• Aktualności

          • WARSZTATY W MEDIATECE
            • WARSZTATY W MEDIATECE

            •                  Dnia 24.10.2016 r. w Mediatece GOK  w Garwolinie grupa uczniów uczęszczających na zajęcia koła języka  niemieckiego, prowadzonego przez Panią Ewę Rękawek, wzięła udział w warsztatach „Aplikacje mobilne i internetowe, jako narzędzie do opowiadania historii szkoły i Garwolina”. Warsztaty prowadziła Pani Agata Jeneczek, koordynatorka  programów edukacji kulturalnej w Centrum Edukacji Obywatelskiej. W ramach szkolenia trwającego 6 godzin uczniowie zapoznali się z różnymi licencjami i aplikacjami, które pozwolą im uatrakcyjnić każdy projekt. Uczestnicy zajęć pracowali także z dźwiękiem i tworzyli podcasty. Udział w warsztatach uświadomił uczniom, jakie prawa ma autor oraz  co podlega ochronie.

                                               

               

                                                                   

               

                                                             

          • WYCIECZKA KLAS I GIMNAZJUM DO CIECHOCINKA I TORUNIA
            • WYCIECZKA KLAS I GIMNAZJUM DO CIECHOCINKA I TORUNIA

            •           Dnia 17 X wszystkie klasy I gimnazjum wyjechały na dwudniową wycieczkę do Torunia. O godzinie 7:00 pod naszą szkołę przyjechał autokar, który miał zabrać rozkrzyczane dzieci na zwiedzanie miasta słynącego z pierników. Podróż trwała 6 godzin i przebiegała bez przeszkód.

                          Po drodze zajechaliśmy do Ciechocinka, tam powitał nas przewodnik. Najpierw udaliśmy się do słynnej fontanny w kształcie grzybka. Potem poszliśmy do parku w Ciechocinku. Zobaczyliśmy najciekawsze miejsca takie jak: muszlę koncertową, fontannę, teatr, w którym występują dzieci niepełnosprawne. Następnie zwiedziliśmy tężnię solną, która ma 16 metrów wysokości i 178 metrów długości. Inhalacje z tej tężni korzystnie wpływają na drogi oddechowe.

                      Po zwiedzeniu Ciechocinka wraz z przewodnikiem przejechaliśmy do Torunia, gdzie udaliśmy się na Stare Miasto. Wąskimi uliczkami przeszliśmy pod Krzywą Wieżę, z którą związana jest legenda o zakochanym zakonniku. Obejrzeliśmy zabytkowe uliczki i mur, w którym turyści, przyjeżdżający do Torunia, zostawiają pieniądze. Zwiedziliśmy dom, w którym mieszkał Mikołaj Kopernik i kościół, gdzie został ochrzczony. Na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego podziwialiśmy  makietę miasta wykonaną z brązu i kluczy zebranych podczas akcji ''Klucz do mojego miasta''. W końcu poczuliśmy głód i udaliśmy się do restauracji „Oberża” na obiad. Około godziny 18 dotarliśmy do „Domu Pielgrzyma”, aby się zakwaterować. Do wieczora mieliśmy czas wolny. O 22:00 musieliśmy iść spać.

              Drugiego dnia pobudka o 7 rano, śniadanie i wyruszyliśmy do Żywego Muzeum Piernika. Największą atrakcją okazało się pieczenie tradycyjnych ciasteczek, które wykonaliśmy własnoręcznie.

               

               

               

              Wspólnie oczekiwaliśmy na efekty naszej pracy. Gdy pierniki się upiekły, poszliśmy kupić pamiątki. Po zabawie przyszedł czas na dalsze zwiedzanie. Kolejnym punktem wycieczki, był seans w Planetarium. Wszyscy z zapartym tchem oglądaliśmy film pt: „Wirująca Ziemia”. Uczyliśmy się jak rozpoznawać gwiazdy, poznaliśmy podstawowe informacje związane z ruchem wirowym i obiegowym Ziemi, zjawisko dnia i nocy oraz następstwo pór roku. O godzinie 14:00 nasza wycieczka dobiegła końca. Nadszedł czas na powrót do domu, a nam szkoda było wracać. Jechaliśmy tak przez 5 godzin. Czas szybko upłynął, ponieważ wspólnie śpiewaliśmy piosenki w autokarze.

