• Dzień Papieski 2019

• Dzień Papieski to dzień w którym cieszymy się , że papieżem został Polak. Każdego roku ma on inne hasło. W tym roku były to słowa Jana Pawła II  "WSTAŃCIE CHODŹMY!" - wypowiedziane podczas pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny.

Uczniowie klas 5-8 naszej szkoły, wstali od swoich ławek i ochoczo wzięli się do pracy, aby w formie międzyklasowej rywalizacji drużyn przypomnieć koleżankom i kolegom życie i nauczanie tego wielkiego Polaka. Wyniki rywalizacji będą ogłoszone niebawem, a najlepsze drużyny zostaną nagrodzone.

Natomiast młodsi uczniowie dowiedzieli się jakim herbem posługiwał się papież Polak i co oznaczają poszczególne elementy herbu Jana Pawła II. Zdobytą wiedzę utrwalili w formie plastycznej. Z pięknych prac została na dolnym korytarzu wykonana gazetka.

• SUKCESY W BIEGACH

• Dnia 31 września 2019 roku w Górkach odbyły się Powiatowe Biegi Sztafetowe 10x800m dziewcząt i chłopców. Nasza reprezentacja  w składzie:

Oliwia Pałysa

Karina Kaczorowska

Alicja Kapczyńska

Alicja Mikulska

Zosia Baran

Marysia Baran

Łucja Paziewska

Oliwia Wojciechowska

Maja Andrzejewska

Karolina Kopik

Kwiatkowska Pola

zajęła pierwsze miejsce,  awansując tym samym do Regionalnych Biegów Sztafetowych, które odbyły się 9 października w Siedlcach. Tam ostatecznie dziewczęta zajęły wysokie, piąte miejsce na 12 startujących drużyn. Gratulujemy naszym biegaczkom i czekamy na kolejne medale.

Dodatkowo w indywidualnych biegach Bartłomiej Gawryś zajął 1 miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych indywidualnych  i 3 m w Regionie oraz Zuzanna Zalewska 2 miejsce  w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych indywidualnych i  2 miejsce  w regionie.

• SUKCES NASZYCH DZIEWCZYN

• Dnia 18 października w Hali Stulecia przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 5  odbyły się finały Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Unihokeja dziewcząt (klasy IV - VI). Do naszej szkoły przyjechały drużyny  z całego powiatu:  Miastków Kościelny, Wilkowyja, Kępa Celejowska, Ruda Talubska. Oczywiście nie zabrakło naszej reprezentacji  szkolnej w składzie: Jowita Ositek, Alicja Mikulska, Zuzanna Głaszczka, Weronika Łagowska, Oliwa Pałysa, Amelia Magnuska, Julia Miętkowska, Maja Michalik, Wiktoria Duchna, Katarzyna Prożych, Weronika Sitek i Sandra Sadowska. Tego dnia nasze dziewczyny nie dały żadnych szans swoim rywalkom i pewnie odniosły wspólny sukces, zajmując pierwsze miejsce na podium i zdobywając złote "krążki". Dziewczyny awansowały na kolejny szczebel rozgrywek szkolnych,  w których będą rywalizowały z drużynami przynależącymi do naszego regionu siedleckiego. Wierzymy mocno w ich kolejne sukcesy i trzymamy  kciuki za ich powodzenie!