• W KRAINIE MUZ

• Zadaniem Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy" realizowanego w naszej szkole jest między innymi zaszczepienie w uczniach zainteresowania różnymi dziedzinami sztuki, m.in. sztuki teatralnej.

We wtorek 25 kwietnia klasy 5e, 5d, 5c oraz 6c razem opiekunkami, paniami Beatą Zielińską, Grażyną Wiałow, Katarzyną Haczelą-Kalbarczyk, Agnieszką Wróbel oraz Urszulą Jaskólską-Szeląg, wybrały się do CSiK w Garwolinie na spektakl "Ania z Zielonego Wzgórza". W ten sposób uczniowie zrealizowali działanie "Z wizytą w teatrze" z modułu I "W krainie muz".

• RODZINNA INTEGRACJA ZE ZDROWIEM

• W sobotę 22 kwietnia 2023 r. odbyło się już ostatnie spotkanie w ramach „Rodzinnej Integracji ze Zdrowiem”, innowacji pedagogicznej autorstwa pani Agnieszki Głodek, inicjatywy objętej patronatem Burmistrza Miasta Garwolina, której celem było promowanie aktywnego spędzania czasu w gronie rodzinnym.

Od października 2022 roku podczas cyklicznych spotkań w Szkole Podstawowej nr 5 w Garwolinie gromadzili się uczniowie szkoły wraz z rodzicami i za każdym razem brali udział w innym rodzaju aktywności, poznawali różne dyscypliny sportowe, uczyli się kibicować, wspólnie brali udział w różnych rozgrywkach, świetnie się przy tym bawiąc i zacieśniając więzi rodzinne.

Tym razem uczestnicy wzięli udział we wspaniałej wycieczce rowerowej połączonej z piknikiem rodzinnym . Celem rajdu rowerowego była Ścieżka Przyrodniczo-Kulturowa w Hucie Garwolińskiej, zaś samą wycieczkę poprowadziło Stowarzyszenie Seniorów z Garwolina, którzy zadbali o wspaniałą atmosferę i bezpieczny przejazd. To był fantastyczny dzień! Po dotarciu na miejsce uczestnicy upiekli kiełbaski przy ognisku, zagrali w piłkę, badmintona, niektórzy opalali się, bo pogoda temu sprzyjała, ale przede wszystkim wszyscy cieszyli się swoim towarzystwem i jednocześnie odczuwali żal, że to już ostatni raz w tym roku.

Podczas pikniku pani Agnieszka Głodek dokonała też podsumowania innowacji i podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w jej organizację. W pierwszej kolejności podziękowania zostały złożone Stowarzyszeniu Seniorów z Garwolina, a także wszystkim gościom zaproszonym dotychczas do prowadzenia zajęć w ramach „Rodzinnej Integracji ze Zdrowiem” – paniom Marii Brzeźnickiej, Katarzynie Baran, Beacie Zowczak, Agnieszce Soszce oraz panom Karolowi Zawadce, Grzegorzowi Piesio, Piotrowi Talarowi, Karolowi Brzeźnickiemu, Łukaszowi Grązce i Marcinowi Makarukowi. Wyrazy wdzięczności pani Agnieszka złożyła również pani Paulinie Piechockiej, która pomagała w organizacji wszystkich spotkań, pisała z nich relacje, tworzyła fotorelacje i rozpowszechniała materiały medialne, dbając, by wieść o wyjątkowej innowacji dotarła do jak najszerszej grupy odbiorców.

Podziękowania zostały również skierowane w stronę sponsorów i fundatorów nagród, czyli firm DAR-CARS, OCHNIK, WALDI, PROLECH, FABRYKI FLORYSTYCZNEJ, AMK DRUKARNI, a także rodzica biorącego udział w zajęciach, który chciał zachować anonimowość.

Jednak najgorętsze podziękowania popłynęły z ust pani Agnieszki w kierunku uczestników innowacji: uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie oraz ich rodziców, bo to oni, ich obecność i entuzjazm były siłą napędową tego wydarzenia.

Energia pani Agnieszka Głodek, jej pomysłowość i zaangażowanie w działania na rzecz promocji sportu i kultury fizycznej wśród rodzin naszego miasta na długo pozostaną w sercach i pamięci wszystkich gości i uczestników.

Pani Agnieszko, dziękujemy!!!

• GRA TERENOWA -CHŁOPCY Z PLACU BRONI

• 20 kwietnia, w słoneczne południe klasa 5 c wzięła udział w grze terenowej na motywach powieści Ferenca Molnara pt."Chłopcy z Placu Broni" zorganizowanej przez polonistkę Katarzynę Haczelę- Kalbarczyk. Uczestnicy gry. podzieleni na 4 grupy, wykonali zadania znajdujące się na 6 stacjach. Zadania zostały przygotowane, by  zaangażować umysł i ciało. Uczniowie pełni entuzjazmu rozwiązywali krzyżówkę, projektowali pieczątką Związku Kitowców, oznaczali miejsca na mapie Placu Broni, a także odszyfrowywali ukryte hasła.  Gra nie tylko zaangażowała uczniów, ale mieli oni także możliwość utrwalenia wiadomosci, nauczenia się nowych treści, a także rowijania umiejętności społecznych. Każdej grupie udało się wykonać wszystkie zadania. Gratulujemy!