• SUKCESY MAĆKA JĘDRZEJEWSKIEGO

• Uczeń klasy VI c naszej szkoły, Maciej Jędrzejewski,  udanie łączy naukę z uprawianiem sportu.  W miesiącu październiku zakwalifikował się do Finałów Mazowieckich Igrzysk w biegach przełajowych, zajmując na  zawodach regionalnych w Siedlcach VIII miejsce. Postanowił więc poważniej zająć się lekkoatletyką i po półrocznym treningu przyszły pierwsze sukcesy. W lutym wziął udział w ogólnopolskich zawodach w Stoczku Łukowskim, „Grzmią pod Stoczkiem Armaty” i zwyciężył tam w biegu na 400m w kategorii Szkół Podstawowych.

Następnie wystartował na 1000m we Wiązownej, gdzie również zajął I miejsceŻyciowy  sukces natomiast odniósł w zawodach,  które odbyły się    5 marca w Warszawie, gdzie  w Mistrzostwach Mazowsza / rocznik 2003/, okazał się najlepszy   w biegu przełajowym na dystansie 1000m. Aktualnie Maciek przygotowuje się do Finałów Mazowieckich Igrzysk, które odbędą się pod koniec kwietnia w Ostrołęce lub Ciechanowie.

Trener Maćka Stanisław Buszta

• 4 ZŁOTE MEDALE W PŁYWANIU

• 29.02.2016 r odbyły się zawody Szkolnego Związku Sportowego na poziomie powiatowym w pływaniu. W zawodach brało udział 19 uczniów z naszej Szkoły zdobywając 4 medale złote, 3 medale srebrne oraz 4 medale brązowe.  Złote medale zdobyli Maciej Jędrzejewski i  Patryk Kot. Poszczególne medale zdobywali:

Szkoła Podstawowa

1. Maciej Jędrzejewski - złoto 50m dowolnym, złoto - 50 m klasyczny, srebro 50 m grzbietowy.

2. Natalia Kondej – srebro 25 m grzbietowy , brąz 25 m klasycznym.

1. Patryk Kot – złoto 50 m dowolnym, srebro 50 m klasycznym.

2. Marta Głowala – brąz 50 m dowolnym, brązowy 50 m grzbietowy.

3. Maciej Matejko – brązowy 50 m dowolnym.

Awans do zawodów Regionalnych uzyskali: Maciej Jędrzejewski, Natalia Kondej, Michał Skrzyniarz, Oliwia Głowala, Włodek Ziólek, Patryk Kot, Marta Głowala, Maciej Matejko.

Opiekunowie: Karol Zawadka i Artur Kaczyński

• NOWE SZAFKI W SZKOLE

• W czasie ferii zimowych szatnia uczniów  została zmodyfikowana: zakupiono nowe szafki dla wszystkich uczniów, usunięto kraty, pomalowano pomieszczenia, położono nową terakotę. Szatnia wygląda zupełnie inaczej. Każdy uczeń ma swoją szafkę w której może pozostawić swoje rzeczy (także podręczniki). Szafki zostały zakupione z funduszy Rady Rodziców 38 480,55 zł oraz z dochodów własnych szkoły 49 893,72 zł. Dyrekcja Szkoły dziękuje Rodzicom za udział w finansowaniu zakupu szafek, Radzie Miasta za sfinansowanie terakoty oraz pracownikom szkoły za odnowienie szatni.

• ORSZAK TRZECH KRÓLI

• Dnia 6 stycznia 2016 r. nasza szkoła wzięła udział  w Orszaku Trzech Króli. Uroczystość rozpoczęła się mszą św., po niej ruszył orszak. Pierwszą stację przygotowali  nasi nauczyciele  i uczniowie.  Aktorzy z trzecich klas gimnazjum odegrali  scenę  z życia dworskiego we wnętrzach pałacowych króla Heroda, do którego zawitali Trzej Królowie. Świętną grę aktorską dopełniły stroje oraz  przygotowana wcześniej scena i dekoracja. Z kolędą na ustach orszak ruszył dalej.

Zobacz film