• SUKCES FILMOWY NASZYCH UCZENNIC

• Kolejny sukces naszych uczniów!!!

W Przeglądzie Filmów Profilaktycznych „Przemoc rówieśnicza – nie bój się o tym mówić” zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Garwolinie film „Maski” autorstwa uczniów naszej szkoły z klasy 8b zdobył 3. miejsce!!!

Pokaz filmów odbył się 9.11.2023 r. Wzięło w nim udział 35 naszych uczniów z klas 7-8. Wszystkie zaprezentowane filmy były bardzo poruszające, pouczające i na bardzo wysokim poziomie, dlatego miejsce na podium naszej młodzieży cieszy nas szczególnie.

Maja Boryń, Martyna Bartoszewska, Zofia Proczek, Anna Skowrońska, Alicja Piętka, Hania Piesiewicz, Maja Widłak, Błażej Widłak, Liwia Roszuk, Oliwia Włodarczyk, Maria Owczarczyk, Zofia Urawska, Małgorzata Kopik oraz Oleksandr Huzovskyi – wielkie brawa dla Was!!! Oraz oczywiście dla Waszych opiekunek, pań Izy Tudek i Alicji Paśnik, które służyły Wam radą i pomocą.

Gratulujemy!!!

Walka z przemocą rówieśniczą jest obecnie jednym z priorytetowych działań podejmowanych przez wszystkie szkoły, nie chcemy, by taka przemoc dotykała naszych uczniów, naszym marzeniem i celem jest, by wszystkie dzieci i młodzież czuły się u nas bezpiecznie. To bardzo smutne i przejmujące, kiedy dzieci krzywdzą dzieci. Głosy nauczycieli i rodziców nie zawsze są „słyszalne” w rzeczywistości szkolnej, w której to rówieśnicy zaczynają stanowić grupę, z którą uczniowie chcą liczyć się przede wszystkim. Dlatego mamy nadzieję, że film stworzony przez młodych ludzi skuteczniej dotrze do ich kolegów i koleżanek oraz wpłynie na zmianę zachowania tych, którzy nie zawsze zachowują się właściwie wobec innych członków społeczności szkolnej.

Film „Maski” już niebawem zostanie zaprezentowany zarówno uczniom, jak i rodzicom uczniów z naszej szkoły. A poniżej kilka kadrów z filmu.

• SUKCES ALI

• Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie językowym w naszej Piątce!

6 października 14 uczniów wzięło udział w etapie szkolnym przedmiotowego konkursu języka angielskiego organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Do etapu rejonowego zakwalifikowała się uczennica klasy 7b Alicja Napora.

Ala wykazała się nie tylko wiadomościami i umiejętnościami zawartymi w treści podstawy programowej dla szkoły podstawowej, ale także wiedzą o krajach angielskiego obszaru językowego, wykraczającą poza tę podstawę.

Kolejny etap odbędzie się 7 grudnia 2023 roku w Siedlcach.

Alicjo, gratulujemy i życzymy powodzenia!

• PRZEDMIOTOWY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

• Niezmiernie miło nam poinformować, że Zuzanna Żak z klasy 8a wspaniale przeszła etap szkolny konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty i zakwalifikowała się do etapu rejonowego, który odbędzie się w Siedlcach już 4.12.2023 roku. Uczestnicy etapu szkolnego musieli wykazać się wiadomościami i umiejętnościami obejmującymi wszystkie tematy zamieszczone w treściach nauczania podstawy programowej dla szkoły podstawowej. Od uczestników konkursu na tym etapie wymagało się następujących umiejętności: 1. rozumienia wypowiedzi pisemnych, 2. tworzenia wypowiedzi pisemnych typu e-mail, 3. reagowania językowego w sytuacjach życia codziennego, 4. rozpoznawania i stosowania struktur leksykalno-gramatycznych, 5. wykazania się podstawową wiedzą o historii, geografii i kulturze krajów niemieckiego obszaru językowego. Poszerzenie treści podstaw programowych obejmowało wiedzę o krajach niemieckiego obszaru językowego.

Zuziu, gratulujemy i trzymamy kciuki podczas etapu rejonowego!!!

• SUKCES NASZEJ UCZENNICY

• W środę 8 listopada odbył się etap szkolny Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i oręża polskiego w latach 1768-1863". Uczniowie rozwiązywali zadania dotyczące rozbiorów Polski i powstania kościuszkowskiego. W etapie szkolnym zwyciężyła Ania Wielgosz z klasy 7 b. Ania zakwalifikowała się do następnego etapu wojewódzkiego. Konkurs przeprowadziła pani Agata Karaś. Gratulujemy i życzymy powodzenia!!!