• KONKURS KALENDARZY ADWENTOWYCH

• W XIX wieku w Niemczech powstał zwyczaj tworzenia kalendarzy adwentowych, które pozwalały dzieciom i dorosłym odmierzać czas do Wigilii Bożego Narodzenia. Uczniowie naszej szkoły mogli do 4 grudnia przynosić swoje prace by komisja, w skład której weszli w tym roku uczniowie z kółka języka niemieckiego, mogła spokojnie wybrać prace najpiękniejsze. A zadanie to w tym roku nie należało do najłatwiejszych. Zrobiono wystawę prac, cudowne kalendarze rozmieszczone zostały w sali nr 2 na II piętrze.

W kategorii uczniowie klas IV -VI SP

I miejsce zajęły – Klaudia Ulinowicz oraz Weronika Ulinowicz z kl. VI b

II miejsce zajęła – Aleksandra Stępień z klasy VI a

III miejsce zajęły – Oliwia Masny z klasy Va

Julia Janiec z klasy Vb

Wyróżnienie otrzymały:

1.      Maja Pielak z kl. IV e

2.      Nikola Talarek z kl. IV d

3.      Michalina Oskroba z kl. IV a

4.      Gabriel Kot z kl. IV c

5.      Bartek Wysocki z kl. IV a

6.      Maciej Legat z kl. VI b

Uczniowie klas VII SP – III GIM

I miejsce zajęły – Weronika Foryś i Dorota Dyoniziak z klasy II a Gim

II miejsce zajęła – Wiktoria Walicka z klasy VII d SP

III miejsce zajęła – Emilia Kwaśnik z klasy VII a SP

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

• OPOWIEŚĆ WIGILIJNA

• Dnia 22.12.2017. r.  Szkolny Teatr B wprowadził nas w świąteczny  nastrój  przedstawiając spektakl  pt.”Opowieść wigilijna” na podstawie powieści Karla Dickensa.  Uczniowie wraz opiekunkami Panią Katarzyna Gołębiewską i Panią Agnieszką Majewską postanowili zrezygnować z tradycyjnych jasełek, co przypadło do gustu oglądającym. Motywem przewodnim  spektaklu byłą przemiana, której doświadczył główny bohater Ebenezer Scroge. Po wizycie trzech duchów zrozumiał,  jak okropne życie prowadził i postanowił podzielić się swoim majątkiem z potrzebującymi. Przedstawienie wywarło ogromne wrażanie na widzach. Młodzi aktorzy zadziwili widownie umiejętnościami aktorskimi oraz kostiumami. Uwagę zwróciły również rekwizyty oraz scenografia przedstawiająca ulicę XIX – wiecznego Londynu. Uczniowie otrzymali gromkie brawa oraz wiele pochwał.

• NASI ZWYCIĘZCY

• Miło jest nam poinformować,  że dnia 19.12.2017 r.   w zostały wręczone nagrody w konkursie plastycznym „Ponad barierami”, organizowanym przez Stowarzyszenie Wspólnoty Powiatowej. Wśród zwycięzców znaleźli się uczniowie z  naszej szkoły, którzy przygotowali prace pod opieką Pani Izabeli Tudek.:

Aleksander Gorzelski   - III miejsce

Natalia Wachnicka  - wyróżnienie

Gratulujemy!

• FESTYN ZDROWIA

• W ramach festynu zdrowia "Żyj zdrowo i kolorowo" uczniowie  z klasy III d wraz z wychowawcą przygotowali apel o ważnej roli owoców i warzyw w diecie ucznia. Starsze klasy przygotowały ciekawe prezentacje  o  witaminach  niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Najlepsze prace zostały zaprezentowane podczas festynu. Wszyscy uczniowie  wzięli  też udział w spotkaniu na temat odpowiedniego odżywiania, które poprowadził Pan Tomasz Jonczak. Każdy uczestnik imprezy otrzymał zdrową przekąskę i solidną porcję wiedzy na temat właściwego trybu życia.