• Dzień Ziemi – 22 kwietnia

• 22 kwietnia to na całym świecie wyjątkowa data, bowiem tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Głównym celem tego dnia jest motywowanie innych do dbania o naszą planetę i pokazanie, że nawet najmniejsze zmiany w życiu codziennym, mogą pozytywnie wpłynąć na poprawę stanu środowiska.  Nasza szkoła także przyłączyła się do obchodów tego Święta. Uczniowie klas 4-6 wykonali lapbooki zachęcające do „Zainwestowania w Naszą Planetę”. Natomiast uczniowie klas 7-8 przygotowali ekologiczne środki czystości, które można wykorzystać do prania, czyszczenia mebli, czy piekarnika.

Zachęciamy do obejrzenia prezentacji

•  APEL  "DOBRE  MANIERY"
            • APEL "DOBRE MANIERY"

• W dniu 21.03.2022r. z okazji ,,Pierwszego Dnia Wiosny” podopieczni świetlicy szkolnej wraz z chętnymi uczniami z klas starszych przygotowali apel pt. ,,Dobre maniery”. Jego celem było przedstawienie zasad grzeczności  i dobrego wychowania, jakie każdy z uczniów naszej szkoły powinien stosować w codziennym życiu.

Apel świetlicowy rozpoczął się piosenką pt. ,,Ada! To nie wypada!”  w wykonaniu Zosi Krzysztoszek kl.Vb oraz uczennic z klasy IIId. Następnie podopieczni świetlicy wraz z Alicją Czarnecką kl. Vd przypomnieli oglądającym ich uczniom klas IV-VIII, że moda na dobre maniery jest niezmienna, zaś kulturę osobistą kształtujemy przez całe życie. Istotne jest jednak, aby rozpocząć tę pracę od najwcześniejszych lat, czego przykładem był Maciek – bohater utworu pt. ,,Pierwszy”.

Podczas apelu uczniowie ze świetlicy zwrócili uwagę na to, że kulturalnego człowieka możemy bez trudu poznać po jego zachowaniu, sposobie ubierania się czy też wysławiania.  Savoir-vivre, bon ton, dobre maniery to nic innego jak serdeczność, okazywanie innym szacunku i życzliwości.

Mamy nadzieję, że przypomnienie tych bardzo ważnych zasad na długo zapadnie w naszej pamięci.

• PODSUMOWANIE AKCJI „KOLOROWE KREDKI, CZYLI WIELKI KREDKOWY RECYKLING”

• Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej- uczniom, rodzicom, nauczycielom i wychowawcom oraz innym „cichym, dobrym serduszkom” za zaangażowanie w szkolną akcję „Kolorowe kredki- zbieramy kredki, pomagamy wyjątkowym i niesamowitym”. Akcja ma charakter proekologiczny wspierający recykling. Uczy dzieci ograniczania konsumpcyjnego stylu życia. Zbierane kredki są segregowane i temperowane. Grupa dorosłych wolontariuszy zasiada do maszyn i z pozyskanych materiałów szyje kolorowe piórniki. Piórniki zapełnione odrestaurowanymi kredkami są zawożone do szpitali, szkół przyszpitalnych i innych organizacji związanych z dziećmi. Kredki, które są w gorszym stanie, zostają przerobione na kredkową biżuterię.

WSPÓLNYMI siłami uzbieraliśmy aż 13 kg kredek! Za co serdecznie i z całego serca WSZYSTKIM dziękujemy! Kredki zostały odpowiednio spakowane do kartonu i powędrowały do organizatorów tego wyjątkowego działania.

Raz jeszcze DZIĘKUJEMY!
              Jolanta Matysiak

• SUKCESY W ZAWODACH PŁYWACKICH

• W dniu 7.04.2022r. przy pływalni miejskiej „ Garwolanka” w Garwolinie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w pływaniu. W zawodach pływackich wystartowało 86 uczestników z całego powiatu garwolińskiego, a naszą szkołę reprezentowało siedmioro zawodników: Oliwia Kęder, Karolina Kopik, Natalia Burno, Ignacy Kozakiewicz, Filip Poszytek, Stefan Baran i Kamil Kotlarski.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje czterech reprezentantów z naszej szkoły, którzy uzyskali następujące rezultaty:

1. Karolina Kopik ( styl klasyczny) – 4 miejsce
              2. Natalia Burno  ( styl klasyczny) – 4 miejsce, (styl dowolny) – 3 miejsce
              3. Ignacy Kozakiewicz ( styl grzbietowy) – 3 miejsce, (styl dowolny) – 3 miejsce, (styl klasyczny) – 2 miejsce
              4. Filip Poszytek ( styl grzbietowy) - 2 miejsce, ( styl dowolny ) – 3 miejsce, ( styl klasyczny ) – 3 miejsce

Uczniowie Ci uzyskali awans na zawody regionalne.