• AKCJA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

• W dniu 20.10.2017  Samorząd Uczniowski włączył się do akcji Fundacji Na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i ty”. Dzięki wsparciu uczniów (rodziców)  i nauczycieli udało się sprzedać wszystkie cegiełki i zebrać kwotę 207,87 zł.

Dziękujemy wszystkim za dobre serce.

• 40 - LECIE NASZEJ SZKOŁY

• Dnia 12 października  2017 r. nasza szkoła obchodziła 40 – lecie istnienia.

Jubileusz  rozpoczął się mszą św. w kościele p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej  w Garwolinie, w której wzięli udział zaproszeni goście i cała społeczność  szkolna.  Następnie na terenie budowy hali wmurowano akt erekcyjny i  poświecono budynek.  Jubileusz zaszczycili swoją obecnością między innymi: poseł na Sejm RP Pan  Grzegorz Woźniak, była posłanka  Pani Stanisława Prządka, starosta Pan Marek Chciałowski, przewodniczący rady powiatu  Pan  Piotr Osmólski, burmistrz Pan Tadeusz Mikulski, przewodniczący Rady Miasta Pan Marek Jończak, dziekan kolegiaty p.w. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie ks. Ryszard Andruszczak, proboszcz parafii p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie ks. Stanisław Małek.

Uroczystości związane z obchodami święta szkoły zorganizowano na sali gimnastycznej. W tym dniu odbyły się także  miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej, podczas których zostały wręczone nagrody dyrektorom szkół i nauczycielom.

Następnie uczniowie  naszej szkoły, pod opieką Pani Bogumiły Słomskiej, Pani Aleksandy Krawczyk i  Pani Barbary Kotlarskiej,  zaprezentowali cześć artystyczną.  Wierszem i piosenką  podziękowali  nauczycielom za trud i wychowanie. Występ uświetnił taniec  cheerleaderek, podopiecznych Pani Zofii Kisiel.

• PROJEKT EDUKACYJNY MOGĘ WSZYSTKO

•

Nasza Szkoła realizuje projekt edukacyjny „Mogę wszystko” .   W projekcie uczestniczy  113 uczniów z klas 5-7 . W ramach projektu  realizowane są zajęcia wspierające ucznia zdolnego jak i osiągającego niskie wyniki w nauce.

• W ramach ścieżki wsparcia ucznia zdolnego realizowane są zajęcia kształtujące kluczowe kompetencje z
              • matematyki
              • informatyki
              • przyrody
              • języka niemieckiego
              • W ramach ścieżki wsparcia ucznia osiągającego niskie wyniki w nauce realizowane są zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z:
              • matematyki
              • informatyki
              • przyrody
              • W ramach ścieżki rozwijania i zdobywania niezbędnych umiejętności komunikowania się i nawiązywania relacji rówieśniczych i społecznych realizowane są:
              • warsztaty komunikacji społecznej
              • warsztaty  przedsiębiorczości
              • Uczniowie będą mogli uczestniczyć w wycieczkach edukacyjnych
              • Szkoła otrzyma dofinansowanie na pomoce dydaktyczne i pracownię językową

Projekt  będzie realizowany przez okres 2 lat ; start wrzesień 2017 – zakończenie czerwiec 2019.