• ZWYCIĘSTWO NASZYCH PIŁKARZY

• Zawodnicy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie wygrali finały Powiatowe Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej w kategorii dzieci - chłopców klas IV-VI.  Wygrana dała im awans do półfinałów Regionu Siedleckiego. Półfinał ten rozgrywany był 8 listopada w Łochowie, na którym również zdobyli komplet punków, awansując do finałów regionalnych. Finały te rozegrane będą na wiosnę, a gospodarzem będzie zespół z SP 5 Garwolin.

Rząd górny: Maksymilian Tryc, Konrad Wasilewski Filip Wielgosz, Paweł Jasiński, Bartłomiej Kędziorek, Mikołaj Kaczyński, Wojciech Szczawiński, Szymon Skwierz, Szymon Masny, Kacper Makaruk (zawodników przygotowywali nauczyciele wychowania fizycznego).

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

• 5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariuszy. To dzień, w którym można pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych – na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym. To  też doskonały moment dla samych wolontariuszy, by pochwalili się zrealizowanymi inicjatywami i zachęcili do współdziałania wszystkich tych, którzy na razie stoją z boku.

W naszej szkole wolontariusze spotkali się w środę 5.12 na 3 lekcji w jadalni szkolnej. Na spotkanie zaproszeni zostali uczniowie zaangażowani w prace Samorządu Uczniowskiego i uczniowie działający na rzecz Szkolnego Klubu Caritas.

Na spotkanie zaproszona została Pani Agnieszka Janiec z Fundacji „Tętniące życiem”, która podzieliła się z uczniami informacjami, jak wygląda praca wolontariusza, jak zmienia się jego życie, gdy doświadcza pomagania innym. Na przykładach z życia zaczerpniętych dane nam było poczuć magię dobrej energii.

Wspólnie zastanawialiśmy się nad słowami Wolontariat i Wolontariusz, szukaliśmy cech dobrego wolontariusza, dzieliliśmy się pomysłami na projekty i akcje wcielające w życie ideę pomagania innym, spróbowaliśmy wprowadzić w obieg szkolny hasło

PODAJ DALEJ ! Zrób dla kogoś coś miłego, oderwij dla siebie jedną część biletu, a resztę przekaż dalej.

Dziękujemy za obecność i aktywny udział w warsztatach.

Opiekunowie  Caritas SU.

• KIERMASZ MISIÓW

• Do wszystkich uczniów- miłośników misiów ...

Dziękujemy Wam za obecność na kiermaszu pluszaków podczas zabawy andrzejkowej (29.11). Wszystkie misie znalazły cieplutki i milutki domek. Uczennicom z Samorządu Uczniowskiego udało się zebrać 486,30 zł i pieniążki te przeznaczamy na podopiecznego Fundacji  „Zdążyć z pomocą”.  Dzięki Wam chłopiec będzie mógł uczestniczyć w turnusie rehabilitacyjnym, albo w zajęciach usprawniających jego sensorykę.

Bardzo wszystkim dziękujemy.

• PASOWANIE NA CZYTELNIKA

• Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem.                                                                                                                                                            Kornel Makuszyński

Dnia 23 listopada 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej  nr5 w Garwolinie odbyło się pasowanie uczniów klas I na czytelnika biblioteki szkolnej.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania   z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz  rozwijania umiejętności czytania.

„Pasowanie na czytelnika” to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez uczniów klasy IVd – „Zamieszanie w świecie bajek”. Młodzi aktorzy zabrali widzów  w wyjątkową podróż  do krainy bajek.

Następnie KSIĄŻKA przedstawiła swoje prośby. Dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o książki, czego nie należy robić, czytając książki. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki.

By zostać czytelnikiem, uczniowie musieli zmierzyć się z literackimi zagadkami sprawdzającymi znajomość bohaterów baśni, bajek i wierszy. Po takim wprowadzeniu nastąpił moment pasowania.  Pani Wicedyrektor ogromnym „Wiecznym piórem” dokonała pasowania każdego z uczniów a na pamiątkę wtajemniczenia w świat pasjonujących lektur,  każdy otrzymał indywidualny identyfikator  i zakładkę do książki.

Wszystkim naszym nowym czytelnikom życzymy, aby książki odkryły przed nimi świat tajemnic, przygód, niezwykłych emocji i wiedzy. Zapraszamy do naszej Biblioteki. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.