• DZIEŃ DZIECKA

•         Dzień Dziecka to  wyjątkowy dzień oczekiwany przez wszystkie dzieci, które  dziś nie przyniosły do szkoły książek, ale radosny uśmiech na twarzy.W naszej szkole odbyło się wiele różnorodnych zajęć, by każde dziecko mogło miło spędzić czas. Uczniowie z klas 0-III zostali zaproszeni na przedstawienie w wykonaniu klasy 3 e pt. „Żyjmy zdrowo-kolorowo”, pod kierunkiem Pani Anety Szydłowskiej. Klasy III po przedstawieniu udały  się na boisko szkolne,  na którym została zorganizowana spartakiada. Zawody poprowadzili Pani Jolanta Brzeźnicka i Pan Karol Zawadka. I miejsce zdobyła klasa III a, II miejsce klasa III c. Klasy 0-II pozostały w szkole,  by wspólnie się bawić. Dzieciom bardzo podobał się quiz wiedzy o owocach i  warzywach. Nie obyło się bez nagrodzenia najlepszych drużyn zdrowymi sokami. Uczniowie wykonywali prace plastyczne pt.”Owoce” i eksponowały je na drzewach .  Uczestnicy konkursu otrzymali  sałatkę owocową przygotowaną przez uczennice Samorządu Uczniowskiego. Dla każdej klasy na świeżym powietrzu zorganizowany został grill. Uczniowie piekli  kiełbaski i  wspólnie z wychowawcami  miło spędzili czas. Klasy IV udały się na zawody lekkoatletyczne i  festyn „Czas na zdrowie”  organizowany przez  ZSP nr 2 w Garwolinie. Również nasi gimnazjaliści zainteresowali się swoim zdrowiem,   korzystając z różnych atrakcji festynu.

Wszystkiego najlepszego Drogie Dzieci!

• UŚMIECH DZIECKA NA DZIEŃ DZIECKA

•

Sześcioletnia Ania jest podopieczną Otwockiego Towarzystwa Paliatywnego, które wspiera i udziela pomocy chorym wymagających długoterminowej opieki oraz dzieciom osieroconym przez pacjentów hospicjów.W dniach 12, 16, 18 maja zbieraliśmy w naszej szkole pieniądze,  za które dziewczynka otrzyma to na co czekała: gry planszowe i edukacyjne, puzzle, ciastolinę oraz słodkości. Dziękujemy za każdą monetę i banknot. Łącznie uzbieraliśmy 590 złoty. Część kwoty została przeznaczona z okazji Dnia Dziecka dla Ani, natomiast za pozostałe pieniądze zostaną zakupione prezenty dla rodzeństwa dziewczynki. Pani Magda Książek,  koordynator akcji osobiście odwiedziła naszą szkołę i z rąk uczennic z Samorządu Szkolnego i Caritasu odebrała zakupione prezenty dla Ani.W związku z Dniem Dziecka dziewczynki z Caritasu przygotowały kolorowe kartki z życzeniami dla dzieci z Otwockiego Towarzystwa Paliatywnego.

Wszystkim bardzo dziękujemy za chęć niesienia pomocy potrzebującym.

• WSPOMNIEŃ CZAR

• 25 maja szkolny Teatr B zaprezentował ostatnie przedstawienie w bieżącym  roku szkolnym  pt. "Wspomnień czar… ". Tym razem nasi uczniowie przedstawili  ostatnie sto lat! Spektakl dotyczył mody i obyczajów jakie wówczas panowały. Każda dekada zilustrowana została inną scenką , prezentacją medialną  oraz charakterystyczną dla danej epoki muzyką. Nasza młodzież  dzięki  choreografii i charakterystycznym strojom potrafiła  nam przekazać ducha tamtych czasów.  Widzowie z zaskoczeniem przyjęli tę formę spektaklu i  z zainteresowaniem oglądali ten montaż słowno-muzyczny .

• CZYTAJĄ ZNANI I LUBIANI

• Od dawna wiadomo, że czytanie dzieciom jest najlepszą inwestycją w ich przyszłość.Dnia 19.05.2017 r. naszą szkołę odwiedzili zaproszeni wcześniej  goście, biorąc udział w trzeciej już edycji „Czytają znani i lubiani”. Tego roku zaszczycili nas swoją obecnością następujące osoby:

Pani  Iwona Czarnocka – komendant policji

Ksiądz Paweł Broński

Pani  Izabela Tudek – psycholog szkolny

Pani Maria Gudro – Homicka – polonistka i autorka książek

Pani Ewa Skierkowska  - lekarz endokrynolog

Pani  Kamila Kaczorowska – pracownik Urzędu Miasta

Goście podczas spotkania czytali dzieciom fragmenty  ulubionych powieści, opowiadania oraz wiersze („Martynka i braciszek”, „Rumcajs”, „Findus się zgubil”, „Pan Kuleczka”).