• ZWYCIĘSTWO ANNY KOTLARSKIEJ

• Wielki sukces Ani Kotlarskiej, czyli brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików w badmintonie w grze podwójnej dziewcząt. W dniach 22-25.11.2018 r. w Sianowie odbyły się IMPM. Ania wyruszyła na nie już w czwartek rano,  ponieważ musiała tego dnia po południu zagrać eliminacje do turnieju indywidualnego. Pomimo trudu podróży, po wygraniu dwóch meczy,  zameldowała się w turnieju głównym. W piątek rano Ania rozegrała mecz gry pojedynczej z  Katarzyną Kisielewską z Białegostoku. Walkę o medal Ania  wspólnie z Nikolą Nowińską rozpoczęły tego dnia po południu. Jeszcze raz gratulacje za osiągnięty wspaniały wynik.

• KIERMASZ PLUSZAKÓW

• Dnia 22.11.2018 odbył się w szkole „Misiowy kiermasz radości” przygotowany i przeprowadzony przez uczniów z Samorządu Uczniowskiego wspieranych przez wolontariuszy. Na I piętrze stanęły stoły pełne pluszaków, które znalazły się w naszej szkole dzięki życzliwości i dobroci uczniów, rodziców i nauczycieli, którzy je do nas dostarczyli. W tym roku do akcji dołączyli także nasi koledzy i koleżanki z Hufca Pracy.

Każdy uczeń chcący wesprzeć naszą akcję, przygotowaną dla Otwockiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej, mógł zakupić cegiełkę w kwocie 5 zł, zakręcić kołem fortuny,  podejść do jednego z trzech stolików (czarny, czerwony i żółty, jak wskazywały kolory na kole fortuny) i  wybrać  dla siebie pluszaczka, który zawładnął sercem kupującego.

Akcja Misiowa objęła swym zasięgiem uczniów klas młodszych oraz starszych. Przez trzy godziny lekcyjne korytarz na I piętrze pełen był kupujących. Uśmiechnięte twarze uczniów informowały organizatorów, że dużo radości może nam przynieść pomaganie innym.

Nasza największa szkolna maskotka Piątuś, także zachęcała do zakupów. Udało nam się zebrać ponad 1100 zł. za które zakupiliśmy 17 kompletów kolorowej pościeli dla dzieci. Pościel została przekazana na ręce Pani Magdaleny Książek w środę 28.11. Dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie, za każdego misia, za każde wydane 5 zł.

• MARATON FILMOWY

• Dnia 16 listopada 2018 r. ok 20.00 zebraliśmy się w szkole, aby uczestniczyć w nocnym maratonie filmowym. Początkowo było trochę zamieszania. Dlatego moją klasę  4 c oraz 4 a nauczyciele przenieśli do sali  nr 10 na II piętrze. Najpierw nie byliśmy z tego zadowoleni, ale później złość nam przeszła, bo mogliśmy w klasie np. jeść przyniesione z domu przekąski, a na sali gimnastycznej nie można było tego robić. Oglądaliśmy różne filmy dla dzieci m.in.: dwie część „Shreka”, dwie część „Madagaskaru”. Każdy z uczniów miał ze sobą karimatę i śpiwór. Część dzieci oglądało dzielnie filmy do końca maratonu, a część usnęła w jego trakcie. Podczas pokazu filmowego mieliśmy kilka przerw, które przeznaczone były na wyjście do łazienki i rozprostowanie „kości”.

Po maratonie byłem bardzo śpiący, ale i zadowolony. Bardzo mi się podobało i chętnie wybiorę się na taki  maraton jeszcze raz.

Bartosz Serzysko, klasa IV c

• KONCERT ZESPOŁU LIMBOS

•        Dnia 08.11.2018 w czwartek, nasza klasa 6a, wraz z uczniami z innych klas poszliśmy na naszą nowo wybudowaną halę sportową, gdzie odbył się koncert zespołu Limbos. Był to koncert z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przed występem, lider zespołu przedstawił wszystkich muzyków, a następnie  zagrano kilka patriotycznych  melodii. Potem wokalista pięknym głosem, zaśpiewał jeszcze wiele patriotycznych pieśni. Niektóre znałam np.: "O mój rozmarynie" , inne słyszałam pierwszy raz. Utwory były bardzo melodyjne i łatwo wpadały w ucho. Na koniec występu wraz z zespołem, zaśpiewaliśmy hit lata 2018 r."Ja nie chce iść pod wiatr". Myślę, że wydarzenie to było bardzo udane. Melodyjne i patriotyczne słowa piosenek utkwiły mi w pamięci i myślę, że będę do nich wracać przy podobnych okazjach.

Anna Balas klasa 6a