• WYNIKI KONKURSU "PRZYDROŻNE KAPLICZKI I KRZYŻE NA MAZOWSZU.

• Miło nam poinformować, że nasza uczennica Paulina Brzozowska z klasy 7a, której opiekunem była pani Katarzyna Gołębiewska, zdobyła wyróżnienie w II EDYCJI KONKURSU HISTORYCZNEGO PLASTYCZNO-LITERACKIEGO MOJE MAZOWSZE „Przydrożne kapliczki i krzyże na Mazowszu”!!!

Jesteśmy bardzo dumni, że wśrod ogromnej liczby prac, które napłynęły do konkursu z całego Mazowsza, praca naszej uczennicy została zauważona i doceniona!

Gratulujemy!

• SUKCES NASZYCH BAŚNIOPISARZY.

• Serdecznie gratulujemy uczniom naszej szkoły : Franciszkowi Gałkowskeigo z klasy 4a, który zajął I miejsce
              i Hannie Kowalczyk z klasy 8a,  która zajęła II miejsce w Powiatowym Konkursie Literackim "Legendy Baśnie, Podania Ziemi Garwolińskiej!. Wasze polonistki, panie Kinga Talarek i Katarzyna  Gołębiewska, są z Was bardzo dumne, podobnie jak my wszyscy w szkole!

• ZWOLNIENI Z TEORII. PROJEKT "ESPANANOPICA".

• Dziś uczniowie klas 6a i 6c mieli okazję uczestniczyć w bardzo ciekawej prezentacji przygotowanej przez uczniów I liceum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie Marię Śmietankę, Nikolę Nowaczewską, Jakuba Paśnika i Rafała Kowalskiego. W tym roku licealiści biorą udział w ogólnopolskiej olimpiadzie "Zwolnieni z Teorii", czyli inicjatywie, w której młodzież realizuje projekty społeczne, by uczyć się pracy w zespole i zarządzania. Projekt "EspañaNoPica", który zaprezentowali naszym uczniom, ma na celu edukować, zachęcać i zapoznawać z kulturą Hiszpanii.

Młodzież licealna stawia na naukę poprzez doświadczenia, dlatego też organizuje warsztaty w różnych szkołach. Prowadzi także media społecznościowe na Facebooku, Instagramie oraz TikToku - @espananopica. Ich social media zawierają ogromną dawkę nauki i można z nich sporo wynieść, m.in. przepisy, ciekawostki o kulturze, słownictwo itd. Zachęcamy naszych uczniów, którzy nie mogli zobaczyć prezentacji, aby odwiedzili te strony, a licealistom serdecznie dziękujemy za wspaniały pokaz!

• PREZENTY DLA PODOPIECZNYCH OTOP-U

• Szkolny Klub Wolontariusz także i w tym roku zadbał o prezenty dla podopiecznych Otwockiego Towarzystw Opieki Paliatywnej z okazji Dnia Pluszowego Misia. Zazwyczaj w szkole organizowany był kiermasz pluszowych zabawek, jednak w tym roku SKW zaprosił uczniów do udziału w kiermaszu UWOLNIONEJ KSĄŻKI. Uczniowie mogli zakupić babeczki, a dochód przeznaczony został właśnie na ten cel - rodzeństwo Marta, Ania i Bartek zapewne się ucieszą .

Dziękujemy społeczności szkolnej i naszym wspaniałym wolontariuszom, na których zawsze można polegać!