• SUKCES OLI AUGUSTYNIAK

• W 27 maja 2022  w Bibliotece Miejskiej odbyły się powiatowe powiatowe XXXVIII Konkursu Recytatorskiego im. Kornela Makuszyńskiego. Występy uczestników oceniali pracownicy MPBP i członkowie Klubu Miłośników Poezji działającego przy MPBP. Do finału przeszła nasza uczennica Aleksandra Augustyniak, która zajęła III miejsce !

Serdecznie gratulujemy!

Finał odbędzie się 10 czerwca w Siedlcach.

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki

• DANIEL BIERNACKI LAUREATEM OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO

• Daniel Biernacki z klasy 8 C został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego ”Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683 .Od  Obertyna do Wiednia.”

Konkurs składał się z kilku etapów. Najpierw Daniel wygrał etap szkolny, później rejonowy  aż w końcu na etapie wojewódzkim uzyskał  88% punktów i tytuł laureata. Za to osiągnięcie otrzymuje 7 punktów w rekrutacji do szkoły średniej. Daniel wykazał się niezwykła znajomością wojen XVII wieku. W przygotowaniach do konkursu wspierała Go p.Agata Karaś-nauczycielka historii.

W dniu 19 maja w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie w czasie uroczystości podsumowania konkursu Daniel otrzymał dyplom, nagrodę książkowa i zaświadczenie laureata.

Serdecznie gratulujemy!

• MICHAŁ TOPÓR PONOWNIE MISTRZEM MAZOWSZA

• W ostatnią niedzielę maja w Józefosławiu odbył się finał Mistrzostw Mazowsza w minisiatkówce o puchar KINDER Joy of Moving. W kategorii „trójek” Michał Topór wraz z zespołem KS METRO Warszawa (Jan Kozerski, Albert Waldowski, Henryk Roszkowski, Kacper Gwardiak; Trener: Adam Bigos) zdobyli tytuł Mistrza Mazowsza.

Zdobyty tytuł jest jednocześnie przepustką do Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 01-03.07.2022 w Gliwicach. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, ze podczas całych wojewódzkich rozgrywek drużyna KS Metro Warszawa, w której gra Michał, nie przegrała żadnego spotkania!

Dodatkowo Michał został uznany przez Trenerów za najlepszego zawodnika całych rozgrywek, za co otrzymał statuetkę MVP Mistrzostw Mazowsza 2021/2022.

Dla Michała jest to kolejny duży sukces (w ubiegłym roku zdobył tytuł Mistrza Mazowsza 2021 i Wicemistrza Polski 2021 w kategoria „dwójek”), który wynagradza ciężką pracę wykonaną na treningach i sporo wyrzeczeń. Kolejny raz zdobyty tytuł Mistrza Mazowsza dodaje motywację do dalszego siatkarskiego rozwoju i umacnia pasję do gry.

Michał regularnie trenuje w KS Metro Warszawa oraz dodatkowo w Garwolinie, gdzie mieszka. Jest uczniem piątej klasy Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie.

Rodzie  serdecznie dziękują Jakubowi Sokołowskiemu  i Trenerom UKS „Dwójka”  Garwolin za pomoc Michałowi w przygotowaniach i treningach  oraz  za okazane wsparcie.

Trzymajmy kciuki za dobry występ Michała i jego zespołu podczas Ogólnopolskiego Finału Kinder Joy of moving oraz dalszy siatkarki rozwój. Życzymy dalszych sukcesów!

• PASOWANIE NA CZYTELNIKA

• Uczniowie klas pierwszych dołączyli do grona użytkowników naszej szkolnej biblioteki. Pasowania na czytelnika dokonała Pani Wicedyrektor Agnieszka Majewska. Uroczystość swoją obecnością uświetnił nasz przyjaciel Piątuś, który wzbudził największe zainteresowanie dzieci. Uczniowie starszych klas zabrali swoich młodszych kolegów „Zaczarowanym Pociągiem” w świat bajek. Było zabawnie i… groźnie. Jak w każdej bajce wszystko dobrze się skończyło, a biblioteka – ku radości pań bibliotekarek – zyskała nowych, zacnych czytelników.