• DZIEŃ ZIEMI

• Dnia 24.04.2018 r. w naszej szkole odbyły   się obchody Dnia Ziemi.  Autorami  inscenizacji  dla klas 4-6 i gimnazjum byli uczniowie z klasy 6c wraz z wychowawcą Panią Katarzyną Gołębiewską. Dla uczniów klas 1-3 spektakl przygotowała klasa 3a wraz z wychowawcą Panią Beatą Muchą.  Przygotowane programy  był bardzo wartościowe i godne zapamiętania. Z przedstawień mogliśmy się dowiedzieć jakie skutki ma zaśmiecanie naszej planety. Pokazane zostało również, jak postępować, jeżeli zauważymy opakowania leżące poza koszem na śmieci. W trakcie przedstawień uczniowie zapoznali się z technikami segregowania odpadów. Apele bardzo podobały się wszystkim uczniom. Czekamy na więcej tak wspaniałych występów.

Zuzanna Maszkiewicz, klasa 5a

• WIZYTA KSIĘDZA BISKUPA

•  "Jeśli chcesz znaleźć źródło,  musisz iść do góry, pod prąd. Przedzieraj się, szukaj nie ustępuj…"

Dzień 16.04.2018 r. był dla nas dniem szczególnym, ponieważ nasza szkoła gościła niezwykłego gościa.   Na  początku spotkania, w imieniu całej społeczności szkolnej, Pan Dyrektor przywitał wszystkich zaproszonych:  Księdza  Biskupa Piotra Sawczuka, Księdza Kapelana Biskupa  Księdza  Jarosława Rucińskiego,  Księdza Prepozyta Kolegiaty pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w  Garwolinie Księdza Prałata Ryszarda Andruszczaka,  Księdza  Proboszcza Parafii Matki  Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie Księdza Kanonika Stanisława Małka,  Księdza Jakuba Wyrozębskiego, Burmistrza Miasta Garolin Pana Tadeusza Mikulskiego  i  podziękował za przybycie.  Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli na ręce Księdza Biskupa podziękowania  i kwiaty.  Spotkanie uświetniło przedstawienie przygotowane przez Panią Magdalenę Dudzińską, Panią Barbarę Kotlarską i klasę 2c.  Występ młodych  artystów  wzruszył nasze serca i skłonił do refleksji na temat codziennych zmagań z pokusami.

Ksiądz Biskup podziękował za miłe powitanie i  część artystyczną. W nawiązaniu do inscenizacji,  zwrócił uwagę na potrzebę podejmowania trudu walki z grzechem.  Podkreślał, jak ważne jest świadectwo wiary każdego dnia.

Podczas spotkania z nauczycielami Ksiądz Biskup podziękował za trud i  zaangażowanie okazywane w kształtowaniu  osobowości młodych ludzi i udzielił wszystkim zebranym pasterskiego  błogosławieństwa. Wizyta księdza biskupa z pewnością zapisze się nie tylko na kartach kroniki  szkoły, ale także w naszej pamięci.

• DZIEŃ WIOSNY -FESTIWAL NARODÓW

• W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów i nauczycieli do wspólnego, aktywnego świętowania Pierwszego Dnia Wiosny pod hasłem „Festiwal Narodów”.

Przygotowania do tego dnia każda klasa podjęła dużo wcześniej. Przedstawiciele klas losowali bowiem najpierw nazwę państwa, a potem wspólnie (na godzinach wychowawczych) ustalano, jakie ciekawe informacje (np. zabytki, specjały kuchni, znani ludzie, muzyka, stroje ludowe, bajki, książki, filmy itp.) uczniowie danej klasy zamierzają zaprezentować innym uczniom, by było interesująco i porywająco J.

Uczniowie  klas IV SP do III Gim przygotowywali stoiska (każda klasa miała wydzielone dla siebie miejsce na szkolnym korytarzu).  Dzień 21 marca rozpoczął się w klasach wiosennym śniadaniem. Uczniowie wspólnie przygotowywali kanapki, tosty a nawet gofry. Po szkole rozchodził się cudownie apetyczny zapach. Niektórzy przygotowali sobie poczęstunek owocowo-warzywny, inni postawili na smaki łasucha, ale były też klasy, które wspaniale eksperymentowały z kuchnią egipską, angielską czy włoską J.

Był też czas na międzyklasowe rozgrywki czyli Quiz Wiedzy o Świecie. Każda klasa oddelegowała trzech uczniów, którzy zmierzyli się z najtrudniejszymi pytaniami dotyczącymi świata ludzi i zwierząt, były też pytania z zakresu filmu, muzyki, kuchni, literatury.

Samorząd Uczniowski zaprosił także wszystkich w podróż dookoła świata. Stoiska, które przygotowali uczniowie każdej klasy, stały się państwami. Można było je zwiedzać, poznając kulturę, zabytki, sławne postaci, instrumenty muzyczne i specjały kuchni regionalnej. Uczniowie mógli krążyć po świecie i uzupełniać kartę zadaniową „państwa, miasta”.

Uczniowie stworzyli także wspólne dzieło sztuki na wzór "United Buddy Bears" z przesłaniem nawołującym do życia w pokoju pośród innych ludzi. Propagując tolerancję i porozumienie pomiędzy narodami, kulturami i religiami klasowe misie zawisły na korytarzu na I piętrze, tworząc barwną galerię sztuki uczniowskiej.

Korytarze szkolne zamieniły się w barwne królestwo fantastycznych zapachów, rytmicznej muzyki, były też i tańce i mnóstwo bodźców wizualnych, przy których nie sposób było nie zatrzymać się na dłużej. Uczniowie stali się ekspertami na swoich stanowiskach, odpowiadając zwiedzającym na ich liczne pytania. Można było zrobić sobie zdjęcie z Faraonem, niektórzy też trafili do irlandzkiej fotobudki  i polskiej chatki pod bocianim gniazdem. Oj działo się tego dnia !

• THE BIG CHALLENGE

• Dnia 11 kwietnia w naszej szkole odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego „The Big Challenge”. Uczniowie klas 4-7 oraz 2-3 gimnazjum sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności językowe rozwiązując on-line różnorodne zadania, w tym też słuchowe. Konkurs z roku na rok przyciąga coraz większą rzeszę fanów, czego dowodem jest tegoroczna liczba uczestników -130 osób!!!

Trzymamy mocno kciuki i czekamy na wspaniałe nagrodyJ