• Aktualności

          • WYCIECZKA DO MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
            • WYCIECZKA DO MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

            • Dnia 2.12.2019 r. klasy 7a i 7b pojechały na wycieczkę do Warszawy. Tam zgłębili swoją wiedzę historyczną, ponieważ odwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego. Mogli oni poznać również wiele zawodów wykonywanych podczas pracy w radiu. 

                  Droga w stronę naszej pięknej stolicy minęła przyjemnie. Podczas niej  uczniowie dowiedzieli się od pana przewodnika kilka ciekawostek związanych z udziałem miasta Garwolin w Powstaniu Warszawskim. Gdy wszyscy dotarli na miejsce, rozpoczeło się  zwiedzanie muzeum w grupach ustalonych przez opiekunów. Każdego z uczniów interesowały inne rzeczy: jedni skupiali się na broni, drudzy na wydarzeniach opisanych w przypisach i wspomnieniach powstańców lub na przedmiotach z tamtego okresu. Po zakończeniu zwiedzania gupa uała się do Polskiego Radia. Tam uczestnicy wycieczki obserowalii jak realizowane są audycje radiowe. Każdy mógł obejrzeć studia, w których są one nagrywane. Uczniowie dowiedzieli się jakie warunki należy spełnić, aby dostać się do takiej pracy. Pod koniec  zwiedzania uczniowie mogli spróbować nagrać swoją krótką audycję, którą potem wszyscy odłuchiwali. Wycieczka wszystkim się podobała, a niektórzy zaczeli marzyć o pracy radiowca.

          • ŚWIĘTO SZKOŁY 2019
            • ŚWIĘTO SZKOŁY 2019

            • Od 42 lat istnieje nasza szkoła. Rocznicowa uroczystość odbyła się w dniu 10 grudnia. Tego dnia nie było zajęć dydaktycznych a jedynie wychowawcze związane z powstaniem szkoły i nadaniem jej imienia Janusza Korczaka, przyjaciela dzieci i młodzieży.Najpierw w klasach odbywały się zajęcia, na których przygotowano plakaty informujące o naszym patronie szkoły, Januszu Korczaku. Następnie w trzech turach wiekowych dzieci mogły uczestniczyć w uroczystym apelu poświęconemu patronowi szkoły Januszowi Korczakowi.Program apelu przygotowała klasa VIIc wraz z wychowawcą Sławomirem Michalikiem.Oprawą plastyczną zajęła się pani Jolanta Zuchniak, a nad treściami muzycznymi czuwała pani Barbara Kotlarska.Program przypominał sylwetkę pisarza, pedagoga i przyjaciela dzieci. Przede wszystkim przypomniał nam znaną wszystkim książkę Król Maciuś Pierwszy. W roli Maciusia wystąpił Maciek Bober, który chciał poprawić los najmłodszych powołując sejm dziecięcy, bo przecież dzieci mają prawa i potrzeby tak jak inni, jak dorośli.Wydarzenia z powieści przeplatane były znanymi piosenkami Majki Jeżowskiej i Viki Gabor Superhero w wykonaniu Zuzanny Maszkiewicz i Weroniki Wielgosz. Zastosowano nawet efekty specjalne w postaci sercowych balonów i konfetti.Podczas ostatniego przedstawienia na salę wprowadzono sztandar i odśpiewano hymn. Wtedy też pojawili się na sali zaproszeni emerytowani nauczyciele, którzy po programie wspominali swoją pracę w nowoczesnej, jak na owe czasy, placówce. Pani Elżbieta Liszewska opowiadała jak wyglądała praca, jak wyposażone były klasy lekcyjne, jacy byli nauczyciele, jakie delegacje międzynarodowe przyjeżdżały w odwiedziny do wzorcowej szkoły, jak wyglądało jej otoczenie. Pracowaliśmy w placówce, dookoła której rosły zboża i łąki. Nie było tych budynków mieszkalnych, które dziś otaczają szkołę - wspominała.Głos zabrał również przewodniczący Rady Rodziców.Wspominał swoją naukę i podkreślił znaczenie szkoły dla tych, którzy opuścili ją wiele lat temu.Była to dla nas ciekawa lekcja historii. Mogliśmy się wiele dowiedzieć o naszej szkole i poznać dawnych nauczycieli, którzy są jej świadkami.

          • DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
            • DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

            •  26 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Uczniowie mogli bawić się przy pięknie udekorowanej sali według własnego pomysłu, dominowały kolorowe balony, serpentyny.

              Jak tradycja nakazuje na uroczystości andrzejkowej nie zabrakło zabaw  przy pomocy animatorów z klas IV-VIII. Dzieci mogły skorzystać ze stanowisk malowania buzi na których kreatywność w tworzeniu najbardziej znanych postaci z bajek, zwierząt, kwiatów urzeczywistnili na dziecięcych buziach uczniowie z klasy 7b Mikołaj Kaczyńska, Masny Szymon oraz uczennice z klasy 7a Anna Lipińska, Zuzanna Duchna, Róża Ragus, Zuzanna Wawer,  z klasy 8a Gabriela Walicka.

              Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego bacznie obserwowali bawiących się uczestników dyskoteki aby pod koniec wyłonić zwycięzców. Królową Balu została Jagoda Dziubak z klasy III b a Królem Balu Jakub Błachnio z klasy III a.

              Serdecznie gratulujemy!

              Muzyka wprowadziła biorących udział w imprezie w odpowiedni nastrój, dzięki czemu wszyscy świetnie się bawili. Mimo zmęczenia zabawą, uczniowie zakończyli dyskotekę w doskonałych humorach. 

          • SZKOLNE MIKOŁAJKI
            • SZKOLNE MIKOŁAJKI

            • 6 grudnia w szkole nr 5 szukał dzieci święty Mikołaj. Był na wszystkich piętrach,  aż usłyszał głos pięknie śpiewających dzieci. Uczniowie z klasy 2 d pod opieką pani Ani Szewczyk przygotowali wspaniałe świąteczne przedstawienie,  a czekające na Świętego Mikołaja dzieci włożyły czerwoną czapeczkę -  symbol przybyłego gościa.  Wszystkie grzeczne dzieci otrzymały od świętego Mikołaja prezenty. Elfy i Śnieżynki bardzo się natrudziły niosąc worki, prezenty były śliczne  i wymarzone. Gość jednak musiał ruszyć w dalszą drogę ale wspomniał, iż takiego miłego przyjęcia z sercem, życzliwością dawno w żadnej szkole nie doświadczył. Mamy nadzieję, że za rok znów nas odwiedzi.

              Tego dnia Samorząd Uczniowski przygotował konkurs mikołajkowy,  w którym pytania dotyczyły Świętego Mikołaja za każdą dobrą odpowiedź uczestnicy mogli otrzymać słodką niespodziankę. Chętnych do konkursu było bardzo dużo,  co bardzo nas cieszyło.

              Uczniowie i Opiekunowie Samorządu