• Aktualności

     • ODRODZENIA CZAS
      • ODRODZENIA CZAS

      • Środa 5 kwietnia była ostatnim dniem przed przerwą świąteczną w szkole. Dziś odbył się uroczysty apel, przygotowany przez klasy 5b, 4c oraz Wiktora Skierkowskiego z 5c wraz z paniami Anetą Odziemczyk, Anną Zawadką, Anną Pudło, Jolantą Kałaską, Kingą Szymanek, z udziałem chóru szkolnego pod przewodnictwem pani Magdaleny Kowaluk.

       Zaprezentowane przedstawienie było piękne, mądre, wzruszające, a także dające każdemu z nas do myślenia. Tajemnica Wielkiej Nocy jest udziałem każdego z nas. Nasze postępowanie może okazać się ciężkim krzyżem albo ogromnym wsparciem - i to tylko od nas zależy, czy cud odrodzenia zdarzy się w naszym sercu.

       Apel wielkanocny był też okazją do wręczenia nagród za konkursy organizowane w szkole, m.in. na najpiękniejszą palmę i ozdobę wielkanocną, zająca wielkanocnego, najpiękniejszą baśń, a także za konkurs na temat krwiodawstwa organizowany poza szkołą.

       Gratulujemy laureatom i osobom wyróżnionym!

       Ale przede wszystkim to nasze dzisiejsze spotkanie w szkole było czasem, w którym uczniowie i nauczyciele mogli podzielić się symbolicznym jajeczkiem i życzyć sobie spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych!

     • NOCOWANIE W SZKOLE
      • NOCOWANIE W SZKOLE

      • 31 kwietnia klasa 6c postaniwła wraz z wychowacą przenocować w szkole. Zanim uczniowie poszli spać wzięli udział w różnych konkurencjach i zawodach sportowych. Najpierw, korzystając z uroków ciepłego wieczoru, zagrali mecz koszykówki na boisku szkolnym w świetle lamp i reflektorów ... ulicznych. Następnie pokonywali tory przeszkód, ścigali się w różnych konkurencjach takich jak jedzenie jabłek zawieszonych na sznurku czy wyścig z przeszkodami z kiwi w łyżce trzymanej w ustach. Na koniec tradycyjna ciuciubabka, która sprawiła wszystkim dużo śmiechu oraz rozgrywka zbijaka z udziałem opiekunów. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni szóstoklasiści udali się na nocleg do małej sali gimnastycznej, by na materacach i w ciepłych śpiworach prowadzić nocne pogaduchy do późnych godzin ...Sobota rano przywitała naszych nocnych Marków pięknym słońcem. Zmęczeni i szczęśliwi udali się do domów pytając kiedy następne nocowanie.

     • NASI ZWYCIĘZCY
      • NASI ZWYCIĘZCY

      • Nikola Dziewanowska i Filip Poszytek medalistami zawodów regionalnych

       28 marca 2023 roku na pływalni MOSiR w Mińsku Mazowieckim odbyły się Międzypowiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w pływaniu.

       Naszą szkołe reprezentowała 11-osobowa grupa zawodników: Natalia Burno, Karolina Kopik, Nikola Dziewanowska, Amelia Baran, Ignacy Kozakiewicz, Filip Poszytek, Igor Poszytek, Stanisław Kowalski, Szymon Kotlarski, Jan Dziubak, Dawid Drewnowski.

       Najlepiej zaprezentował się Filip Poszytek, który zdobył aż 3 medale: w stylu dowolnym, w stylu grzbietowym i klasycznym, wszystkie konkurencje odbyły się na dystansie 25 metrów.

       Bezkonkurencyjna w stylu dowolnym na dystansie 25 m okazała się Nikola Dziewanowska, która zdobyła medal oraz dołożyła "krążek" w stylu grzbietowym na tym samym dystansie.

       Filip i Nikola uzyskali awans na Igrzyska Mazowieckie, które odbędą się w Ciechanowie.

       Gratulujemy i dziękujemy wszystkim reprezentantom naszej szkoły i życzymy kolejnych sukcesów

     • OMNIBUS WIEDZY O GARWOLINIE.
      • OMNIBUS WIEDZY O GARWOLINIE.

      • Dziś w Wielkim Szkolnym Teleturnieju Wiedzy "Omnibus Wiedzy o Garwolinie - Giganci Historii" zwyciężyli uczniowie z naszej Piątki! Pierwsze miejsce na podium zapewnili nam Igor Bogusz, Kryspin Dargiel, Bartosz Serzysko oraz Bartosz Sobór. Drugie miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 2 im. I Pułku Strzelców Konnych, zaś trzecie - Szkoła Podstawowa nr 1 im. M. Konopnickiej w Garwolinie. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom,ogromne gratulacje również dla pozostałych drużyn! Wszyscy byliście wspaniali! Jesteśmy pod wrażeniem Waszej wiedzy!

       Dziękujemy szanownemu jury, z panią Burmistrz Marzeną Świeczak na czele, fantastycznemu prowadzącemu, naszym garwolińskim artystom - reprezentantom kilku pokoleń, którzy uświetnili turniej swoimi występami, wszystkim patronom i sponsorom wydarzenia, a także organizotorom!

       Szczególne ukłony w stronę pań Anny Szewczyk i Katarzyny Przybysz, nauczycielek ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie - pomysłodawczyń konkursu!

       To było fantastyczne wydarzenie, Giganci Historii grubą czcionką zapisali się właśnie na kartach historii naszego miasta!

       Nasze lokalne media już publikują relacje z teleturnieju! Zachęcamy do zapoznania się!