Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ.
TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ
KONKURS PLASTYCZNY " GARWOLIN - MOJE PIĘKNE I CZYSTE MIASTO"
Dnia 29 listopada 2017r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbyło się wręczanie nagród dzieciom, które uczestniczyły w konkursie plastycznym pod hasłem „Garwolin – moje piękne i czyste miasto”. Konkurs był organizowany pod patronatem Urzędu Miasta i Firmy Ekolider z Lucina. W konkursie wzięło udział ponad 200 dzieci z Garwolina i okolic. Uczniowie z PSP nr 5 w Garwolinie odebrali z rąk burmistrza Garwolina pana Tadeusza Mikulskiego dyplomy i nagrody. Byli to: z klas 0-4, 2. miejsce - Armand Śwital kl. III d; 3. miejsce – Rozalia Dziubdzińska kl. I b, Melania Witak z kl. I c, Filip Soszka kl. IV d, Marcin Mucha kl. IV; wyróżnienie – Kuba Pawlak kl. I b, Jagoda Dziubak kl. I b. Z klas 5-7, 1 miejsce – Maciej Legat kl. VI b, 2. miejsce Wiktoria Walicka kl. VII d. Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
PASOWANIE NA CZYTELNIKA
Dnia 01.12. 2017 r. uczniowie klas I wzięli udział w pasowaniu na czytelnika biblioteki szkolnej. Uroczystość uświetnił spektakl teatralny pt. „Czerwony Kapturek” przygotowany przez uczniów z klasy 5a wraz z wychowawcą. Pierwszaki złożyły przyrzeczenie i zostały pasowane przez Pana Dyrektora, otrzymały także legitymacje czytelnika oraz upominki w postaci zakładek, które wykonali starsi koledzy i koleżanki. Królowa Książka przekazała dzieciom jak dbać o książki, nie tylko te z biblioteki, a także zaprosiła wszytskich uczniów do częstszych odwiedzin biblioteki szkolnej.
28 listopada 2017 roku klasy 6 szkoły podstawowej wybrały się na wycieczkę do Łodzi w ramach projektu unijnego ,,Mogę wszystko”. Wcześnie rano, o godzinie 6:30 wyjechaliśmy z Garwolina, jechaliśmy do Łodzi 4 godziny. Kiedy wyszliśmy z autokaru spotkały nas dwie panie przewodniczki. Podzieliliśmy się na dwie grupy, weszliśmy przez bramę z zegarem do Manufaktury znajdującej się w Łodzi, która należała kiedyś do Izraela Kalmanowicza Poznańskiego, który zaczynał swoją karierę jako kupiec i nakładca wykorzystujący ręczną pracę tkaczy. Od 1852 roku przejął firmę z rąk ojca i stopniowo gromadził środki na stworzenie fabryki włókienniczej. W 1872 roku zbudował tkalnię przędzalni, a później pozostałe wydziały dużego przedsiębiorstwa bawełnianego firma wprowadziła bawełnę dostarczoną przez własne oczyszczalnie w Azji i Rosji. Pałac Izraela Poznańskiego- pałac fabrykanckich z XIX wieku znajdujący się w Łodzi zwany jest ,,łódzkim Luwrem’’. Po dwóch godzinach spaceru wróciliśmy do autokaru i ruszyliśmy w podróż do dzielnicy fabrykantów. Pani pokazywała nam piękne czerwone budynki tak zwane ,,familiaki’.
Alina Huzowska
Aleksandra Sitek klasa VIc
Archiwum Aktualności
Galeria zdjęć
brak danych