adrian Lewandowski, kl. 5b (321,25 p.);

- miejsce II - Joanna Baran, kl. 5a (315,00 p.);

- miejsce III - Pola Dobrowolska, kl. 5a (310.00 p.).

2. W kategorii klas VI:

- miejsce I - Bartłomiej Mucha, kl. 6e (313,75 p.);

- miejsce II - Natasza Falkiewicz, kl. 6d (301,25 p.);

- miejsce III - Antoni Frelik, kl. 6c (300,00 p.).

3. W kategorii klas VII:

- miejsce II - Alicja Napora, kl. 7b (322,50 p.);

- miejsce III - Maria Zinkiewicz, kl. 7d (291,25 p.).

4. W kategorii klas VIII:

- miejsce I - Anna Skowrońska, kl. 8b (306,25 p.);

- miejsce II - Mateusz Radecki, kl. 8a (295,00 p.);

- miejsce III - Hanna Kowalczyk, kl. 8a (290,00 p.).

W tym roku wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, plakaty „Mojave” lub „New York”, ołówki oraz kody QR umożliwiające czytanie audiobooka. Ponadto wyróżnione osoby dostały kalendarze, notesy, readersy - lektury uproszczone, flagi. Nagroda specjalna została przyznana Julii Pstrąg z klasy 7a (brelok).

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!