• TAK POMAGAM

• Miesiące listopad i grudzień były miesiącami wzmożonej i intensywnej pracy wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas oraz ich opiekunów.

W listopadzie nasze Koło zbierało środki czystości i higieny osobistej z okazji obchodów Światowego Dnia Ubogich, które zostały przekazane do lokalnego Stowarzyszenia MONAR z Głoskowa. Darczyńcy przekazali szampony, mydła, żele pod prysznic, szczoteczki do zębów, proszki do prania i wiele innych.

30 listopada odbył się natomiast kiermasz kalendarzy adwentowych, z czego dochód zostanie przekazany na organizację obchodów Światowego Dnia Wolontariusza. Udało się zebrać 900 zł, za co z całego serca dziękujemy!

Natomiast w dniach 8-9 grudnia 2023 roku odbyła się kolejna edycja przedświątecznej zbiórki żywności "Tak, pomagam!" zorganizowanej w sklepach Lidl, Biedronka i Stokrotka. Nasi wolontariusze stanęli w sklepach przy koszach, zachęcając ludzi do wzięcia udziału w zbiórce. W akcji wzięli udział wolontariusze klas 6, 7 i 8 naszej szkoły. Udało się zebrać 576,7 kg żywności! Ogromnie dziękujemy za zaangażowanie wszystkim naszym wolontariuszom oraz darczyńcom.

• SAMORZĄD UCZNIOWSKI ŚWIĄTECZNIE

• 18 grudnia, na długiej przerwie odbyło się świąteczne zebranie Samorządu Uczniowskiego. Przybyli na nie uczniowie tym razem nie pracowali w pocie czoła, lecz zajęli się samymi przyjemnościami.Zdobili wspólnie pierniczki, wesoło gawędzili i w miłej atmosferze słuchali świątecznych piosenek.

Wesołych świąt, nasz wspaniały Samorządzie!

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

• 5 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Tego dnia, jak co roku, zatrzymujemy się na dłużej w myślach i dziękujemy wszystkim zaangażowanym w Szkolnym Klubie Wolontariusza, a także tym, którzy tak licznie odpowiadają na wszystkie akcje organizowane na terenie PSP nr 5 w Garwolinie. We wtorek odbyło się spotkanie wolontariuszy. Ci, którzy dotarli, przyjęli podziękowania za swoją wspaniałą pracę na rzecz potrzebujących z rąk opiekunek SKW Pań Kataryny Haczeli-Kalbarczyk i Ewy Polańskiej-Rękawek. Do życzeń dołączyło także Otwockie Towarzystwo Opieki Paliatywnej, które poza życzeniami, które zostały uczniom odczytane dostarczyło także słodkości. Wolontariusze w podziękowaniu za niesłabnący zapał i oddanie zadaniom stawianym w SKW otrzymali niepytajki . Dziękujemy za to, że jesteście!

• ŚWIĄTECZNY KIERMASZ

• W dniu 4 grudnia grupa uczniów z klasy 5a wraz z rodzicami i wychowawczynią spotkali się na jadalni, by wspólnie tworzyć stroiki świąteczne, które następnego dnia sprzedawane były przez uczniów na kiermaszu. Dochód z kiermaszu wesprze SKW w zakupie prezentów dla dzieci, podopiecznych OTOP-u.

Powstały piękne dzieła, które co do jednego zostały sprzedane. Uczniowie wraz z rodzicami wykazali się wspaniałym zaangażowaniem, pomysłowością, a podczas trwania kiermaszu nie lada umiejętnościami sprzedażowo-marketingowymi Czy projekty klasowe to dobry pomysł na budowanie relacji i wzmacnianie uczniowskiej samooceny? Tak!!!

Dziękujemy wszystkim, którzy pojawili się na kiermaszu.