• NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

"NIE RZUCIM ZIEMI SKĄD NASZ RÓD...."

Dnia 10 listopada 2016 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie Pani Dyrektor Krystyna Antolak przywitała wszystkich obecnych i podkreśliła jak ważne, dla nas Polaków jest to święto. Część artystyczna została przygotowana przez Panie Agatę Wiśniewską i Barbarę Kotlarską oraz klasę 6 c.  Uczniowie przypomnieli nam najważniejsze wydarzenia z dziejów Polski , a recytowane wiersze i   pieśni patriotyczne wzruszyły niejednego słuchacza. Występ został nagrodzony brawami.

• WYCIECZKA - LODOWISKO NA STADIONIE NARODOWYM

• W dniu 14.11.2016r klasy I gimnazjum wraz z chętnymi uczniami z klas VI brali udział w wycieczce do Warszawy. Opiekunami były wychowawczynie, Panie: Agnieszka Majewska, Emilia Makaruk, Magdalena Dudzińska oraz Pan dyrektor Jacek Zowczak. Głównym punktem wyjazdu było lodowisko znajdujące się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Uczestnicy mieli okazję, aby przez daną im godzinę wykazać się umiejętnością poruszania na lodzie. Aczkolwiek zdecydowanie najlepiej radził sobie Pan dyrektor, który bez skrępowania różnymi stylami imponował innym. Następną atrakcją tego dnia było zjeżdżanie na pontonach. Mimo, iż większość grupy przerażała wysokość górki, to i tak dużo osób się przemogło i skorzystało z tej niezapomnianej części wyjazdu. Przedostatnim punktem podróży był film w Cinema City, które znajdowało się w centrum handlowym „Promenada”. Ekranizacja nosiła tytuł „Za niebieskimi drzwiami”. Po seansie większa część wycieczkowiczów była zachwycona tą produkcją, ze względu na oryginalną fabułą. Wszyscy wspólnie postanowili, że odwiedzenie KFC będzie stanowiło zakończenie tej udanej wycieczki.

Zofia Kozłowska

Julia Tomaszek

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka - Lodowisko na Stadione Narodowym.

• WYLOSUJ ANIOŁA!

•              Samorząd Uczniowski w naszej szkole angażuje się w  różne ciekawe akcje. Tym razem  opiekunki nasze szamorządu zorganizowały akcję „Wylosuj Anioła”, która polegała na przygotowaniu  kartki z życzeniami  dla dzieci z ODZIAŁU ONKOLOGICZNEGO W LUBLINIE.  W akcji  wzięli w udział członkowie samorządu,  jak również  cześć uczniów naszej szkoły . Na wspólne wykonanie kartek opiekunki  zaprosiły samorząd, a wychowawcy  swoich uczniów.  Na kartkach pojawiły się misie, uśmiechnięte marchewki, babeczki czy sowy, a także życzenia szybkiego powrotu do zdrowia, uśmiechu czy spełnienia marzeń. Skończone kartki prezentują się znakomicie i niedługo  pojadą do Lublina.

Martynka Kalbarczyk

• Spektakl pt."Dziady cz. II"

•          Dnia 25 października 2016r. uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum mieli okazję obejrzeć spektakl pt."Dziady cz. II ", będący inscenizacją dramatu Adama Mickiewicza.Przedstawienie zostało przygotowane przez szkolny TEATR B, którego opiekunką jest Pani Katarzyna Gołębiewska. Wspaniała gra młodych aktorów wprowadziła nas w nastój tajemniczości i grozy. Niezwykła dekoracja, stroje oraz rekwizyty przeniosły nas w świat bohaterów dramatu.

Spektakl opowiada o dziadach-pogańskiej uroczystości obchodzonej przez ludność litewską w Dzień Zaduszny. Spotkania odbywały się w opuszczonych domach i kaplicach w pobliżu cmentarzy. Pod przewodnictwem guślarza przywoływano dusze zmarłycyh, aby ulżyć ich cierpieniom oraz wysłuchać nauk i przestróg. Oczom widzów kolejno ukazują się duchy lekkie (dwoje dzieci), ciężkie (widmo złego pana) i pośrednie (pasterka Zosia). Przestrogi i prawdy moralne prezentowane przez duchy są aktualne współczesnym odbiorcom. TEATR B,  po raz kolejny zaprezentował nam sztukę na wysokim poziomie. Dziękujemy.