• ŚWIĘTO SZKOŁY

•    "Nie wolno zostawiać świata takim, jakim jest"

Janusz Korczak

10.12.2016  r. był dniem uroczystym w naszej szkole. Świętowaliśmy 39 lat istnienia placówki oraz Dzień Patrona – Janusza Korczaka.  Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą o godzinie  9.00 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej. Następnie, w zależności od grupy wiekowej, odbywały się liczne atrakcje. Klasy I-III wzięły udział w uroczystej akademii oraz w zajęciach „Polska, mój piękny kraj”. Uczniowie klas IV rozpoczęli świętowanie od zajęć sportowo-rekreacyjnych, które wspaniale rozruszały ich ciała. W tym czasie piątoklasiści zmagali się z quizem matematycznym przygotowanym przez Panią Agnieszkę Majewską i jej wychowanków. Uczniowie podzielili na grupy, rozwiązywali niełatwe zagadki i zadania. Gimnazjaliści wzięli udział w programie profilaktyczno-muzycznym przygotowanym przez Lecha i Pawła Zakrzewskich. W czasie trwania zajęć można było wesprzeć fundację „Liczy się czas”, kupując na „Anielskim Bazarku” ceramiczne anioły autorstwa naszych uczniów.  Na korytarzu klas I-III również można było podziwiać „Anielską wystawę”, na której pojawiły się setki ręcznie wykonanych aniołów.  Ostatnim punktem obchodów święta szkoły była uroczysta akademia poświęcona patronowi, którą przygotowali Pani Danuta Ratajczak oraz Sławomir Michalik wraz z klasą IV c.  Pan Dyrektor przywitał zaproszonych gości, a także przypomniał historię naszej szkoły i najważniejsze wydarzenia z nią związane. Ten  pełen atrakcji dzień  na długo pozostanie w naszej pamięci.

• CZY UWIERZYCIE, ŻE W NASZEJ SZKOLE MIKOŁAJ PRZYCHODZI DO KAŻDEGO UCZNIA?

•         6 grudnia to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dzień roku. Czy to mały, czy to duży – każdy czeka na upominek od świętego Mikołaja. W naszej szkole tradycją jest, że tego dnia w oczach każdego ucznia  tli się oczekiwanie na spotkanie z wyjątkowym gościem,  a korytarze roją się od małych czerwonych pomocników świętego Mikołaja.  Pociechy z młodszych klas otrzymują niespodzianki przygotowane przez rodziców, starsi obdarowują się nawzajem ciągnąc mikołajkowe losy, a  na stołówce każdy może liczyć na słodki upominek.  Ogromną radość sprawia wspólne śpiewanie piosenek o tym wyjątkowym wędrowcu, który sprawia, że tak chętnie obdarowujemy się nie tylko prezentami,  ale przede wszystkim miłym gestem i  słowem. Bo przecież Mikołaj nie jedno ma imię.

• PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

•           Tradycją naszej szkoły jest  uroczystość PASOWANIA NA CZYTELNIKA KLAS I. W  tym roku   odbyła się ona  29.11.2016 r. i została przygotowana przez klasę  IV a wraz z wychowawcą Panią Katarzynę Haczelę- Kalbarczyk. Na pasowanie zaproszono klasy II, III oraz zerówkę.  Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem pt.”Królewna się nudzi” . Przesłaniem spektaklu było zwrócenie uwagi  na problem nudy wśród wielu dzieci,  najlepszym  rozwiązaniem  okazało się czytanie książek . Po  przedstawieniu uczniowie klas  I złożyli przysięgę i zostali pasowani przez Pana Dyrektora  na czytelników  biblioteki szkolnej. Pierwszaki otrzymały legitymacje czytelnika oraz zakładki wykonane przez starszych kolegów i koleżanki. Podczas uroczystości wręczono nagrody uczniom, którzy wzięli udział w konkursie pt.”Jak widzę dobroć” organizowanym przez bibliotekę.

• DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA.

•           24 listopada w naszej szkole odbyła się DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA. Uczniowie wspaniale bawili się przy dźwiękach znanych przebojów. Chętni uczniowie z klas IV - VI oraz gimnazjum umilali  zabawę młodszych kolegów wspólnymi i ciekawymi tańcami. Największym uznaniem cieszył się konkurs taneczny "Król i królowa parkietu". Wzięły w nim udział całe klasy oraz pary. Najlepsi tancerze otrzymali korony i dyplomy. Dużym zainteresowaniem cieszył się również konkurs "Najciekawsze nakrycie głowy",  do którego przystąpiło wielu uczniów. Z grona uczestników jury Samorządu Uczniowskiego wyłoniło trzy najciekawsze nakrycia głowy i wręczyło nagrody.Wspólne zabawy sprawiły dzieciom wiele radości i z pewnością pozostaną na długo w ich pamięci.