• KONCERT FILHARMONII NARODOWEJ

• Nasi uczniowie kolejny raz mieli okazję wziąć udział w koncercie Filharmonii Narodowej, który odbył się w poniedziałek 4 marca w naszej szkole.

Niepowtarzalna w swym brzmieniu muzyka Ameryki Łacińskiej oraz bogactwo rytmów tanecznych wyrażających wielkie emocje i temperament mieszkańców tej części świata z pewnością nie tylko zainteresowały, ale również zachwyciły naszą publiczność...

Odbyliśmy wraz z artystami wspaniałą wyprawę do Brazylii, na Kubę i do Argentyny, gdzie mogliśmy doświadczyć tego, jak miejscowe tańce tworzą barwną mozaikę rytmów i melodii.

Niepowtarzalny klimat koncertu podkreślały kostiumy, wspaniałe choreografie i bogate brzmienie instrumentów perkusyjnych.

Dzieci poznały takie instrumenty jak cajon, bongosy, a także dowiedziały się, jaka jest różnica pomiędzy tamburynem a bębenkiem baskijskim.

Jak zawsze gromkie brawa widowni stanowiły najlepszą formą recenzji koncertu. Czekamy na kolejne doznania artystyczne, które już 8 kwietnia!

• KONKURS NA PALMĘ WIELKANOCNĄ

• W imieniu Samorządu Szkolnego i Samorządziku serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie na najpiękniejszą palmę wielkanocną.

Wasze prace zostaną zaprezentowane na kiermaszu świątecznym i przyczynią się do stworzenia wyjątkowej świątecznej atmosfery w naszej szkole!

Prace należy składać do 15.03.2024 w bibliotece szkolnej.

Więcej szczegółów w ogłoszeniu na Librusie!

• USZYJ MISIA!

• W związku z organizowanym w kwietniu Powiatowym Festiwalem Kultury Niemieckiej zapraszamy do udziału w konkursie na najciekawszego, najpiękniejszego, najbardziej pomysłowego MISIA 3D. Puśćcie wodze swojej fantazji i twórzcie! Niech zrobi się nam pluszowo, mięciutko, misiowo..

• POWIATOWY FESTIWAL KULTURY NIEMIECKIEJ

• Z przyjemnością informujemy o kolejnym ważnym wydarzeniu, którego współorganizatorem będzie nasza szkoła. Już od jakiegoś czasu nasi mali i duzi wolontariusze krzątają się w pocie czoła, by 19 kwietnia 2024 r. zaprosić wszystkich na Powiatowy Festiwal Kultury Niemieckiej. To będzie doskonała okazja nie tylko do zdobycia wiedzy, ale też do zabawy i miłego spędzenia czasu. Sami sprawdźcie, ile atrakcji przygotowali dla Was organizatorzy!