                          To był naprawdę udany wyjazd, ponieważ zwiedziliśmy dużo nieznanych nam pięknych miejsc. Okazał się być wspaniałą lekcją historii. Gdyby taka wycieczka jeszcze raz była organizowana, ja na pewno bym się na nią zapisała. Myślę, że uczniowie z innych klas zrobiliby to samo.

              Natalia Modras, kl. Ia gimnazjum

              Inne zdjęcia:

               

               

            • PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH

            •  

              Jak co roku bibliteka szkolna hucznie obchodzi swoje święto. Tym razem również nie zabrakło atrakcji skierowanych do naszych uczniów. Zaczęliśmy akcją promującą czytelnictwo "Czytanie to sama słodycz". Uczniowie wypożyczając książę, otrzymywali słodki upominek.

               

                         

               

                        

               

              Następnie dla naszych najmłodszych zostały przygotowane lekcje, które zakończyły się ogłoszeniem konkursu plastycznego.

              W połowie miesiąca odbył się maraton filmowy, podczas którego uczniowie klas 4 i 5 obejrzeli filmy z serii  "Opowieści z Narnii". 

               

                       

                                                          

               

                                                                       

               

                                                     

               

               

              Uczniowie klas II udali się do Biblioteki Pedagogicznej na wystawę  pt. "Nietypowa książka".

               

              Zachęcamy Was do odwiedzania biblioteki szkolnej i wypożyczania książek.

               

          • DZIEŃ PAPIESKI W NASZEJ SZKOLE
            • DZIEŃ PAPIESKI W NASZEJ SZKOLE


            • Bądźcie świadkami miłosierdzia!

                        Pod tym hasłem 20 i 21  października 2016 r.  obchodziliśmy Dzień Papieski. Uczniowie klas I-IV wzięli udział w uroczystościach przygotowanych  w naszej szkole.Klasy  III wraz z wychowawcami przygotowały wystawę prac plastycznych, które ukazały Jana Pawła II  pełniącego uczynki miłosierdzia w ciągu całego życia. Część artystyczna została przygotowana przez Panią Marylę Matosek, siostrę Marzenę oraz uczennice z klasy IV a. Wspomnienia, wiersze oraz piosenki  o Janie Pawle II  przypomniały nam, jakim wspaniałym był człowiekiem.

                      Obchody Dnia Papieskiego dla starszych uczniów wyglądały następująco. Uczniowie klas V, VI oraz gimnazjum wraz w wychowawcami,  w zwartym szyku, przeszli do Kolegiaty Przemienienia Pańskiego. Tam pod przewodnictwem ks. Marcina  odbyła się krótka modlitwa oraz spowiedź. Następnie została odprawiona  msza święta. Podczas homilii ks. Piotr – prefekt Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Piłsudskiego zwrócił uwagę na etapy miłosierdzia  1-ZATRZYMAĆ SIĘ, 2 – WZRUSZYĆ, 3 – POMÓC. Podczas składania darów uczniowie obok wina, wody i chleba złożyli zebrane przez nich pieniądze, które zostaną przeznaczone na pomoc niepełnosprawnej Monice Mosór. O oprawę mszy świętej zadbały Panie Lucyna Lis i Barbara Kotlarska. Po mszy świętej uczniowie klas V  wrócili do szkoły i obejrzeli  film pt. „Wyprawa po życie”, ukazujący realizację jednego z uczynków miłosierdzia. Natomiast uczniowie klas VI oraz gimnazjum obejrzeli w garwolińskim kinie film pt.” Odważni”, którego myślą przewodnią była siła modlitwy w życiu człowieka.

                         Na zakończenie Dnia Papieskiego uczniowie otrzymali „BOŻĄ KRÓWKĘ” (niezwykły cukierek zawierający złotą myśl autorstwa osób świętych).