• Aktualności

          • ZWYCIĘSTWO NASZYCH RECYTATORÓW
            • ZWYCIĘSTWO NASZYCH RECYTATORÓW

            • 18 maja w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Garwolinie odbył się powiatowy etap XXXIX Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego.

              Nasi uczniowie Jan Krzysztoszek z kl. 2b, Aleksandra Augustyniak z 4a, Hanna Mikulska z 4b oraz Maria Szuwara z 8c wykazali się ogromną wrażliwością i dużymi umiejętnościami recytatorskimi. Świetnie poradzili sobie z tremą, a konkurencja była ogromna. W każdej kategorii wiekowej wystąpiło ponad 20 osób. Wszyscy zdobyli dyplomy uczestnika i - jak zgodnie podkreślali nasi uczniowie - nowe doświadczenie. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

              Ola Augustyniak została wyróżniona w kategorii klas IV-VI.

              Ku naszej wielkiej radości po raz kolejny uczeń naszej szkoły zakwalifikował się do finału konkursu.

              W tym roku w Siedlcach naszą szkołę będzie reprezentował Jaś Krzysztoszek, który wczoraj zdobył II miejsce. Wielkie brawa!!!

              Jankowi życzymy powodzenia w finale.

            • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - KWIECIEŃ 2023

            • KÓŁKO INFORMATYCZNE I FOTOGRAFICZNE

              Święta Wielkanocne były inspiracją do opracowania i wydrukowania na drukarce 3D koszyczka Wielkanocnego, który został wykorzystany do dekoracji na uroczystym spotkaniu wielkanocnym pracowników szkoły.

              Na zajęciach koła informatycznego uczniowie poznali budowę robotów z zestawów mBot. Zgodnie z instrukcją montażu budowali roboty a następnie uruchomili roboty i sprawdzili ich działanie przy pomocy wbudowanych programów demonstracyjnych.

              Na kolejnych zajęciach uczniowie zapoznali ze środowiskiem mBlock. Tworzyli proste programy do zdalnego sterowania robotem.

              Kamera cyfrowa była wykorzystywana do zapisu filmów z uroczystości szkolnych między innymi z uroczystego apelu z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

              INFORMATYKA​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

              W kwietniu postanowiliśmy nauczyć się obsługi szkolnych dronów. Sterowaliśmy nimi za pomocą tabletów wyposażonych w oprogramowanie producenta. Następnie spróbowaliśmy swoich sił w ich zaprogramowaniu w aplikacji Scratch z odpowiednią wtyczką. Miesiąc zakończyliśmy testując otwarte oprogramowanie do zaprogramowania toru lotu drona z możliwością podglądu na żywo i zdalnego wykonania zdjęć. Na ulubionym portalu z modelami 3D wyszukaliśmy i wydrukowaliśmy podkładki pod miejsce startu i lądowania. Zajęcia będziemy kontynuować programując zadania dla drona w następnym miesiącu

              MATEMATYKA

              W ramach zajęć z matematyki - klasy 8d i 8e wykorzystały podczas swoich zajęć modele brył oraz wizualizer do poznawania zagadnień związanych z graniastosłupami i ostrosłupami, w tym rysowania siatek za pomocą własnych przyrządów geometrycznych w zeszycie i zaprezentowania tego procesu reszcie klasy na projektorze.

               

              TECHNIKA

              W ramach programu Laboratoria Przyszłości w  miesiącu kwietniu i maju nauczyciele jak i uczniowie mieli możliwość korzystania ze sprzętu, który wykorzystali np. do przygotowania dekoracji na święta wielkanocne oraz  do Strefy Morskiej- Grant. Tym razem pracowaliśmy z pistoletami do klejenia na gorąco.

               

              NAUCZANIE POCZĄTKOWE

              Wykorzystanie aparatu fotograficznego do wykonania zdjęć podczas apelu z ok uchwalenia Konstytucji  3 maja.

               

              FIZYKA,  CHEMIA

              Dzięki Wirtualnemu laboratorium Empiriusz pracownia chemiczna została wyposażona w kompleksowe, nowoczesne narzędzie do prowadzenia doświadczeń chemicznych w świecie wirtualnym. W miesiącu kwietniu uczniowie wykonywali na lekcji następujące doświadczenia :

              - otrzymywanie tlenu z manganianu (VII) potasu

              spalanie węgla, siarki i magnezu w tlenie. 

              - badanie charakteru chemicznego wybranych wodorków. 

              Uczniowie powtarzali i utrwalali wiadomości z chemii z następujących zagadnień: budowa, wzory, nazewnictwo pochodnych węglowodorowych , wiązania i reakcje chemiczne, gazy oraz zanieczyszczenia powietrza .  Korzystając z monitora oglądaliśmy filmy i doświadczenia dotyczące pochodnych węglowodorów, wiązań chemicznych oraz gazów a przede wszystkim składu powietrza, zanieczyszczeń powietrza oraz reakcji spalania węgla, siarki i magnezu w tlenie. Ćwiczyliśmy pisanie reakcji chemicznych tlenków, wodorków oraz pochodnych węglowodorów. 

              Również na lekcji fizyki w ramach otrzymanych pomocy edukacyjnych Multimedialne pracownie+Plansze - fizyka uczniowie mogli utrwalać poznany materiał na platformie edukacyjnej ,,Dzwonek.pl wykonując zadania utrwalające poznany materiał. Uczniowie utrwalali poznany materiał z działu ,,Siły w przyrodzie , ,,O prądzie elektrycznym oraz ,, Zjawiskach Magnetycznych". Wykorzystując monitor multimedialny mogliśmy oglądać doświadczenia z oddziaływań ciał, siły wypadkowej i równoważącej, drugiej zasady dynamiki Newtona oraz zagadnienia związane z prądem elektrycznym, i zjawiskach magnetycznych.  Wykorzystując platformę Dzwonek.pl mogliśmy robić zadania z zagadnień :praca i moc prądu elektrycznego, opór prądu elektrycznego, natężenie i napięcia prądu elektrycznego oraz zadania utrwalając z działu magnetyzm . W klasie 7 utrwalalismy materiał dotyczący sił w przyrodzie, przede wszystkim zadania z zastosowaniem drugiej zasady dynamiki Newtona, siły sprężystości, oporu i wyporu.

          • SUKCESY NASZYCH POETÓW
            • SUKCESY NASZYCH POETÓW

            • "Wszystko jest poezją...Każdy jest poetą"

              27 kwietnia w szkole nr 1 im. Marii Konopnickiej w Garwolinie odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie literackim na wiersz o naszym mieście z okazji 600 lat Garwolina. Galę uświetnił występ uczniów z klas 4 i 5, którzy wystawili sztukę pt".Pan Twardowski" Adama Mickiewicza. Naszą szkołę reprezentowało aż 14 uczniów. Wiersze ich autorstwa  zostały odczytane po wręczeniu nagród.

              Oto lista zwycięzców, którym serdecznie gratulujemy!

              Kategoria I - uczniowie z klas 1-4

              1. Natalia Salamończyk 2e  - III miejsce

              2. Alicja Tuszyńska  3b - wyróżnienie

              3. Zuzanna Sosnowska 4d - wyróżnienie

              Kategoria II - uczniowie z klas 5-8

              1. Aleksandra Babik 8d - I miejsce

              2. Emilia Jedynak 5c- II miejsce

              3. Cezary Mucha 5a- III miejsce

              4. Antoni Frelik - wyróżnienie

              5. Stanisław Kobus - wyróżnienie