• WYPRAWA PO SKARB ŚLADAMI DOLINY ŚRODKOWEJ WISŁY

• Z niecierpliwością czekaliśmy na ten dzień. Z uśmiechami na twarzach klasy IVa i IVb wyruszyły w stronę Maciejowic. Pogoda nam dopisała, dzięki temu mogliśmy wziąć udział we wszystkich zaplanowanych dla nas atrakcjach.

Na lekcji w Muzeum im Tadeusza Kościuszko dowiedziliśmy się, że  Tadeusz był pilnym uczniem. Wstawał codziennie o 4 rano.  Moczył nogi w lodowatej wodzie, by być rześkim. Dzięki tej metodzie doskonale opanował język francuski.

Pokaz mody wojskowej. Mundury z sukna zabezpieczały przed zmoknieciem podczas walki.

Wiemy już, ile wysiłku należało włożyć, by uzyskać garstkę mąki na chleb

Posiłek przed walką. :)

Poszukiwanie skarbu wykrywaczem do metalu.Każdemu z nas udało się coś znaleźć. Niektórzy wykopali kule z karabinu inni monety lub łuski.

Pięć zespołów szukało skarbu z dużym zaangażowaniem. Lecz tylko jedna drużyna zwyciężyła. Na szczęście nagroda była okazała i wygrna drużyna honorowo podzieliła się skarbem.

• "Tyle nam dali nauczyciele,
              Tyle nam wiedzy tajemnej odkryli,
              Jak podziekować za wszystkie chwile,
              gdy ciężko było i Oni byli?"

Pod takim hasłem przewodnim dnia 13 października 2016 r. w naszej szkole nauczyciele obchodzili swoje święto. Z tej okazji klasa II A gimnajzum wraz z wychowawcą Panią Jolantą Wójcik przygotowała część artystyczną. Nie zabrakło w niej humoru, poezji jak również dobrej muzyki.Uczennice: Kalaudia Winek i Palulina Zadrożna przygotowały krótki film z udzialem klasy I A SP, z którego mogliśmy się dowiedzieć, że zawód nauczyciela to przysłowiowa "bułka z masłem". Pani Beata Mucha wraz z klasą II A SP przygotowała piosenkę w podziekowaniu za trud pracy nauczyciela. Oprawą muzyczną zajęła się Pani Barbara Kotlarska a dekoracją Pani Jolanta Zuchniak. Swoją pomocą służyła także Pani Katarzyna Borkowska. Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor Krystyna Antolak złożyła serdeczne życzenia wszytskim nauczycielom oraz pracownikom szkoły.

• UROCZYSTE PASOWANIE NA  UCZNIA
            • UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA

•      Uroczyste pasownie na ucznia w tym roku szkolnym odbyło się 23 września. Pan Dyrektor przywitał wszytskich zebranych i podkreślił, że dzieci z klas pierwszych po pasowaniu staną się uczniami Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie. Cześć artystyczną przygotowali uczniowie z klasy III c wraz z wychowawca Panią Jolanta Kondej. 46 pierwszaków zostało pasowanych przez Pana Dyrektora na uczniów oraz złożyło ślubowanie. Wszystkie dzieci były bardzo skupione i wzruszone. Wzorowo zdały pierwszy egzamin, udowadniając, że zasłużyły na miano ucznia naszej szkoły. Na zakończenie uroczystości pierwszaki otrzymały pamiątkowe dyplomy, książeczki oraz upominki wykonane przez starszych kolegów i koleżanki. Drodzy uczniowie życzymy, by sukcesy gościły w zeszytach i w dzienniczkach wszytskich dzieci, bez wyjątku, od poniedziałku aż do piątku.

• WYCIECZKA INTEGRACYJNA KLAS IV

•           Dnia 22.09.2016. uczniowie klas czwartych wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Ewelina. Wyjazd miał charakter nie tylko integracyjny. Spacery, mecze, rozmowy i pieczenie kiełbasek  to tylko nieliczne  z atrakcji, które wywoływały uśmiechy na twarzach. Świeże powietrze i ruch posłużyły wszystkim czwartoklasistom. Wycieczka przebiegła w radosnej atmosferze. Z pewnością ten wspólnie spędzony czas zaowocuje dobrymi relacjami wśród uczniów.