• WYCIECZKA INTEGRACYJNA

•     Dnia 29 września 2023 roku moja klasa 6B oraz klasy 6C i 6A wraz z nauczycielami wybraliśmy się na wycieczkę szkolną do Starego Miastkowa. Po sprawdzeniu listy obecności wszyscy weszliśmy do autokaru i pojechaliśmy. Kiedy dotarliśmy na miejsce to Pan prowadzący już na nas czekał. Musieliśmy jeszcze przejść kilka kilometrów na piechotę.

Na miejscu podzieliliśmy się na dwie grupy, jedna ekipa poszła grać w paintball, a druga poszła na zajęcia sportowe. Grupa w której byłem, najpierw poszła na paintball. Po objaśnieniu zasad gry i założeniu stroi zostaliśmy podzieleni na trzy drużyny, które rywalizowały między sobą. Najlepsza okazała się drużyna z czarnymi kaskami, ponieważ wygrała najwięcej bitew. Po skończonej grze, zjedliśmy kiełbaski z ogniska. Moja drużyna miała teraz zajęcia sportowe, a grupa która była na zajęciach sportowych poszła na paintball. Na zajęciach sportowych najpierw poszliśmy na grę terenową. Po grze była chwila wolnego czasu, a potem poszliśmy strzelać z łuków. Na koniec rozegraliśmy mecz w piłkę nożną. Po skończonym meczu wszyscy wróciliśmy autokarem do Garwolina.

Wszyscy byliśmy zadowoleni z wyjazdu szkolnego i z chęcią byśmy powtórzyli taką wycieczkę. Według mnie, wycieczka była wspaniała.

Jakub Szwed

• ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

• We wtorek 26 września odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszych klas. Do grona naszej społeczności szkolnej oficjalnie dołączyła grupa wspaniałych uczniów, którym dyrekcja, wszyscy nauczyciele i starsi koledzy życzą powodzenia oraz samych sukcesów na drodze edukacji szkolnej!

Klasa 3d razem z wychowawczynią Elżbietą Michalik przygotowała dla naszych najmłodszych uczniów program artystyczny, w którym serdecznie przywitała nowych kolegów, sprawiając, że na ich buziach przez cały dzień widniał szeroki uśmiech .

A my życzymy, żeby ten uśmiech nie schodził z Waszych buziek przez całe osiem lat spędzonych w naszej szkole!

• PIERWSZE SPOTKANIE SKW

• W środę 13 września o godz. 16.20 w naszej szkole odbyło się pierwsze spotkanie Szkolnego Klubu Wolontariusza w roku szkolnym 2023/24. Uczniowie zapoznali się z regulaminem, zaplanowali akcje na ten rok szkolny i wybrali samorząd SKW:

Przewodniczący SKW: Damian Balas 6c + Nikola Dziewanowska 7a

Zastępcy przewodniczących SKW: Gabrysia Włodarczyk + Amelka Baran 7a

Skarbnicy SKW: Wiktor Skierkowski 6c + Michał Głowacz 6e

Sekretarze SKW: Kinga Piechocka 7b + Maria Mucha 5b

Fotografowie SKW: Wiktoria Pawlak i Weronika Gruza 7c, Łukasz Błażejczyk 8b, Ala Grzeszczak 5c, Adrian Mańkowski 6c.

Opiekunami SKW są: pani Katarzyna Haczela-Kalbarczyk oraz pani Ewa Polańska-Rękawek.

Gratulujemy zwycięzcom i nie możemy się doczekać realizacji zamierzonych przedsięmwzięć!