• KOPCIUSZEK

• W myśl korczakowskiej maksymy "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się świat" rodzice klasy 2b przygotowali dla swoich pociech pełną zabawnych momentów muzyczną wersję "Kopciuszka". Premiera odbyła się 13 czerwca w naszej szkole. Salwy śmiechu witające kolejne sceny pozwalają sądzić, że plan rodziców został zrealizowany w 100%. Świetna zabawa opanowała zarówno scenę, jak i widownię. To baśniowe popołudnie na długo pozostanie w pamięci aktorów i widzów. Brawa dla wszystkich - rodziców, dzieci i wspaniałej pani reżyser Agaty Szynal!

• OSTATNI KONCERT FILHARMONII NARODOWEJ

• W poniedziałek 10 czerwca w naszej szkole odbył się ostatni już w tym roku koncert Filharmonii Narodowej, podczas którego przenieśliśmy się w czasy baroku. Ciepłe brzmienie skrzypiec oraz głęboki dźwięk wiolonczeli barokowej wprawiły nas w wyjątkowy nastrój. Usłyszeliśmy utwory wybitnego kompozytora Antonio Vivaldiego, który - jak mogliśmy się dowiedzieć - był również księdzem. Dowiedzieliśmy się, że niezwykła głębia w brzmieniu wiolonczeli barokowej wynika z materiału, z którego zrobione są jej struny, czyli... z jelit zwierząt.

Koncerty Filharmonii Narodowej, w których uczestniczyliśmy przez cały rok szkolny, były dla nas piękną i wyjątkową lekcją muzyki.

Bardzo dziękujemy wszystkim muzykom, którzy nas odwiedzili, za tę bezcenną lekcję!

• DZIEŃ RODZINY

• 13 czerwca uczniowie z klasy 3 c razem z wychowawczynią Anetą Szydłowską zaprosiły do szkoły swoich rodziców, rodzeństwo, pojawili się też dziadkowie, babcie, a nawet ciocie! Dzieci przygotowały dla swoich najbliższych zabawne, ale też wzruszające, przepełnione miłością przedstawienie, w którym rodzice mogli się przejrzeć jak w lustrze oraz wiele się dowiedzieć na temat swojej roli w rodzinie widzianej oczyma najmłodszych. A po części artystycznej nadszedł czas na przepyszny poczęstunek!

Czwartkowe popołudnie zaserwowało dzieciom z klasy 3c i ich rodzinom prawdziwą ucztę i dla ciała, i dla ducha! Dziękujemy wszystkim za przybycie i za udział w tym wyjątkowym wydarzeniu!

• PRAWO JAZDY DLA NASZYCH UCZNIÓW

• Dziś nasze drogi zyskały nowych kierowców!

A niektórzy nasi uczniowie swoje pierwsze "prawo jazdy"! A że na razie tylko na rower - no cóż, od czegoś trzeba zacząć .

Dziś klasy 4 oraz kilka osób z klas 6 zdawały egzamin test praktyczny na kartę rowerową. Wszyscy przepisy drogowe znają już świetnie, gdyż wcześniej pomyślnie zaliczyli test teoretyczny, teraz przyszedł czas na zaprezentowanie techniki jazdy i umiejętności stosowania przepisów w praktyce.

Nie było to łatwe!

Nad przebiegiem egzaminu czuwała pani Dorota Przybysz-Masny, która nikomu nie dawała taryfy ulgowej. Pani Dorotka zawsze podkreśla, że wręczenie komuś karty rowerowej wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, bo tu chodzi o bezpieczeństwo, a często nawet zdrowie i życie nowych użytkowników dróg! Egzaminator musi być pewny na 100%, że jego kursant na pewno sobie poradzi. Dlatego nie martwcie się, jeśli tym razem komuś nie wyszło, to dla Waszego dobra. Następnym razem na pewno się uda!

A wszystkim, którzy pozytywnie zaliczyli egzamin, serdecznie gratulujemy!