• KOLEJNE ZWYCIĘSTWO NASZYCH

• Dnia 17.12.2018 r. w SP 2 Garwolin  odbył się finał Powiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce koszykowej  w  kategorii  chłopcy klas IV-VI. Zwyciężyła   Publiczna Szoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie.

Wyniki meczów:

Półfinał I: SP 5 Garwolin - SP Pilawa                9-8

Półfinał II: SP 2 Garwolin – SP 5 Głosków        25-6

Mecz o III miejsce: SP Głosków – SP Pilawa     8-13

Finał : SP 5 Garwolin – SP 2 Garwolin               16-11

Warto pogratulować wszystkim zawodnikom za wspaniałą rywalizację sportową jaka stworzyli podczas finałów.

Opiekunowie Karol Zawadka i Maria Brzeźnicka, Zawodnicy: Jakub Szczawiński, Paweł Jasiński, Filip Wielgosz, Konrad Wasilewski, Mikołaj Kaczyński, Wojciech Szczawiński, Aleks Głowacz, Rafał Kowalski, Tomasz Kotlarski, Mikołaj Kuźma, Igor Paziewski, Szymon Masny.

• AUKCJA BOMBKOWA

• W I niedzielę Adwentu ( 2 XII ) w  parafii p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej odbyła się Misyjna Aukcja Bombkowa, z której dochód przeznaczony został na pomoc parafii w Bulo Bulo w Boliwii. Uczniowie naszej szkoły już po raz 3 włączyli się w akcję bombkową na rzecz misji, wykonując piękne ozdoby choinkowe, które zostały sprzedane i wylicytowane podczas tej aukcji.

• ŚWIĘTO SZKOŁY

• Dnia 10 grudnia 2018 obchodziliśmy  czterdziestą  pierwszą  rocznicę powstania naszej szkoły.  Święto  rozpoczęło się mszą  w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej.  Po powrocie każda klasa udała się na zajęcia z wychowawcami. Ok godziny 11 wszyscy spotkali się na sali gimnastyczne,  gdzie pan dyrektor Jacek Zowczak pokrótce  opowiedział historię naszej placówki. Następnie odbył się uroczysty apel, przygotowywany przez uczniów klasy III B gimnazjum pod kierunkiem pani Katarzyny Gołębiewskiej.  Pokazywał on miłość i poświęcenie naszego patrona dla dzieci. Po wzruszającym spektaklu zgromadziliśmy  się na trybunach nowej hali sportowej. Oglądaliśmy mecze piłki nożnej uczniów klas piątych. Rywalizacja była bardzo zacięta.  Po zakończeniu zawodów mogliśmy wrócić do domu.  To był ciekawy i radosny dzień.

Zuzanna Duchna klasa VI a

• ZWYCIĘSTWO NASZYCH SZCZYPIORNISTÓW

• Dnia 07.12.2018 r. (piątek)  odbył się finał Powiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej  w piłce ręcznej - kategoria dzieci chłopcy klas IV-VI w Górznie.

Zwyciężyła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie.

Wyniki meczów:

Półfinał I: SP Michałówka - SP Pilawa                    3-2

Półfinał II: SP Górzno – SP 5 Garwolin                  16-17

Mecz o III miejsce: SP Górzno – SP Pilawa            12-7

Finał : SP 5 Garwolin – SP Michałówka                  12-5

Warto wspomnieć o emocjonującym meczu półfinałowym pomiędzy SP Górzno – SP 5 Garwolin, w którym to zawodnicy do rozstrzygnięcia finalisty potrzebowali rozegrać dwie dogrywki 2x5 minut. Wynik spotkania zmieniał się co minut, a bramki wyrównujące były zdobywane w ostatniej sekundzie meczu lub dogrywki.

Rząd górny: Karol Zawadka, Jakub Szczawiński, Paweł Jasiński, Filip Wielgosz, Konrad Wasilewski, Mikołaj Kaczyński, Wojciech Szczawiński. Rząd dolny: Nikodem Ozimek, Aleks Głowacz, Rafał Kowalski, Tomasz Kotlarski, Mikołaj Kuźma, Marcel Gietka, Adrian Rudzki (zawodników przygotowywali nauczyciele wychowania fizycznego).