GEOGRAFIA:
Uczniowie klasy 5e mogli wziąć udział w zajęciach terenowych z wykorzystaniem lornetek które szkoła otrzymała z programu „Laboratoria Przyszłości”. Uczniowie mogli spędzić czas na świeżym powietrzu, nawet w chłodny dzień obserwacja przyrody nie stanowiła przeszkody.
Lornetki zostały dopracowane pod względem mechanicznym i optycznym. Płynnie działa w nich ustawienie ostrości oraz regulacja rozstawu okularów. Komfortowo wyprofilowane muszle oczne i uchwyt lornetki pozwalają na długotrwałe i wygodne obserwacje. Dzięki konstrukcji optycznej dają jasny i ostry obraz o naturalnej kolorystyce. Układ optyczny lornetki zamknięty jest w lekkiej obudowie, pokrytej gumą zapobiegającą ślizganiu się dłoni. Zajęcia odbyły się raz.
Uczniowie klas 6b na lekcjach geografii mogli korzystać z ruchomego modelu Tellur Planet, który ilustruje ruch Ziemi i Księżyca dookoła Słońca. Łatwo na nim zobaczyć kiedy dzień zamienia się w noc, jak powstają fazy księżyca oraz zrozumieć zjawisko zaćmienia Księżyca, gdyż ma wbudowaną latarkę w ruchomy model Słońca. Dzięki pomocy modelu Tellur Planet zajęcia angażują uczniów oraz rozwijają zainteresowania. Zajęcia odbyły się raz.
Uczniowie klas 6b i 6d na lekcjach geografii korzystali z plansz przedstawiających strefy klimatyczne i krajobrazowe. Uczniowie mogli sami odszukiwać na planszy daną strefę krajobrazową oraz roślinność i gatunki zwierząt na niej występujące.
Plansze stref klimatycznych i krajobrazowych są czytelne, kolorowe, wyraziste czym zaciekawiają uczniów. Zajęcia w klasie 6b i 6d z wykorzystaniem plansz stref klimatycznych i krajobrazowych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” odbyły się dwa razy.