• NASI ZWYCIĘZCY

• Nasi uczniowie biorą udział w licznych zawodach, konkursach i festiwalach. Miło jest nam poinformować, że kolejni uczniowie odnieśli sukcesy. Oto niektórzy z nich.

Wiktoria Piorun z klasy 7 a wzięła udział w ogólnopolskich eliminacjach  do XXVII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki i Tańca „Majowa Nutka” – Częstochowa 2018. Podczas tych eliminacji Wiktoria uzyskała nominację do finału konkursu, który odbył się 05.05.2018. Występ zakończył się sukcesem! Oto nagrody: Złota Nutka w XXVII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki i Tańca Majowa Nutka Częstochowa 2018 i Grand Prix w XIII Powiatowym Festiwalu Piosenki Europejskiej Eurowizja 2018.

Dnia 25 maja 2018 roku na Wydziale Nauk Ścisłych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach odbyło się Uroczyste podsumowanie konkursu Kangur Matematyczny. Podczas tej uroczystości uczeń klasy 3a SP Kamil Jastrzębski odebrał dyplom i nagrodę za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w kategorii Maluch.

W tej edycji konkursu wyróżnienia otrzymali:

kategoria Żaczek: Michalik Tomasz,

kategoria Maluch: Stankiewicz Zofia, Brzozowski Jakub, Majsterek Szymon

kategoria Beniamin: Michalik Piotr, Rękawek Kacper, Przybysz Jakub.

Zuzanna Maszkiewicz uczennica klasy 5a napisała opowiadanie na konkurs literacki „Popisz się talentem”. Praca Zuzi zachwyciła jury. Uczennica została laureatką tego konkursu. Praca Zuzi wraz z innymi pracami zostanie wydana w formie książki.

Zuzanna Duchna zdobyła I miejsce w konkursie fotograficznym „Wiosenne selfie  z książką” organizowanym przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Garwolinie.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

• WYCIECZKA DO WROCŁAWIA I PRAGI

• Na wycieczkę do Wrocławia wyjechaliśmy 27.05.2018 r. , a wróciliśmy 30.06.2018 r. Pierwszego dnia pojechaliśmy do słynnego zoo we Wrocławiu. Drugi dzień spędziliśmy w Pradze. Przechodziliśmy tam przez  Most Karola- najsłynniejszy most  w Czechach. Jadłam tam czeskiego sękacza. Trzeciego dnia zwiedziliśmy Kłodzko i Kudowę Zdrój. W łódzku wchodziliśmy na słynną twierdze. W Kudowie Zdrój zwiedziliśmy Kaplicę Czaszek, którą zbudował ksiądz Wacław Tomaszek. Czwartego dnia wracaliśmy do domu lecz przez wyjazdem z południa Polski zajechaliśmy do ogrodu bajek. Wycieczka bardzo mi się podobała.

Dominika Walkiewicz klasa VI

• DZIEŃ DZIECKA

• Dzień Dziecka w Piątce rozpoczął się audiencją u Króla Piątusia I. Uczniowie mogli pokłonić się władcy i podzielić z Nim swoimi marzeniami. O czym marzą uczniowie Piątki?

… aby mieć pieska, papugę, wielbłąda, aby zostać piłkarzem, uczniowie marzą o króliku, nowym zwierzątku domowym, aby otrzymać komputer, aby w sklepiku szkolnym były lody, aby przy szkole zasadzić drzewa by wychodząc ze szkoły w maju lub czerwcu móc skryć się w cieniu i cieszyć chłodem,

Uczniowie marzą o nowym quadzie, o tym by w przyszłości zostać żołnierzem, by było mniej prac domowych, aby można było korzystać z telefonu w szkole, aby zamiast książek były tablety, aby było więcej dni wolnych, aby było ciszej na korytarzu szkolnym, aby przy szkole był basen, aby mama wyzdrowiała, aby nauczyciele rzadziej zadawali pracę domową i więcej się uśmiechali…

Uczniowie mogli tego dnia wziąć udział w rozgrywkach sportowych, usmażyć kiełbaski na grillu, albo uczestniczyć w różnych aktywnościach zaproponowanych przez wychowawcę. Każdy tego dnia otrzymał także słodką niespodziankę i napój.

Dnia 05.06.18 r, w ramach obchodów Dnia Dziecka, nauczyciele postanowili ofiarować uczniom niezwykły prezent. Był nim spektakl pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie i nauczyciele.  Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Na cześć wszystkich dzieci HIP HIP hurrra !!!