• Zarządzenie Dyrektora PSP nr 5

• Zarządzenie nr 1/2023/24 Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczakaw Garwolinie z dnia 20 października 2023 roku w sprawie ustalenia dnia wolnego od pracy.

• SŁODKA WYMIANA

• 26 października okazło się, że poziom czytelnictwa w naszej szkole jest na właściwym poziomie. Uczniowie z klas  0-8 wzieli udział w akcji zorganizowanej przez Szkolny Klub Wolontariusza "Słodka wymiana", której celem było pozyskanie książek i zachęcenie do czytania w szkole. Przedsięwziecie  cieszyło się dużym zainteresowaiem, uczniowie wymieniali powieści, baśnie, komiksy na słodkie babeczki.  Podczas kiermaszu udało się nam zebrać ok 210 książek, zasilą  one biblioteczki zaufania, kóre powstaną w różnych zakamarkach naszej szkoły. Serdecznie dziekujemy nauczycielom, rodzicom i dzieciom za przygotowanie babeczek,  przekazanie książek i włączenie się do akcji.

• NAGRODY W KONKURSIE FILMOWYM

• Laureatami Miejskiego konkursu filmowego pn. „Garwolin. Ale miasto!" zostały uczennice naszej szkoły: Gabriela Węgłowska, Aleksandra Walicka, Oliwia Kęder, Jagoda Dziubak, Oliwia Wojciechowska, Paulina Kotlarska, Maria Szuwara, Maria Mucha, Gabriela Zadrożna i Helena Siudowska.

Konkurs ten był adresowany do dzieci i młodzieży – uczniów od IV do VIII klasy szkół podstawowych z terenu miasta Garwolina. Uczestnikiem konkursu, a tym samym twórcą filmu krótkometrażowego o Garwolinie, mogła być jedna osoba lub zespół dwuosobowy. Na konkurs każdy uczestnik mógł przesłać dwa filmy do których może dodatkowo dołączyć opis idei i pomysłu stojącego za daną pracą konkursową.

23 października Burmistrz Miasta Marzena Świeczak, Przewodniczący Rady Miasta Andrzej Ostolski i Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 Agnieszka Majewska wręczyli nagrody wraz z dyplomami w podziękowaniu za udział w konkursie.

Podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu powędrowały również do nauczycieli: Łukasza Łapacza i Jacka Zowczaka.

GRATULACJE DLA LAUREATÓW !!!

WYRÓŻNIONE FILMY

• JAK POWSTAJE KSIĄŻKA?

• 20 i 23 października uczniowie klas 4b i 4c wraz z opiekunką Pani Katarzyną Haczelą-Kalbarczyk wzięli udział w zajęciach bibliotecznych  w Bibliotece Pedagogicznej w Garwolinie. Głównym tematem lekcji było "Jak powstaje książka". Uczniowie poznali każdy etap tworzenia dzieła od pomysłu do wydruku. Etapem końcowym zajęć było przygotowanie książek "Sposoby na nudę", "Co siedzi w mojej głowie". Każdy uczeń przygotował jedną stronę książki, powstały dwa wspaniałe dzieła. Panie bibliotekarki zacheciły uczniów do korzystania ze zbiorów bibioteki, które każdego miesiąca powiększają się o nowe i ciekawe pozycje nie tylko książkowe. Dzieci mogą również wypożyczać audiobooki i filmy, a także pobawić się w przygotownaym kąciku. Uczniom spodobała się wyprawa w rzadko odwiedzane przez nich miejsce, planują częściej korzystać z dużego księgozbioru biblioteki. Serdecznie dziękujęmy pracownikom tego niezwykłego miejsca  za ciekawe zajęcia i serdeczne przyjęcie.