• SUKCESY W KONKURSIE MATEMATYCZNYM "KANGUR"

• W dniu 16 marca 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXVI. edycji Międzynarodowego Konkursu Kangur matematyczny. Szkołę Podstawową reprezentowało 77 uczniów, a Gimnazjum 25 uczniów. Konkurs rozgrywany był w 6 kategoriach: Żaczek, Maluch, Beniamin, Kadet, Junior i Student, dostosowanych do poziomu wiedzy uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Kangur matematyczny ma charakter jednorazowego testu, na którego rozwiązanie uczniowie mieli 75 min. Każdy konkursowicz otrzymał nagrodę uczestnictwa, którą była układanka - breloczek Magiczny sześcian.
              Trzech naszych uczniów uzyskało bardzo dobry wynik -  Jastrzębski Kamil, Brzozowski Jakub, Michalik Piotr a ośmiu wyróżnienie.

Najlepsze wyniki uzyskali:

w kategorii Żaczek - klasa 2 szkoły podstawowej:
              Jastrzębski Kamil (wynik bardzo dobry)
              Dargiel Kryspin (wyróżnienie)
              Gora Mateusz (wyróżnienie)
              Stankiewicz Zofia (wyróżnienie)

w kategorii Maluch - klasy 3 i 4 szkoły podstawowej:
              Brzozowski Jakub (wynik bardzo dobry)
              Michalik Piotr (wynik bardzo dobry)
              Majsterek Szymon (wyróżnienie)
              Maszkiewicz Zuzanna (wyróżnienie)

w kategorii Beniamin - klasy 5 i 6 szkoły podstawowej:
              Przybysz Jakub (wyróżnienie)
              Szczęśniak Julia (wyróżnienie)

w kategorii Kadet - klasy I i II gimnazjum:
              Jastrzębska Paulina (wyróżnienie).

Najlepszym uczestnikom gratulujemy, wszystkim dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.

• ZWYCIEZCY KONKURSU

• Dnia 10 maja 2017 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Garwolinie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu literackiego  „List do przyjaciela”.  Jury  przyznało nagrody w trzech kategoriach wiekowych- klasy 1-3, 4-6 i gimnazjum. Podczas uroczystość można było podziwiać wystawę nagrodzonych prac, a także wysłuchać koncertu przygotowanego  przez uczniów z klasy IV a  z  naszej szkoły.

NASI ZWYCIĘZCY

KATEGORIA KLASY 1-3 SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Grzegorz Szynal – wyróżnienie

KATEGORIA KLASY 4-6 SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Paulinka Cichecka  klasa VI a –  I   miejsce

Gabriela Gora klasa VI a – III  miejsce

Małgorzata Wojdat klasa VI a – wyróżnienie

Natalia Szostak klasa V a  – wyróżnienie

Martynka Kalbarczyk klasa V b – wyróżnienie

Anna Brzozowska klasa IV a – wyróżnienie

Aleksandra Szczepańska  klasa  VI a - wyróżnienie

KATEGORIA KLASY 1-3 GIMNAZJUM

Dawid Kowalczyk klasa III a  – I miejsce

Anna Filipowska klasa I c – II miejsce

Klaudia Szcześniak klasa III a  – wyróżnienie

GRATULUJEMY!!!

• DZIEŃ ZIEMI

• Światowy Dzień Ziemi w naszej szkole rozpoczął się niespodzianką. Do szkoły zawitał Piątuś. Pan Dyrektor oficjalnie przedstawił maskotkę szkoły. Dzieci, a także nauczyciele ciepło przyjęli Piątusia. Następnie uczniowie z klasy VI a  pod opieką wychowawczyni Pani Bogumiły Słomskiej zaprezentowali przedstawienie poświęcone potrzebie dbania o naszą planetę, które obejrzeli uczniowie klas IV – VI oraz gimnazjum. Dla młodszych uczniów część artystyczną przygotowała klasa II b wraz opiekunem Panią Teresą Wieczorek. Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Ten dzień przypomina nam, by dbać o nią każdego dnia.

• PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

• Dnia 12.04.2017 r. obył się uroczysty apel poświęcony Świętom Wielkanocnym. Uczniowie klasy Va pod kierunkiem Pań: Krystyny Zowczak, Lucyny Lis oraz Barbary Kotlarskiej przygotowali inscenizację na podstawie powieści pt.”Mały Książe”. Główny bohater szukając przyjaciela, spotyka ludzi zabieganych, zajętych pracą i zarabianiem pieniędzy. Jak często zapominamy o tym, co najważniejsze w naszym życiu? Między innymi, takie pytanie każdy z nas mógł zadać sobie, oglądając przedstawienie.Do refleksji zmusiły nas również wzruszające pieśni zaprezentowane przez solistów oraz chór. Na uwagę zasługuje także  dekoracja, którą wykonali uczniowie przygotowujący projekt gimnazjalny pod kierunkiem Pani Jolanty Zuchniak. Na długo zapamiętamy  ten występ, który dobrze przygotował nas do przeżywania wydarzeń zbliżających się świąt.