• WYCIECZKA DO STAJNI WILGA

• Dnia 26 września klasy IV b, IV c oraz IVe  wraz z wychowawcami p. Jolantą Wójcik, Anną Łysiak-Zając oraz Anną Wieczorek wybrały się na wycieczkę integracyjno –rekreacyjną do „Stajni Wilga” w Cyganówce. Pogoda tego dnia dopisała,  dzięki czemu uczniowie mogli uczestniczyć w różnorodnych atrakcjach na świeżym powietrzu specjalnie przygotowanych na ten dzień. Wszyscy uczestnicy mieli okazję nauczyć się  posługiwania mapą i kompasem oraz rozpoznawania znaków topograficznych. Następnie odbyło się strzelanie z  łuków  do tarcz oraz budowa schronienia,  jak również nauka rozpalania ognia. Najwięcej emocji dostarczyły klasom konkurencje sportowe takie jak:  tor przeszkód, wyścigi z workami, rzut do celu czy skrzynki. Na zakończenie naszej wycieczki wszyscy upiekli smaczną kiełbaskę przy ogniskuJ

• UROCZYSTOŚĆ OTWARCIA HALI

•             To, co dziś jest rzeczywistością, wczoraj było nierealnym marzeniem”

Paolo Coelho

Dnia 21 września w naszej szkole miała miejsce niezwykła uroczystość. Tego dnia społeczność szkolna i lokalna wzięła udział w otwarciu hali sportowej, na którą czekaliśmy wiele lat. Przybyłych gości przywitali  Dyrektor szkoły Jacek Zowczak i Wicedyrektor Krystyna Antolak.  Uroczystość zaszczycili  swoją obecnością między innymi: poseł na sejm PR Grzegorz  Woźniak, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski, dawna posłanka Stanisława Prządka, wizytator mazowieckiego kuratora oświaty Delegatury w Siedlcach Bożena Piesio, starosta Marek Chciałowski, burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski, przewodniczący rady miasta Garwolina Marek Jonczak.

Wyznaczeni goście oficjalnie otworzyli halę przecięciem wstęgi.  Ważnym punktem uroczystości  było  poświęcenie hali, czego dokonał ksiądz Stanisław Małek. Następnie wręczono podziękowania osobom oraz instytucjom, które przyczyniły się do  jej powstania.

Ciekawym punktem uroczystości była część artystyczna, którą przygotowali nauczyciele wraz z uczniami z  klasy 3b gimnazjum, klasy sportowe 5b i 6b oraz przedstawicielki  samorządu uczniowskiego. Podczas  Pierwszej  Szkolnej Olimpiady mogliśmy podziwiać nie tylko naszych sportowców, ale również występy wokalne w wykonaniu Wiktorii Piorun i Aleksandry Tudek. Występy urozmaicały nam pokazy gimnastyczek i  cheerladerek, które zachwyciły gości swoimi umiejętnościami.

Istotnym punktem programu był mecz klas sportowych oraz mecz nauczyciele kontra reszta świata. Wygrana gości ucieszyła kibiców.

Pełnowymiarowa hala (23,13 x 44,51)   cieszy nas wszystkich i z pewnością  posłuży wielu pokoleniom.

• EuroWeek

• W środę 12.09.2018 roku nasza szkoła miała okazję pojechać do Długopola Dolnego, gdzie odbywał się EuroWeek. Uczestniczyli w tym uczniowie z klas 5-8 i gimnazjum. Na miejscu  powitała nas czwórka młodych ludzi z różnych krajów. Byli to wolontariusze z Peru, Columbii, Pakistanu i Tajlandii. Językiem, którym się komunikowaliśmy był głównie język angielski, co było ciekawym doświadczeniem i okazją do poszerzenia swojego zakresu słownictwa. Już pierwszego dnia organizatorzy zapewnili nam dobrą zabawę i mile spędzony czas. Nie myśleliśmy, że te parę dni stanie się dla nas niezapomnianą przygodą.  Podczas pobytu wiele się nauczyliśmy i otworzyliśmy na innych ludzi. Zdobyliśmy nowych przyjaciół. Dobrze się bawiliśmy na wszystkich zajęciach. Nauczyliśmy się pracować w grupach oraz dowiedzieliśmy się trochę o innych krajach. Mimo, iż zajęcia były czasochłonne oraz czasami męczące, to i tak wkładaliśmy w to całe serce i czerpaliśmy ogromną radość. Te kilka dni spędziliśmy w cudownej atmosferze. Euroweek jest wspaniałym doświadczeniem, gwarantuje miłe wspomnienia i nowe doświadczenia.

Zofia Kozłowska i Alicja Kalbarczyk z klasy III BG

• CIEKAWA LEKCJA HISTORII

• Ze względu na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości klasy 4-8 oraz gimnazjum wzięły udział w zajęciach historycznych. Grupa rekonstrukcyjna składająca się z dwóch aktorów ciekawie przedstawiła nam sposoby walki o niepodległość i całą drogę do jej odzyskania.  Chłopcy wcielali się w rolę walczących,  a dziewczynki przejmowały rolę sanitariuszek. Prowadzący przedstawiał rożne umundurowanie dla żołnierzy i  prezentował rodzaje broni. Po zakończonych zajęciach każda grupa mogła z bliska obejrzeń stroje, szable,  pistolety i wziąć  udział w pojedynku.

Uczennica klasy  6