W zakładce DOKUMENTY znajdują się dokumenty dotyczące działań związanych z poprawą dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie na lata 2023-2025. Działania dotyczą budynku głównego szkoły oraz Hali Sportowej pn. Hala Stulecia wybudowanej przy szkole
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW 2023/24
Wykaz_podrecznikow_2023_2024.pdf
Uczniowie otrzymają podręczniki w szkole z wyjątkiem podręczników do religii, wychowania do życia w rodzinie oraz do dodatkowego języka w klasach 5 i 6 (j. niemiecki lub j. rosyjski).
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/23
Nowa galeria ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/23 została dodana do albumu fotograficznego
174
LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - MAJ, CZERWIEC 2023
MATEMATYKA
W ramach zajęć z matematyki klasy 4c i 4b wykorzystały podczas swoich zajęć szkielety graniastosłupów i prostopadłościanów oraz wizualizer do poznawania zagadnień związanych położeniem odcinków i prostych względem siebie oraz utrwaleniem własności prostopadłościanów. Uczniowie w zeszytach ćwiczeń wykonywali rysunki, a chętne osoby prezentowały swoje prace przy użyciu wizualizera. Klasy ósme wykorzystały kostki wykonane na drukarce 3D do gry dydaktycznej "Trzy widoki", kształtującej postrzeganie przestrzenne. Korzystając z monitora oglądaliśmy filmy dotyczące budownictwa w różnych epokach.
7INFORMATYKA
W maju i czerwcu skupiliśmy się na programowaniu toru lotu drona. W tym celu spróbowaliśmy dwóch podejść. Wypróbowaliśmy program Scratch z rozszerzeniem open source wspieranym przez producenta, które wykorzystywaliśmy na laptopie oraz fanowskiej aplikacji mobilnej DroneBlocks. Każde z podejść miało swoje plusy i minusy. Dla nas najważniejsze było to, że świetnie się bawiąc dążyliśmy metodą prób i błędów do celu.
Czerwcowa aura sprzyjała wychodzeniu na zewnątrz, więc 8 klasa również spróbowała jak to jest sterować dronem w warunkach szkolnego boiska. Do sterowania w czasie rzeczywistym wykorzystaliśmy oprogramowanie producenta.
MATEMATYKA
W maju klasy 8 zgłębiały tajemnice graniastosłupów i ostrosłupów. W trakcie zajęć wykorzystywaliśmy modele zakupione w ramach projektu, by pobudzić wyobraźnię przestrzenną i pokazać jak w rzeczywistości wyglądają konkretne bryły, ich siatki i wybrane odcinki o których rozmawialiśmy. Następnie wiedzę należało wykorzystać w praktyce.
GEOGRAFIA
Uczniowie klasy 8d w maju i czerwcu 2023 roku przygotowali ciekawe lekcje geograficzne z wykorzystaniem sprzętu, który otrzymała szkoła w ramach programu „Laboratoria przyszłości”. W zajęciach brały udział następujące klasy: 2e,5b,5d.
Uczniowie w swoich pokazach wykorzystali, lornetki, plansze krajobrazowe, plansze ze strefami klimatycznymi, mapy, projektor, wizualizer. Starsi uczniowie dzielili się wiedzą z zakresu obsługo sprzętu m.in. lornetki i posługiwaniu się nią w otoczeniu, obserwacji.
Młodsi uczniowie mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek o kontynentach, afrykańskich zwierzętach i roślinności występującej na tym terenie. Lekcje dotyczyły również Polski m.in. ukształtowanie pasów rzeźby terenu, Morze Bałtyckie, warstwy lasu, rośliny i zwierzęta polskich lasów i pól.
Dziękuję uczniom klasy 8d za bardzo ciekawe przygotowanie lekcji.
Dodatkowo na lekcjach klas 7a i 7b był wykorzystywany wizualizer.
16TECHNIKA
W ramach programu Laboratoria Przyszłości w miesiącu kwietniu i maju nauczyciele jak i uczniowie mieli możliwość korzystania ze sprzętu, który wykorzystali np. do przygotowania dekoracji na święta wielkanocne oraz do Strefy Morskiej- Grant. Tym razem pracowaliśmy z pistoletami do klejenia na gorąco.
Archiwum Aktualności
Galeria zdjęć
brak danych