• Aktualności

          • STOP DOPALACZOM
            • STOP DOPALACZOM

            • Dnia 24 maja uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl profilaktyczny pt. „Zostań ze mną” przygotowany przez grupę teatralną „Blaszany bębenek”. Głównym celem spektaklu było zwrócenie uwagi na problem  dopalaczy, które stały się zagrożeniem dla dzieci i młodzieży. Spektakl ukazał przyczyny i skutki ich zażywania, a historia Pawła - głównego bohatera,   była ostrzeżeniem dla tych, którzy kiedykolwiek spotkają się z zagrażającemu życiu zjawiskiem  dopalaczy.  

                          

          • CZYTAJĄ ZNANI I LUBIANI
            • CZYTAJĄ ZNANI I LUBIANI

            • Dnia 19.05.2017 r. naszą szkołę odwiedzili zaproszeni wcześniej  goście, biorąc udział w czwartej  już edycji „Czytają znani i lubiani”. Tego roku zaszczycili nas swoją obecnością następujące osoby:

              Pan Marek Jonczak – Przewodniczący Rady Miasta i Dyrektor PZD

              Pani Hanna Stefańska – lekarz pediatra

              Ksiądz Jakub Wyrozebski

              Pani Alicja Paśnik – pedagog  szkolny

              Pani Iwona Poreda – Dyrektor  Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Garwolinie

              Goście podczas spotkania czytali dzieciom fragmenty  ulubionych powieści, opowiadania oraz wiersze („Nasza mama czarodziejka”, „Bajki dla chłopców”, „Florka”, „Dzieciaki świata”, „Opowieści o aniołach” ).

          • AKADEMIA Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
            • AKADEMIA Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

            • Uczniowie klasy Vc pod opieką wychowawcy Sławomira Michalika  przygotowali apel o obchodzonej przez Polaków 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Akademia odbyła się 30 kwietnia 2018 roku na małej sali gimnastycznej, którą udekorowała Pani Jolanta Zuchniak.  Uroczystość rozpoczął Pan Dyrektor Jacek Zowczak, który przypomniał wszystkim jak należy się zachować podczas śpiewania hymnu i wprowadzenia pocztu sztandarowego.

              Następnie gimnazjaliści uroczyście weszli ze sztandarem szkoły i odśpiewaliśmy hymn. Po czym na szkolną scenę weszli narratorzy i przypomnieli o tym, jakie znaczenie dla Polaków miała uchwalona 3 maja 1791 roku konstytucja.
              Dzieci z klasy odegrały scenkę,  w której tłumaczyli uczniom, co działo się 3 maja 1791 roku, co to jest  konstytucja i czy była potrzebna dla naszego kraju. Mogliśmy zobaczyć samego króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w otoczeniu szlachciców nalegających na podjęcie przez niego decyzji o złożeniu przysięgi i ustanowieniu konstytucji. Następnie aktorzy zaśpiewali „Mazurka Trzeciego Maja”, czyli „Witaj Majowa Jutrzenko”. Na apelu uczniowie próbowali wyjaśnić,  co kryje się pod nazwą: konstytucja oraz czym dla nas jest Ojczyzna, Naród, Wolność. Celem przedstawienia było zachęcenie widowni do chwili refleksji nad tak ważnymi sprawami dla każdego Polaka. Na zakończenie występu Wiktoria Piorun z klasy VIIa zaśpiewała piosenkę Polska Flaga, ponieważ w przed dzień majowego święta obchodzimy od wielu lat święto flagi. Po zakończeniu występu, nastąpiły gromkie brawa. Uważamy, że był on udany, czego potwierdzeniem była reakcja publiczności. Dostaliśmy wiele pochwał od nauczycieli i rówieśników ze szkoły.
                                                               

                                                                                                                                                  Wiktoria Jura, Aleksandra Sosnowska

               

               

               

               

                

               

          • WYCIECZKA DO KOZIENIC
            • WYCIECZKA DO KOZIENIC

            • 17 kwietnia uczniowie z klas V wzięli udział w wycieczce z projektu unijnego „Mogę wszystko”. Uczniowie spacerowali leśną trasą poznając zasady survivalu. Uczyli się rozpalać ognisko, jak zrobić kamuflaż z otoczeniem i wykonywali filtr do wody. Mogli napić się ze źródeł, z których według tradycji pił sam król Władysław Jagiełło. Uczniowie podziwiali z tarasu widokowego i pomostu panoramę puszczy. Odbyły się również zawody strzeleckie z łuku do tarczy. Pobyt w puszczy Kozienickiej zakończyli ogniskiem.

              Następnym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Regionalnym w Kozienicach. Uczniowie mogli  przenieść się w czasy swoich pradziadków i  poznać jak dawniej się ubierano i  łowiono ryby. W ramach ekspozycji muzealnej oglądali eksponaty z epoki żelaza jakie odkryto na terenie puszczy Kozienickiej. Była to bardzo ciekawa wycieczka. Uczniowie wrócili zadowoleni, a w drodze powrotnej dopytywali, kiedy będzie następna  taka  wycieczka.