• Aktualności

          • DZIEŃ PANCAKE'A
            • DZIEŃ PANCAKE'A

            • Naleśniki! Któż ich nie lubi?

              Nasi uczniowie lubią je tak bardzo, że na lekcji języka angielskiego urządzili sobie Dzień Pancake'a!!!

              Grupa zaawansowana z klas 8 b, 8 d oraz 8 e pod przewodnictwem pani Kasi Borkowskiej podczas lekcji samodzielnie przygotowała swoje własne pancake'i, a potem na sali gimnastycznej urządziła sobie pancake'owe zawody!!!

              Oprócz tego, że było zabawnie i aktywnie, to było jeszcze delicious, tasty and yummy!!! Takie lekcje to my lubimy

            • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - STYCZEŃ 2023

            • BIOLOGIA, PRZYRODA​​​​​​

              W styczniu 2023 uczniowie klas 5 poznali królestwo protistów. Lekcje wzbogacała obrazy mikroskopowe eugleny zielonej, pantofelka czy ameby. 

              Uczniowie klas 4 doświadczalnie poznali na czym polega odwapnienie na przykładzie skorupki jajka kurzego. Zdjęcia autorstwa Róży, Leny Maksa z klasy 4a.

              Uczniowie klas 6, 7 i 8 korzystali z projektora i tablicy interaktywnej np. do oglądania filmów edukacyjnych.

              ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

              W ostatnich miesiącach zerówka korzystała z pomocy zakupionych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Dzięki nim mogliśmy brać udział w zadaniach Programu Uczymy Dzieci Programować. Głównym celem wprowadzanej innowacji jest rozwijanie u wychowanków uniwersalnych kompetencji, takich jak: logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, czy umiejętność pracy zespołowej w sposób najbardziej przyjazny dzieciom: w zabawie, w ruchu, poprzez doświadczenie i eksperymentowanie, jak również stopniowe i odpowiedzialne wprowadzanie dzieci w cyfrowy świat, świadome i twórcze korzystanie z nowoczesnych technologii. Bawimy się świetnie!

              W grudniu skupiliśmy się na odkodowywaniu tematów zajęć prowadzonych w grupie. Wspomaga to zapamiętywanie liczebników i liter.

              W styczniu nasza uwaga została zwrócona na logiczne myślenie, kompetencje matematyczne i umiejętność przewidywania. Nasz Genibot Szymek towarzyszył nam przy poznawaniu zawodów.

              ​​​​​​​

              KLASA 3D

              W styczniu, w klasie III d, wizualizator wykorzystywany był podczas zajęć z zegarem, przy obliczaniu obwodów figur oraz podczas pracy z termometrem.

              ​​​​​​​

            • GRANTY OŚWIATOWE

            • Projekt złożony we wrześniu ku zaskoczeniu autora i koordynatorów poszczególnych grup zadaniowych, otrzymał dofinansowanie z Urzędu Miasta i już niebawem zostanie zainicjowany w szkole.

              Zakłada on zaangażowanie uczniów klas 4-8 SP - wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariusza oraz z Samorządu Uczniowskiego w cyklicznie odbywające się spotkania pozalekcyjne na terenie SP nr 5.

              Działania uczniów przyczynią się do powstania na terenie placówki, tj. na II piętrze szkolnego korytarza strefy morskiej, która poza atrakcyjnym miejscem relaksu będzie także strefą interaktywnej nauki.

              Przestrzeń tę dopełnią elementy wytworzone przez uczniów pracujących nad drugim grantem i razem wykreowany zostanie korytarz, na którym będzie można nie tylko wypocząć (ułożyć pozycję ciała horyzontalnie), ale także pograć, poobserwować, dotknąć i usłyszeć.  Pobudzając zmysły: wzroku, słuchu i dotyku, każdy będzie mógł zatopić się w chwili tu i teraz. Chwile sprawią, że uczeń zapomni o czekających go kartkówkach i sprawdzianach, popłynie z nurtem morskich fal i się zrelaksuje.

              Wydzielona strefa będzie przestrzenią od uczniów dla uczniów i pozwoli wszystkim w miłym dla zmysłów morskim klimacie spędzać nie tylko przerwy, ale także czas przed zajęciami i po nich. Projekt da możliwość na poznawanie, eksperymentowanie i doświadczanie. Uczniowie odkryją nie tylko skarby drzemiące w nich samych, ale uświadomią sobie, że Bałtyk to skarb, o którym warto się uczyć by o nim  mówić.

              Szkolna społeczność zostanie zaproszona na huczne otwarcie strefy w maju. Uczniowie z grupy humanistycznej zachęcą uczniów do korzystania z tego miejsca i zaproponują  sposoby spędzania  tam czasu (wystąpienie słowno-muzyczne).

              Dzięki projektowi zaistnieje w naszej szkole duch współpracy, budowania relacji, wzmacniania siebie i budowanie własnego otoczenia. Uczniowie nabiorą przekonania, że tylko działanie, aktywność, rozmowa dają szansę na to, aby mały krok (udział w projekcie) stał się krokiem siedmiomilowym

              Już dziś zapraszają do współpracy nauczyciele:

              Panie

              Paulina Piechocka

              Wioletta Gurzkowska

              Magdalena Kowaluk

              Magdalena Mucha

              Anna Fal

              Jolanta Kałaska

              Anna Piorun

              Dorota przybysz-Masny

              Anna Zalewska

              Ewa Polańska-Rękawek