• Aktualności

      • BUDUJEMY DOM DLA KACPRA

      • 16 lutego na stronie „Szkolnego Klubu Wolontariusza w Piątce” pojawiło się pierwsze ogłoszenie o udziale w akcji charytatywnej o nazwie „Budujemy dom dla Kacpra”. Celem jej było zebranie jak największej kwoty pieniężnej, która przeznaczona zostanie na budowę nowego miejsca zamieszkania dla Kacpra, który jest chory na autyzm, epilepsję, zespół Raynaud’a, upośledzenie znaczne i mentalność dziecka, oraz dla jego najbliższej rodziny. Niedługo potem rozpoczęły się działania w postaci aukcji z których dochód przekazywany był na zbiórkę organizowaną przez mamę chłopca. Odbywały się one na stronie wolontariatu, na Facebooku, ale udostępniane były też przez osoby chętne do pomocy. Naszym celem było poinformowanie o takim wspaniałym sposobie wsparcia jak największej liczby osób. Wystawić lub kupić można było najróżniejsze, przepiękne i niesamowicie kreatywne rzeczy, od rysunków i prac plastycznych, aż po świeżo upieczone, domowe ciasteczka. Przedmioty na sprzedaż tworzone były nie tylko przez wolontariuszy, ale też innych uczniów naszej szkoły, ich rodziny, a nawet nauczycieli. Łącznie zebrana kwota wyniosła: 2950 zł.

       Szkolny Klub Wolontariusza serdecznie dziękuję Wszystkicm, którzy wzięli udział w aukcjach prowadzonych na rzecz akcji Budujemy dom dla Kacpra.

       Pamiętajmy, że każdy gest może zmienić czyjś świat na lepsze, a razem, możemy dużo więcej!

       Zuzanna Maszkiewicz, klasa 8a 

       Akcje można wesprzec przez stronę : Pomóż zbudować Dom dla Kacpra - Agnieszka Kołodziejska | Pomagam.pl

      • Projekt zakończony SUKCESEM

      • DZIĘKUJEMY sportowcom z całego serca i zachęcamy do dalszej aktywności.

       Jeśli ktoś ma potrzebę wsparcia to zachęcamy do wpłat:

       Życie z rakiem - Fundacja Onkologiczna
       ul. Kazimierza Promyka 5/145
       01-604 Warszawa

       KRS: 0000824583

       NIP: 5252813567
       REGON: 38538675100000

       NR KONTA DO WPŁAT:
       26 1240 6074 1111 0010 9705 7166

     • Wielkanoc - pisanki
      • ŚWIĘTA WIELKIEJ NOCY

      • Dnia 31 marca nasza szkoła obchodziła Święta Wielkanocne. Mimo ograniczeń wywołanych pandemią, organizatorzy starali się, aby uczniowie oraz nauczyciele spędzili  ten czas wyjątkowo, w atmosferze radości i ciepła. Z tej okazji klasa 6b przygotowała montaż słowno-muzyczny pt. „Wielkanocne biją dzwony” który mogła obejrzeć cała społeczność uczniowska.

       Tego dnia można też było dowiedzieć się o wielu ciekawostkach związanych z obrzędami i zwyczajami świątecznymi oglądając film „Tradycje wielkanocne”, nakręcony w CSiK w Garwolinie.

       Uczniowie klas II SP również przygotowali małą niespodziankę😊

       Zapraszamy do oglądania 😊