• WYCIECZKA DO LUBLINA

•

Lublin to jedno z najstarszych miast w Polsce, postanowiliśmy więc go zwiedzić. Klasy 5a i 5b wraz z opiekunami udały się do Koziego Grodu, by pospacerować po starym mieście, odkryć trasę podziemną i upiec cebularza (tradycyjny placek z cebulą i makiem wypiekany właśnie w Lublinie). Zwiedzaniu towarzyszyły konkursy i zabawy. Niejednemu z nas cebularze  przypadły do gusty. Dzięki warsztatom z ich wypiekania z pewnością spróbujemy przygotować je samodzielnie.

• KANGUR MATEMATYCZNY

• W czwartek 15 marca 2018 roku odbył się w naszej szkole konkur Kangur matematyczny.  W tym roku wzięło w nim udział 115 uczniów. Konkurs ma charakter jednorazowego testu, na którego rozwiązanie uczestnicy mieli 75 minut. "Kangur matematyczny" rozgrywany był w 5 kategoriach:

Żaczek - uczniowie klas drugich szkoły podstawowej

Maluch - uczniowie klas trzecich i czwartych szkoły podstawowej

Beniamin - uczniowie klas piątych i szóstych szkoły podstawowej

Kadet - uczniowie klas siódmych szkoły podstawowej i drugich gimnazjum

Junior - uczniowie klas trzecich gimnazjum.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę uczestnictwa, którą były "Zakręcone druciki"

Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu".

• KIERMASZ WALENTYNKOWY

•        Dziś radość i szczęście obecne były w naszej szkole od rana aż do ostatnich godzin lekcyjnych. Samorząd Uczniowski zaproponował uczniom naszej szkoły WALENTYNKOWY KIERMASZ Dzielmy się miłością z OTOPem, z którego dochód ( 767 zł)  został przekazany  Hospicjum Domowe EMPATIA. Uczniowie mogli nie tylko zakupić wspaniałe, słodkie wypieki przygotowane przez uczniów i często także ich rodziców, ale specjalnie na tę okazję SU przygotował także walentynkowe, fotobudkowe serce. Każdy kto wsparł dzisiejszą akcję uczniów SU mógł także zostać oznaczony czerwonym serduszkiem na policzku. Ogromnie dziękujemy za każde dobre serce, które dziś sprawiło, że kiermasz tak wspaniale zaistniał w naszej szkole.

• ZABAWA KARNAWAŁOWA

•                     12.02.2018 r. w naszej  szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Jak zwykle rozpoczęły  ją klasy najmłodsze, potem bawili się uczniowie klas IV – VI,  a nasi najstarsi uczniowie opuścili szkolne mury około godz. 21:30. Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na króla i królową balu oraz zachęcił także uczniów wszystkich klas do zabawy w tworzenie grupowych przebrań. Wśród nagrodzonych znaleźli się oczywiście najlepsi, którzy otrzymali dyplomy, drobne niespodzianki oraz nasze szkolne, grupowe niepytajki. Klimat muzyczny tworzył nasz wspaniały DJ i jego efekty świetlne,  zaś balonową dekorację przygotowali nasi uczniowie z nauczycielami. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę .