• DZIEŃ KOTA

•      Światowy Dzień  Kota obchodzony jest 17 lutego . W tym roku   biblioteka szkolna  postanowiła zorganizować   huczne obchody tego święta. W dniach 9 i 10 lutego uczniowie klas 1-0-3 wzięli udział w rożnego rodzaju zajęciach .  Warunkiem uczestniczenia  w zabawach było namalowanie portretu kota. Z przyniesionych rysunków przygotowano wystawę. Koty ozdobiły bibliotekę oraz czytelnię. Uczniowie klas 2 i 3,  podczas zabaw w bibliotece, uczyli się tańca kota oraz wierszy, rozwiązywali zagadki oraz quizy, rysowali koty,  a także sami na chwilkę stawali się kotami (malowanie twarzy oraz zdjęcia w fotobudce). Młodsi uczniowie wzięli udział w zajęciach, podczas których poznawali zwyczaje kotów, dzielili się ciekawymi historyjkami o swoich pupilach, a także naśladowali koty podczas słuchania bajek.  Zabawy cieszyły się dużym zainteresowaniem, a uśmiechy na twarzach były świadectwem dobrej zabawy.

•

A wiecie dlaczego ten dzień ma taką nazwę? Otóż pochodzi ona od patrona zakochanych,  Świętego Walentego, który właśnie 14 lutego napisał anonimowy list do przyjaciół i podpisał go „Od Twojego Walentego”.  Druga legenda głosi, że właśnie 14 lutego ptaki dobierają się w pary. W naszej szkole również obchodzimy to święto. W tym roku w romantyczny nastój wprowadziła nas klasa II BG wraz z opiekunem Panią Agatą Karaś. Głosami wspierającymi były:  Apolonia Oskroba z klasy I CG oraz Klaudia Wrona VI C.

Jak co roku Samorząd Uczniowski zadbał o to, by każdy, kto chce wyznać miłość, mógł w sekrecie wysłać walentynkę, która została wręczona  po akademii.  Rekordzistą okazał się uczeń z klasy IV B, któremu miłość wyznało siedem Walentynek.

• WALENTYNKOWY KIERMASZ SŁODKOŚCI

•

W dniach 9-10.02.2017 w naszej szkole odbył się WALENTYNKOWY KIERMASZ SŁODKOŚCI. Akcję zorganizował Samorząd Uczniowski przy współpracy  uczennic z Caritasu. Ze sprzedaży wypieków przygotowanych przez naszych uczniów, ich rodziców i nauczycieli zebraliśmy dużą kwotę pieniędzy (aż 1540 zł), które zostaną przekazane na konto Fundacji Avalon na leczenie Pani Katarzyny Kot, która choruje na czerniaka. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji, zaangażowali się i wsparli nas finansowo. Pani Kot życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

• RYMANÓW ZDRÓJ

•            Wyjazd na biała szkołę do Rymanowa Zdroju był dla klas 5 wielkim przeżyciem. Uczniowie pierwszy raz na tak długo rozstali się z rodzicami. Było to cenne doświadczenie, z którego wszyscy wyszli obronną ręką. Wyjazd był niezwykle udany! Pogoda dopisywała, śniegu nie brakowało, a siarczyste mrozy ustąpiły. Dzieciom bardzo się podobał ośrodek oraz liczne atrakcje przygotowane specjalnie dla nich.Brały udział w qwizach i konkursach typu: randka w ciemno, bal karnawałowy Oprócz zabaw edukacyjnych na miejscu zwiedziliśmy wiele pięknych miejsc:

- Muzeum M. Konopnickiej w Żarnowcu,

- szkołę z XIX wieku  w Żarnowcu,

- Muzeum Przemysłu Naftowego w Bóbrce,

- Wioskę Galicyjską i skansen w Sanoku,

- Muzeum Historyczne w Sanoku,

- Hutę Szkła „Sabina”,

- Rymanowski Park Zdrojowy.

Spędziliśmy sporo czasu na świeżym powietrzu. Wybraliśmy się na łyżwy, zjeżdżaliśmy na sankach, lepiliśmy bałwany. Polecamy wszystkim taki odpoczynek. :)