• GRANTY OŚWIATOWE

• Będzie się działo! Nowe granty oświatowe trafiły do naszej szkoły! Zbierajcie siły przez ferie, by zaraz po nich włączyć się w realizację grantów i wzbogacić nasze akcje swoimi pomysłami, entuzjazmem i energią! I ciężką pracą, ale za to jakże satysfakcjonującą!

• DŹWIĘKOWA PODRÓŻ PO DAWNEJ WARSZAWIE

• W poniedziałek 8 stycznia uczniowie naszej szkoły odbyli dźwiękową podróż na rubieże dawnej Warszawy, aby następnie wsłuchać się w odgłosy miasta sprzed lat.

Wśród łąk i pól dawnej mazowieckiej wsi odezwały się pasterskie fujarki polne, dzwoneczki i świstawki. Zabrzmiały obrzędowe przyśpiewki miłosne oraz tańce flisaków rzecznych. Następnie, na pokładzie tratw, uczniowie przepłynęli Wisłą do dawnej stolicy, aby chłonąć odgłosy ulicy. Nasi widzowie odwiedzili fabrykę głośną od huku maszyn. Na końcu odpoczęli w starej karczmie przy dźwiękach gitarowej ballady.

Artyści z Filharmonii Narodowej zaprosili do wspólnego tańca również naszych młodych miłośników muzyki oraz panie nauczycielki. Cóż to było za spotkanie...

• Z WIZYTĄ NA OLIMPE

• Dziś klasa 5c razem ze swoją polonistką panią Katarzyną Gołębiewską podczas lekcji języka polskiego przeniosła się w czasie aż do starożytności. Uczniowie znaleźli się na Olimpie, wcielając się w bogów mitologii greckiej. Wzięli też udział w uczcie, podczas której raczyli się nektarem i ambrozją. To była bardzo ciekawa i niezapomniana lekcja, po której mitologię grecką całą klasa będzie mieć w jednym palcu