• APEL Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

•  29 kwietnia 2022r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, klasa 4A pod opieką pana Sławomira Michalika wraz z chórem szkolnym pod opieką p.Magdaleny Kowaluk, przygotowała montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Apel rozpoczął się wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Była to niecodzienna lekcja historii podczas której uczniowie zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3 Maja oraz przypomnieli inne ważne fakty z historii Polski. Nie zabrakło także odświętnych strojów, biało czerwonych kotylionów oraz wyeksponowania symboli narodowych, przygotowanych pod kierunkiem p. Jolanty Zuchniak.

Apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej Szkoły i jest wspaniałą możliwością, by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Wolność, Ojczyzna i Patriotyzm.

• Z KSIAŻKĄ MI DO TWARZY

• W zorganizowanym przez bibliotekę konkursie fotograficznym „Z KSIĄŻKĄ MI DO TWARZY, CZYLI SLEEVEFACE W FERIE” wzięło udział wielu uczniów. Przysłane prace były bardzo ciekawe i różnorodne tematycznie.

Jury konkursu stanęło przed bardzo trudnym zadaniem - wyborem zwycięzców.

Dziś prezentujemy zwycięskie prace :

1. Sosnowska Zuzanna kl. 3 D

2. Michalik Stefan kl. 2 B

3. Tobiasz Maria kl. 3 A4

4. Kania Alicja kl. 3 A

5.Włodarczyk Lena kl. 2A

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy i gratulujemy pomysłowości.