• Listopad, grudzień 2023

• CHEMIA, FIZYKA

Dzięki Wirtualnemu laboratorium Empiriusz pracownia chemiczna została wyposażona w kompleksowe, nowoczesne narzędzie do prowadzenia doświadczeń chemicznych w świecie wirtualnym. W grudniu  uczniowie wykonywali na lekcji następujące doświadczenia :
            - otrzymywanie, właściwości soli w  klasach 8.

-porównywanie aktywności chemicznej metali

Uczniowie powtarzali i utrwalali wiadomości z chemii z następujących zagadnień: budowa, nazewnictwo, charakterystyczne reakcje z soli . Poznali pierwsze metody otrzymywania soli oraz ich zastosowanie.

Korzystając z monitora oglądaliśmy filmy z doświadczeń, animację dysocjacji soli i  ćwiczyliśmy pisanie reakcji chemicznych.

W klasach 7 uczniowie oglądali na monitorze multimedialnym filmy i animacje z następujących tematów :,, Wartościowość pierwiastka”, ,,Właściwości związków jonowych i kowalencyjnych”, ,,Typy reakcji chemicznych”.

Również na lekcji fizyki w ramach otrzymanych pomocy edukacyjnych Multimedialne pracownie+Plansze - fizyka uczniowie mogli utrwalać poznany materiał na platformie edukacyjnej ,, Dzwonek.pl wykonując zadania utrwalające poznany materiał. Uczniowie utrwalali poznany materiał z działu ,,Drgania i fale sprężyste” oraz z działu ,, O elektryczności statycznej” . Natomiast w 7 klasie z działu uczniowie utrwalali materiał z działu ,, Ruch” z następujących tematów:

- Względność ruchu

-Rodzaje ruchów

-Pierwsza zasada dynamiki .

Wykorzystując monitor multimedialny uczniowie powtarzali poznany materiał , rozwiązując zadania z poszczególnych działów oraz mogliśmy oglądać doświadczenia z ruchu jednostajnego i przyśpieszonego .