Informujemy, że w dziale Rekrutacja zamieszczone zostały nowe formularze rekrutacyjne na rok szkolny 2023/24 dla klas I i oddziału przedszkolnego.
GRANTY OŚWIATOWE
Projekt złożony we wrześniu ku zaskoczeniu autora i koordynatorów poszczególnych grup zadaniowych, otrzymał dofinansowanie z Urzędu Miasta i już niebawem zostanie zainicjowany w szkole.
Zakłada on zaangażowanie uczniów klas 4-8 SP - wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariusza oraz z Samorządu Uczniowskiego w cyklicznie odbywające się spotkania pozalekcyjne na terenie SP nr 5.
Działania uczniów przyczynią się do powstania na terenie placówki, tj. na II piętrze szkolnego korytarza strefy morskiej, która poza atrakcyjnym miejscem relaksu będzie także strefą interaktywnej nauki.
Przestrzeń tę dopełnią elementy wytworzone przez uczniów pracujących nad drugim grantem i razem wykreowany zostanie korytarz, na którym będzie można nie tylko wypocząć (ułożyć pozycję ciała horyzontalnie), ale także pograć, poobserwować, dotknąć i usłyszeć. Pobudzając zmysły: wzroku, słuchu i dotyku, każdy będzie mógł zatopić się w chwili tu i teraz. Chwile sprawią, że uczeń zapomni o czekających go kartkówkach i sprawdzianach, popłynie z nurtem morskich fal i się zrelaksuje.
Wydzielona strefa będzie przestrzenią od uczniów dla uczniów i pozwoli wszystkim w miłym dla zmysłów morskim klimacie spędzać nie tylko przerwy, ale także czas przed zajęciami i po nich. Projekt da możliwość na poznawanie, eksperymentowanie i doświadczanie. Uczniowie odkryją nie tylko skarby drzemiące w nich samych, ale uświadomią sobie, że Bałtyk to skarb, o którym warto się uczyć by o nim mówić.
Szkolna społeczność zostanie zaproszona na huczne otwarcie strefy w maju. Uczniowie z grupy humanistycznej zachęcą uczniów do korzystania z tego miejsca i zaproponują sposoby spędzania tam czasu (wystąpienie słowno-muzyczne).
Dzięki projektowi zaistnieje w naszej szkole duch współpracy, budowania relacji, wzmacniania siebie i budowanie własnego otoczenia. Uczniowie nabiorą przekonania, że tylko działanie, aktywność, rozmowa dają szansę na to, aby mały krok (udział w projekcie) stał się krokiem siedmiomilowym
Już dziś zapraszają do współpracy nauczyciele:
Panie
Paulina Piechocka
Wioletta Gurzkowska
Magdalena Kowaluk
Magdalena Mucha
Anna Fal
Jolanta Kałaska
Anna Piorun
Dorota przybysz-Masny
Anna Zalewska
Ewa Polańska-Rękawek
Harmonogram rekrutacji do szkół i przedszkoli miejskich na rok szkolny 2023/24
Publikujemy zarządzenie nr 8/2023 Burmistrza Miasta Garwolina z dnia 18 stycznia 2023 roku w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym w roku szkolnym 2023/2024 do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i klas pierwszych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Garwolin.
Pobierz harmonogram na rok szkolny 2023/2024 [format pdf]
LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - GRUDZIEŃ 2022
INFORMATYKA
Od projektu do maszyny: w grudniu postanowiliśmy wykonać model, który będzie poruszał się. Wybór padł na wiatraczek, który był wprawiany w ruch za pomocą korbki. Energię do niego przenosiły tryby. Projekt okazał się dużym wyzwaniem z uwagi na problemy z luzem i dopasowaniem części. Okazało się, że istotnym problemem jest również kształt ząbków, które mogły się zacinać przy obrocie koła. To była ciekawa lekcja mechaniki i projektowania.
W czasie, gdy zmagaliśmy się z wiatrakami - wydrukowaliśmy pomoc do nauki matematyki dla młodszych klas, pozwalającą na wizualizację tematu objętości.
TECHNIKA
W ramach projektu Laboratoria Przyszłości w klasach 5 realizowaliśmy zajęcia, na których uczniowie poznawali technikę tkania. Zajęcia realizowane będą również w miesiącu styczniu.
KÓŁKO INFORMATYCZNE I FOTOGRAFICZNE
Na zajeciach koła fotograficznego nakręciliśmy filmiki z życzeniami świątecznymi a następnie na kółku informatycznym tworzyliśmy filmy z wykorzystaniem programów Edytor Wideo, Movie Maker a także aplikacji Power Point. Film z życzeniami został przesłany do wszystkich nauczycieli oraz rodzicówz klasy VIa.
FILM Z ŻYCZENIAMI
FIZYKA I CHEMIA
Dzięki Wirtualnemu laboratorium Empiriusz pracownia chemiczna została wyposażona w kompleksowe, nowoczesne narzędzie do prowadzenia doświadczeń chemicznych w świecie wirtualnym. W grudniu uczniowie wykonywali na lekcji następujące doświadczenia:
- otrzymywanie soli w klasach 8
- reakcja zobojętniania i reakcje strąceniowe.
Uczniowie powtarzali i utrwalali wiadomości z chemii z następujących zagadnień: budowa, nazewnictwo, otrzymywanie soli. Poznali pierwsze metody otrzymywania soli. Korzystając z monitora oglądaliśmy filmy z doświadczeń, animację dysocjacji soli i ćwiczyliśmy pisanie reakcji chemicznych.W klasach 7 uczniowie oglądali na monitorze multimedialnym filmy i animacje dotyczące wiązań chemicznych i budowy atomu. Również na lekcji fizyki w ramach otrzymanych pomocy edukacyjnych Multimedialne pracownie+Plansze - fizyka uczniowie mogli utrwalać poznany materiał na platformie edukacyjnej ,, Dzwonek.pl wykonując zadania utrwalające poznany materiał. Uczniowie utrwalali poznany materiał z działu ,, Elektrostatyczność, oraz w 7 klasie z działu ,,Niektóre właściwości fizyczne ciał oraz ,, Ruch prostoliniowy jednostajny” Wykorzystując monitor multimedialny mogliśmy oglądać doświadczenia z ruchu jednostajnego, ruchu jednostajnego przyśpieszonego oraz opóźnionego.
KLASA III
W klasie 3d wykorzystywałam wizualizator podczas zajęć z edukacji matematycznej przy wprowadzaniu odcinków równoległych i prostopadłych oraz przy odmierzaniu długości odcinka. Również podczas zajęć z edukacji technicznej przy użyciu wizualizatora przedstawiałam dzieciom poszczególne etapy wykonywania pracy.
Katarzyna Przybysz
Archiwum Aktualności
Galeria zdjęć
brak danych