• MŁODZI DLA NIEPODLEGŁEJ

• W czwartek 9 listopada uczniowie naszej szkoły: Bogumił Wielgosz 4a, Maria Mucha 5a, Milena Cuch 7b, Zofia Krzysztoszek 7b oraz Gabriela Węgłowska 7b zostali wyróżnieni w Powiatowym Festiwalu Piosenki Patriotyczno - Religijnej Młodzi dla Niepodległej, który odbył się w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem.Celem festiwalu było promowanie wartości patriotycznych, prezentacja dorobku artystycznego solistów, inspirowanie wykonawców do dalszych poszukiwań oraz doskonalenie warsztatu.Gratulujemy wyróżnień naszym solistom i życzymy dalszych sukcesów w realizowaniu swoich muzycznych pasji.

• PODRÓŻ PRZEZ CZETERY ŻYWIOŁY

• W ubiegły poniedziałek nasi uczniowie odbyli  PODRÓŻ PRZEZ CZTERY ŻYWIOŁY . Podczas koncertu Filharmonii Narodowej, który kolejny raz miał miejsce w naszej szkole dzieci mogły posłuchać takich instrumentów jak flet, akordeon, gitara i perkusja, które ilustrowały siły natury. Podczas muzycznej podróży brawurowa gitara pokazała swoje ogniste dźwięki, a akordeon pozwolił usłyszeć... powietrze! Uczniowie poznali także instrumenty perkusyjne o tajemniczych nazwach, czyli ocean drum i cajon. Jak zawsze zostaliśmy ubogaceni merytorycznie i muzycznie przez naszych wybitnych gości - artystów.

• KONKURS NA KALENDARZ ADWENTOWY

• I my tam będziemy! Liczymy, że jak zawsze nasi uczniowie zaangażują się bardzo w wykonanie pięknych kalendarzy. Niemiecka tradycja znana jest w naszej szkole już od wielu lat. Powstają nawet kalendarze klasowe (w roku ubiegłym cała klasa 4a miała swój własnoręcznie wykonany kalendarz, do którego codziennie zaglądał inny uczeń, ciesząc się z możliwości jego otwarcia).

W tym roku uczniowie na pewno stworzą wspólnie z nauczycielką przedmiotu Deutsch - AG -Adventskalender na spotkaniach projektowych z języka niemieckiego

I oczywiście będziemy trzymać kciuki za wygraną w konkursie!

• MELODIE WOLNOŚCI

• Mamy muzyczny sukces!

Uczennica naszej szkoły Milena Cuch z klasy 7b zdobyła III miejsce w Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej Melodie wolności organizowanym przez CSiK w Garwolinie. Milena oczarowała jury oraz publiczność subtelnym i hipnotyzującym wykonaniem piosenki "Rozkwitały pąki białych róż".

Oprócz Mileny naszą szkołę w festiwalu reprezentowali również Zosia Krzysztoszek, Gabrysia Węgłowska i Ania Wielgosz z klasy 7b, Zuzia Szopa z 5a oraz Boguś Wielgosz z 4a. Nasi uczniowie oprócz tego, że wypadli bardzo dobrze, zdobyli również nowe sceniczne doświadczenia i spotkali wiele ciekawych osób podzielających wspólne muzyczne pasje. Gratulujemy!!!