• MISIOWY KIERMASZ

• 20 listopada odbył się w szkole "MISIOWY KIERMASZ". Podczas 4 lekcji uczniowie mogli kręcić kołem fortuny i wybierać spośród góry wspaniałych pluszaków tego najukochańszego. Każdy "misiowy los" kosztował 5 zł. Zebraliśmy 941, 07 zł. Za tę kwotę zostały już zakupione komplety ciepłych koców i poduszek dla dzieci podopiecznych Otwockiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej. Bardzo dziękujemy "dobrym misiom" za pluszaczki, dzieciom za chęć kupowania misiów i każdemu dobremu sercu za wsparcie naszej akcji.

• PAŹDZIERNIK  MIESIĄCEM  BIBLIOTEK
            • PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM BIBLIOTEK

•

Kolejny raz świętowaliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek. W tym roku  zaprosiliśmy całą społeczność szkolną do udziału w  różnorodnych przedsięwzięciach.  W dniach 17 i 18 października odbyła się akcja „Czytanie to sama słodycz”. Uczniowie za wypożyczenie książki otrzymywali słodki upominek. Dnia 3 listopada miał miejsce maraton filmowy, którego uczestnikami byli uczniowie z klasy 4 a. To    właśnie ta klasa  zajęła I miejsce w czytelnictwie. Od 1 września do 19 października wypożyczyła najwięcej książek. Kolejnym przedsięwzięciem zorganizowanym w październiku był konkurs  dla uczniów klas 4-7 i uczniów gimnazjum „Selfie z książką”. Każdy uczestnik konkursu przygotował fotografię z ulubioną książką.   Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu i fotografie.

WYNIKI KONKURSU „SELFIE Z KSIĄŻKĄ”

KATEGORIA  SZKOŁA PODSTAWOWA

I miejsce - Zuzanna Duchna i Jakub Paśnik

II miejsce - Zuzanna Maszkiewicz  i Zuzanna Wawer

III miejsce -  Anna  Balas i Anna Brzozowska

Laura Witak i Mateusz Dudek

KATEGORIA GIMNAZJUM

I  miejsce - Alicja Kalbarczyk i Zofia Kozłowska  klasa II BG

II miejsce - Sergiusz Solarski klasa II BG

• NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

• Był okres w dziejach naszej Ojczyzny, kiedy utraciliśmy wolność. Po wielu latach nastał czas radości. W 1918 roku Polska odzyskała niepodległość. Na pamiątkę tego wydarzenia co roku 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Także i w naszej szkole uczciliśmy ten ważny dzień. W piątek 10 listopada odbył się apel z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w którym wzięli udział uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Uczniowie klas 7B i 7C pod opieką wychowawców przygotowali  program artystyczny, w którym przypomnieli piękne wiersze oraz pieśni patriotyczne. Akademia zakończył się odśpiewaniem przez wszystkich obecnych pieśni patriotycznej Rota.
              Apel był cenną lekcją historii, która stała także ważnym źródłem informacji o trudnych losach naszej Ojczyzny.

• EDUKACJA GLOBALNA

• Od 20.11 w naszej szkole odbędzie się szereg spotkań, warsztatów, gier i konkursów, które przybliżą naszym uczniom zagadnienia związane z Edukacją Globalną, czyli uświadomią im istnienie zjawisk i współzależności łączących ludzi i miejsca.

Pierwsze, wprowadzające w tematykę, spotkanie miało miejsce w środę 8.11. Tego dnia odwiedziła naszą szkołę pani Alicja Trzask, która przyjechała do nas z Lublina i opowiedziała uczniom o życiu wielonarodowościowej Boliwii. Reprezentanci klas mogli zobaczyć nie tylko przepiękne krajobrazy Ameryki Południowej (zachwycające, strome zbocza Andów, nieasfaltowane drogi, kaniony wypełnione wodą w sezonie deszczowym), ale także faunę i florę tego odległego, rzadko odwiedzanego przez turystów, zakątka na ziemi. Pani Alicja przedstawiła uczniom życie boliwijskich dzieci w domu dziecka, w który jest przyjazny, ciepły i wyposażony we wszystko czego dzieci potrzebują. Niestety za murami tego domu nie jest już tak pięknie. Dzieci żyją w domach bez prądu, wody i kanalizacji. Niejednokrotnie przez kilka miesięcy nie jedzą ciepłych posiłków. Nieliczni chodzą do szkoły, dzieci od najmłodszych lat ciężko pracują. Uczniowie mogli przymierzyć boliwijskie stroje ludowe i posłuchać niesamowitych historii, które Pani Alicja przeżyła jako wolontariuszka wysłana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych  i Salezjański Wolontariat Misyjny.

W nadchodzącym tygodniu, na godzinach wychowawczych, reprezentanci klas opowiedzą swoim kolegom o czym dowiedzieli się na spotkaniu, czyli wszystko to, co zapamiętali i co zrobiło na nich największe wrażenie.

Dziękujemy Pani Alicji za spotkanie.