• DZIEŃ PAPIESKI

• Dnia 16 października 2018 r.  obchodziliśmy Dzień Papieski, z tej okazji  naszą szkołę odwiedzili niezwykli goście: Pani Urszula Żelazo i Pan Dariusz Kasprzak ze wspólnoty Focolare. Goście podzielili się swoim doświadczaniem Boga  i opowiedzieli o działalności  wspólnoty Focolare . Tego dnia nie mogło również zabraknąć wspomnień o Janie Pawle II . To właśnie na Jego cześć całą społeczność uczniowska wspólnie odśpiewała ulubioną piosenkę papieża pt. „Barka”.  Następnie organizatorzy spotkania odczytali fragment „Listu do dzieci” autorstwa Jana Pawła II.  Spotkanie zakończyła wspólna modlitwa o wstawiennictwo i błogosławieństwo.  Każdy z nas przypomniał sobie jak ważne jest, „by wymagać od siebie,  choćby inni od nas nie wymagali”.

• POPISZ SIĘ TALENTEM 2018

•  Miło jest nam poinformować, że Zuzanna Maszkiewicz uczennica klasy 6a została laureatką konkursu literackiego „Popisz się talentem 2018”. Praca Zuzi zachwyciła jury. Opowiadanie jej autorstwa ukazało się wraz z innymi tekstami w książckę pt.”Tajemnicza wyprawa”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  Już niedługo książkę będzie można wypożyczyć ze szkolnej biblioteki. Zapraszamy.

Fragment opowiadania pt."Mali bohaterowie" autorstwa Zuzanny Maszkiewicz

Wśród wszytskich istot zamieszkujących Ziemię tylko jedna zdolna była wyprowdzić Wojtka z równowagi. Miała dwnaście lat, dużo więcej piegów niż on i była jego starszą siostrą. Jednym słowem: Ela.

- Długo jeszcze?! - krzyknał niewiadomo który.- Długo?!

Poprawił okulary, skupił myśli i ... drzwi zaczęły się otwierać. Z łazienki wyskoczyła Ela, obróciła się dwa razy na pięcie, zaklasnęła w dłonie i stanęła przed bratem...

•  "Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel,
                który potrafi sprawić,
                że twórcze wyrażanie siebie
                i nabywanie wiedzy
                staje sie źródłem radości"

14 października obchodzimy bardzo wyjątkowe święto. Wyjątkowe i na dodatek bardzo oczekiwane - Dzień Edukacji Narodowej zwany powszechnie Dniem Nauczyciela. Z tej okazji uczniowie klasy 4a wraz z wychowawczynią przygotowali występ, który przedstawili społeczności szkolnej w piątek 12 października. Uczniowie poprzez wiersze, rymowanki, piosenki i taniec wyrazili swoje podziękowania dla nauczycieli za przekazaną wiedzę, cierpliwość i za trud włożony w kształtowanie uczniowskich serc.
              W tym uroczystym dniu słowa uznania i życzenia dla nauczycieli przekazała również Pani Dyrektor Krystyna Antolak. Podziękowała wszystkim za zaangażowanie i ogromny wkład pracy na rzecz szkoły oraz poświęcenie i serce, którym obdarzani są uczniowie.