• Archiwalne

• SZCZEGÓLNE OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW SZKOŁY

• EWD G5 najlepsze w powiecie

Najbardziej miarodajną oceną efektywności pracy szkoły wg ekspertów  jest EWD (Edukacyjna Wartość Dodana). Wskaźniki EWD uwzględniają wyniki egzaminów zewnętrznych (np. gimnazjalnych) oraz przyrost wiedzy uczniów w trzyletnim procesie edukacyjnym.

Wskaźniki EWD Gimnazjum nr 5 w Garwolinie ze wszystkich części egzaminu gimnazjalnego za ostatnie trzy lata (2014-2016) pokazują, że szkoła osiąga wyższe wyniki od średnich krajowych oraz uzyskuje dodatni przyrost umiejętności uczniów (ok. 4%). Osiągnięcia te plasują nasze gimnazjum w kategorii "SZKÓŁ SUKCESU".

Analizując wskaźniki EWD innych szkół zamieszczone na stronie   http://ewd.edu.pl/wskazniki/gimnazjum   można zauważyć, że szkoła nasza osiągnęła najlepszy wynik EWD w powiecie garwolińskim z wyjątkiem szkół, które segregują uczniów (przyjmują do szkoły tylko uczniów z bardzo dobrymi wynikami na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej)

• Wykres EWD z części humanistycznej
          w latach 2014 - 2016

• Wykres EWD z części matematyczno - przyrodniczej Gimnazjum nr 5
          w latach 2014 – 2016

• IV MIEJSCE W POLSCE

MACIEJA ŁYŻWIŃSKIEGO

W dniach 6 - 8 czerwca 2013 roku w Warszawie odbył się finał XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „ Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”. Nasz uczeń z klasy VIc – MACIEJ ŁYŻWIŃSKI zajął IV miejsce w Polsce w klasyfikacji generalnej wśród uczniów szkół podstawowych. (I miejsce w konkurencji – Pieśni Patriotyczne oraz I miejsce w konkurencji - Zabytki Historyczne) !!! BRAWO MACIEK !!!

• NAJEPSZY WYNIK Z EGZAMINU GIMNAZJALNEGO

W kwietniu 2016 roku uczeń klasy 3a Tomasz Zowczak uzyskał najlepszy łączny wynik podczas egzaminu gimnazjalnego (585% na 600% możliwych). Na wynik ten złożyły się osiągnięcia:

• część humanistyczna:
            język polski - 100%,
            historia i wos - 94%
          • część matematyczno - przyrodnicza:
            matematyka - 100%,
            przedmioty przyrodnicze - 93%
          • część językowa:
            j. angielski podstawowy - 98%,
            j.angielski rozszerzony - 100%
        • NAJEPSZY WYNIK Z EGZAMINU GIMNAZJALNEGO