• SUKCESY LEKKOATLETÓW

•  Lekkoatletyczne medale Zuzanny Zalewskiej i Adama Skoczylasa.

Zuzanna Zalewska  uczennica klasy 6a na zawodach lekkoatletycznych w Górkach pokonała ponad 50 startujących rywalek i otrzymała awans do Igrzysk Mazowieckich, które odbędą się wiosną przyszłego roku. Warto zaznaczyć, że kilka dni wcześniej  Zuzia zwyciężyła w eliminacjach powiatowych (Regionalne Igrzyska w Biegach na Przelaj)  i zajęła wysokie II miejsce. Uczeń naszej szkoły, Adam Skoczylas, który uczęszcza do klasy VII b, odniósł również wartościowy sukces, gdyż zdobył srebrny medal w Międzynarodowym Memoriale im. Jakimiaka w Siedlcach. Adam startował w rzucie dyskiem o wadze 1 kg, a uzyskany wynik 33…. dał mu cenny  tytuł wicemistrzowski. W zawodach startowali bowiem zawodnicy z 3 województw oraz liczne reprezentacje  szkół sportowych z Ukrainy, Białorusi, Litwy i Łotwy.

• CZYTANIE TO SAMA SŁODYCZ

•   Dnia 18.10.2018r. w ramach  programu  „PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH” nasza szkolna biblioteka zorganizowała po raz kolejny akcję „Czytanie to sama słodycz”. Akcja ma na celu,  zachęcanie uczniów do czytania książek. Za  wypożyczenie książki i wypowiedzenie przewodniego hasła „Książka to przyszłość”, uczniowie byli częstowani smacznym ciasteczkiem.  „Jest to bardzo fajna akcja – stwierdziła jedna z uczennic kl. IVd Paulina Winek- czytając nie tylko zdobywamy nową wiedzę, ale jeszcze dodatkowo otrzymujemy słodką przekąskę. Bardzo dobre połączenie.” Tego dnia  książki z naszej biblioteki wypożyczyło ponad 200 uczniów, a następnego dnia około 100. Chciałybyśmy również podziękować sponsorom: Panu Markowi Górskiemu oraz Tadeuszowi Górskiemu- właścicielom „Piekarni i Cukierni w Sulbinach” za miły gest w postaci przekazania przepysznych słodkich ciasteczek, które sprawiły uczniom tyle radości.

• GRATULUJEMY KOLEJNEGO ZWYCIĘSTWA

• Gratulujemy kolejnego zwycięstwa!

Wiktoria Piorun uczennica klasy 8 a zajęła 1 miejsce w kategorii Pop- Rock  w Trzeciej Edycji  Międzynarodowego Festiwalu Transylvanian Star. Festiwal odbywał się 26 i 27 października. W konkursie wzięło udział ok 200 wykonawców z Polski, Rumunii, Włoch, Portugalii, Mołdawii. Oceny dokonało międzynarodowe jury z Polski, Bułgarii, Węgier, Portugalii, Włoch i Rumunii. Życzymy dalszych sukcesów.

• We wtorek 16 października byliśmy na wycieczce w Warszawie. Wyjechaliśmy autokarem spod szkoły o godzinie 8.00. Gdy dojechaliśmy, wysiedliśmy na parkingu pod Pałacem  Kultury. Tam odbywał się happening związany z Januszem Korczakiem, który jest patronem naszej szkoły. Każdy z nas wziął kwiat słonecznika i poszliśmy pod pomnik. Tam złożyliśmy słoneczniki. Dzieci czytały Prawa Dziecka. Słuchaliśmy uważnie. Później wsiedliśmy do autokaru i udaliśmy się do teatru na przedstawienie pt.”Draka zwierzaka”. Przedstawienie bardzo mi się podobało. Każdy z nas dostał fajną maskę, a po przedstawieniu poszliśmy budować labirynt z bardzo dużych klocków. Budowaliśmy też Warszawę przyszłości. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na posiłek w McDonalds. Do domu wróciliśmy o godzinie 17.00. To był bardzo ciekawy dzień. Z niecierpliwością czekam na kolejną wycieczkę.

Igor Szostak klasa IV b