• SUKCES ALI

• Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie językowym w naszej Piątce!

6 października 14 uczniów wzięło udział w etapie szkolnym przedmiotowego konkursu języka angielskiego organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Do etapu rejonowego zakwalifikowała się uczennica klasy 7b Alicja Napora.

Ala wykazała się nie tylko wiadomościami i umiejętnościami zawartymi w treści podstawy programowej dla szkoły podstawowej, ale także wiedzą o krajach angielskiego obszaru językowego, wykraczającą poza tę podstawę.

Kolejny etap odbędzie się 7 grudnia 2023 roku w Siedlcach.

Alicjo, gratulujemy i życzymy powodzenia!

• PRZEDMIOTOWY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

• Niezmiernie miło nam poinformować, że Zuzanna Żak z klasy 8a wspaniale przeszła etap szkolny konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty i zakwalifikowała się do etapu rejonowego, który odbędzie się w Siedlcach już 4.12.2023 roku. Uczestnicy etapu szkolnego musieli wykazać się wiadomościami i umiejętnościami obejmującymi wszystkie tematy zamieszczone w treściach nauczania podstawy programowej dla szkoły podstawowej. Od uczestników konkursu na tym etapie wymagało się następujących umiejętności: 1. rozumienia wypowiedzi pisemnych, 2. tworzenia wypowiedzi pisemnych typu e-mail, 3. reagowania językowego w sytuacjach życia codziennego, 4. rozpoznawania i stosowania struktur leksykalno-gramatycznych, 5. wykazania się podstawową wiedzą o historii, geografii i kulturze krajów niemieckiego obszaru językowego. Poszerzenie treści podstaw programowych obejmowało wiedzę o krajach niemieckiego obszaru językowego.

Zuziu, gratulujemy i trzymamy kciuki podczas etapu rejonowego!!!

• SUKCES NASZEJ UCZENNICY

• W środę 8 listopada odbył się etap szkolny Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i oręża polskiego w latach 1768-1863". Uczniowie rozwiązywali zadania dotyczące rozbiorów Polski i powstania kościuszkowskiego. W etapie szkolnym zwyciężyła Ania Wielgosz z klasy 7 b. Ania zakwalifikowała się do następnego etapu wojewódzkiego. Konkurs przeprowadziła pani Agata Karaś. Gratulujemy i życzymy powodzenia!!!

• POWIATOWY FESTIWAL MUZYKI ROZRYWKOWEJ

• Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Garwolinie serdecznie zaprasza wszystkie szkoły podstawowe z klas 4-8 z powiatu garwolińskiego do udziału w Powiatowym Festiwalu Muzyki Rozrywkowej "Garwowizja", który odbędzie się 7.02.2024.

Jeśli w Waszej szkole kwitną talenty, jeśli chcecie pochwalić się nimi szerszej publiczności, zachęcamy do udziału w festiwalu.

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 15.12.2023. Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępny pod linkiem: https://tiny.pl/cn1fw lub na stronie PSP nr 5 w Garwolinie https://zs5garwolin.edupage.org .

Jeśli mają Państwo pytania, proszę kierować je do koordynatora projektu pani Anny Łysiak-Zając , e-mail: garwowizja@poczta.zs5garwolin.pl