• KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ KARTKE BOŻONARODZENIOWĄ

• Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego przeprowadzono konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną. Czas trwania konkursu: 07.12 – 13.12.2021r.

Konkurs polegał na wykonaniu kartki świątecznej dowolną techniką plastyczną. W konkursie wzięło udział 68 uczniów klas 0-8. Prace oceniane były w dwóch grupach wiekowych:  klasy 0-3 i 4-8.

Komisja konkursowa przy ocenie prac wzięła pod uwagę: walory artystyczne, kreatywność, oryginalne techniki i samodzielność wykonania.

Uczestnicy konkursu za pomocą najróżniejszych technik (malarstwa, wycinanki, wyklejanki, zdobienia z koralików, brokatu, cekinów, waty i wielu innych...) wykonali różnorodne kartki bożonarodzeniowe. Najczęściej pojawiającym się motywem świątecznym, była choinka, renifery i bombki. Nie zabrakło również kartek z motywem Świętej Rodziny.
              Wszystkie prace były wyjątkowe a członkowie Samorządu Uczniowskiego mieli bardzo trudne zadanie wyłonienia tych najpiękniejszych.

Wybrane prace zostały nagrodzone dyplomami i słodkimi upominkami. Wszyscy uczestnicy konkursy otrzymali pozytywne uwagi.

• BUDUJEMY DOM DLA KACPRA

• W listopadzie i  grudniu 2021 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Garwolinie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Klubu Wolontariusza wraz z opiekunami zorganizowali i przeprowadzili aukcje,  loterię charytatywną oraz kiermasz świąteczny. Całkowity dochód  przekazany został na rzecz akcji, Budujemy dom dla Kacpra”.

Kim jest Kacper? - To chłopiec, który ma autyzm, epilepsję, pierwotny zespół Raynaud'a, upośledzenie znaczne i mentalność dziecka. Razem z mamą i siostrą zajmują niewielkie mieszkanie w centrum miasta Garwolin. Ich życie nie jest łatwe. Przyjaciele postanowili podarować Kacprowi kawałek ziemi. Tak też zaczęła się pomoc przyjaciół i ludzi dobrej woli.

My również chętnie przyłączyliśmy się do akcji. Każdy z nas choć trochę chciałby pomóc Kacprowi. Dzięki  naszemu zaangażowaniu jako społeczność szkolna mogliśmy się dołączyć do tak szczytnego celu! Coś przekazać od siebie!

Dzięki wspaniałym uczniom naszej szkoły udało nam się uzbierać 4045 zł!

Szczególne podziękowania składamy dla naszych wspaniałych darczyńców, którzy przekazali nam upominki na loterię, kiermasz i aukcje. Byli to uczniowie, rodzice, nauczyciele,  księgarnia ,, Mądra Sowa”,PH ,, MALWAL”Waldemar Przybysz, sieć sklepów LIDL, Bruggen Polska, LECHPOL,  TopService.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za te emocje, za zaangażowanie i za dobre serca!!!

Samorząd Uczniowski i Szkolny Klub Wolontariusz