• SUKCES NASZYCH BAŚNIOPISARZY.

• Serdecznie gratulujemy uczniom naszej szkoły : Franciszkowi Gałkowskeigo z klasy 4a, który zajął I miejsce
              i Hannie Kowalczyk z klasy 8a,  która zajęła II miejsce w Powiatowym Konkursie Literackim "Legendy Baśnie, Podania Ziemi Garwolińskiej!. Wasze polonistki, panie Kinga Talarek i Katarzyna  Gołębiewska, są z Was bardzo dumne, podobnie jak my wszyscy w szkole!

• ZWOLNIENI Z TEORII. PROJEKT "ESPANANOPICA".

• Dziś uczniowie klas 6a i 6c mieli okazję uczestniczyć w bardzo ciekawej prezentacji przygotowanej przez uczniów I liceum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie Marię Śmietankę, Nikolę Nowaczewską, Jakuba Paśnika i Rafała Kowalskiego. W tym roku licealiści biorą udział w ogólnopolskiej olimpiadzie "Zwolnieni z Teorii", czyli inicjatywie, w której młodzież realizuje projekty społeczne, by uczyć się pracy w zespole i zarządzania. Projekt "EspañaNoPica", który zaprezentowali naszym uczniom, ma na celu edukować, zachęcać i zapoznawać z kulturą Hiszpanii.

Młodzież licealna stawia na naukę poprzez doświadczenia, dlatego też organizuje warsztaty w różnych szkołach. Prowadzi także media społecznościowe na Facebooku, Instagramie oraz TikToku - @espananopica. Ich social media zawierają ogromną dawkę nauki i można z nich sporo wynieść, m.in. przepisy, ciekawostki o kulturze, słownictwo itd. Zachęcamy naszych uczniów, którzy nie mogli zobaczyć prezentacji, aby odwiedzili te strony, a licealistom serdecznie dziękujemy za wspaniały pokaz!

• PREZENTY DLA PODOPIECZNYCH OTOP-U

• Szkolny Klub Wolontariusz także i w tym roku zadbał o prezenty dla podopiecznych Otwockiego Towarzystw Opieki Paliatywnej z okazji Dnia Pluszowego Misia. Zazwyczaj w szkole organizowany był kiermasz pluszowych zabawek, jednak w tym roku SKW zaprosił uczniów do udziału w kiermaszu UWOLNIONEJ KSĄŻKI. Uczniowie mogli zakupić babeczki, a dochód przeznaczony został właśnie na ten cel - rodzeństwo Marta, Ania i Bartek zapewne się ucieszą .

Dziękujemy społeczności szkolnej i naszym wspaniałym wolontariuszom, na których zawsze można polegać!

• SUKCES FILMOWY NASZYCH UCZENNIC

• Kolejny sukces naszych uczniów!!!

W Przeglądzie Filmów Profilaktycznych „Przemoc rówieśnicza – nie bój się o tym mówić” zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Garwolinie film „Maski” autorstwa uczniów naszej szkoły z klasy 8b zdobył 3. miejsce!!!

Pokaz filmów odbył się 9.11.2023 r. Wzięło w nim udział 35 naszych uczniów z klas 7-8. Wszystkie zaprezentowane filmy były bardzo poruszające, pouczające i na bardzo wysokim poziomie, dlatego miejsce na podium naszej młodzieży cieszy nas szczególnie.

Maja Boryń, Martyna Bartoszewska, Zofia Proczek, Anna Skowrońska, Alicja Piętka, Hania Piesiewicz, Maja Widłak, Błażej Widłak, Liwia Roszuk, Oliwia Włodarczyk, Maria Owczarczyk, Zofia Urawska, Małgorzata Kopik oraz Oleksandr Huzovskyi – wielkie brawa dla Was!!! Oraz oczywiście dla Waszych opiekunek, pań Izy Tudek i Alicji Paśnik, które służyły Wam radą i pomocą.

Gratulujemy!!!

Walka z przemocą rówieśniczą jest obecnie jednym z priorytetowych działań podejmowanych przez wszystkie szkoły, nie chcemy, by taka przemoc dotykała naszych uczniów, naszym marzeniem i celem jest, by wszystkie dzieci i młodzież czuły się u nas bezpiecznie. To bardzo smutne i przejmujące, kiedy dzieci krzywdzą dzieci. Głosy nauczycieli i rodziców nie zawsze są „słyszalne” w rzeczywistości szkolnej, w której to rówieśnicy zaczynają stanowić grupę, z którą uczniowie chcą liczyć się przede wszystkim. Dlatego mamy nadzieję, że film stworzony przez młodych ludzi skuteczniej dotrze do ich kolegów i koleżanek oraz wpłynie na zmianę zachowania tych, którzy nie zawsze zachowują się właściwie wobec innych członków społeczności szkolnej.

Film „Maski” już niebawem zostanie zaprezentowany zarówno uczniom, jak i rodzicom uczniów z naszej szkoły. A poniżej kilka kadrów z filmu.