• LISTY DO PIĄTUSIA - SĄ ZWYCIĘŻCZYNIE

• Dziękujemy za udział w konkursie pt. "Jesienne listy do Piątusia", gratulujemy zwyciężczyniom!
              I miejsce zajęła Zuzanna Sosnowska  z klasy 5d
              II miejsce zajęła Nikola Dziewanowska  z klasy 7a                                                                                              Gratulujemy zwyciężczyniom!
              Nagrodzone prace zostaną umieszczone w książce o Piątusiu, która powstanie w ramach Miejskiego Grantu Oświatowego "Strefa uwolnionej książki".

• SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

• Wtorek 6 lutego obfitował w naszej szkole w wiele ekscytujących wydarzeń. Wieczorem uczniowie bawili się na zabawie karnawałowej, zaś w ciągu dnia, oprócz jak zwykle bardzo bardzo ciekawych i niezwykle zajmujących lekcji , czekała na nich jeszcze jedna atrakcja - spotkanie z podróżnikiem! Naszą szkołę odwiedził pan Dariusz Rochecki, podróżnik z grupy „TRZASK”, i zabrał ze sobą wszystkie dzieci w fascynującą podróż do malowniczej Kenii. Uczniowie poznali wiele ciekawostek na temat tego kraju, jego mieszkańców, zwyczajów w nim panujących, obejrzeli ciekawą prezentację ukazującą kenijską faunę i florę, tradycyjne stroje i potrawy. Wszyscy dobrze się bawili, mogąc wręcz poczuć egzotyczne ciepło w środku zimy!

• WITAJCIE W NASZEJ BAJCE

• W poniedziałek  5 lutego w naszej szkole odbył się kolejny koncert Filharmonii Narodowej pod tytułem "Witajcie w naszej bajce" .Mogliśmy przekonać się, że rzeczywistość może być zaczarowana ... piosenką. Przyglądając się niezwykłej szkole, Akademii, prowadzonej przez ekscentrycznego nauczyciela - Ambrożego Kleksa dowiedzieliśmy  się jak należy rozmawiać z psem oraz jakie dziwy i cuda są ukryte na Wyspach Bergamutach.Odwiedziliśmy także ogród zoologiczny i jego barwnych mieszkańców.Jak zawsze publiczność podziękowała artystom gromkimi brawami.